Minimalne zwycięstwo z ŁKS-em Łomża

Trzecie zwycięstwo w szóstym sparingu zanotowali piłkarze Olimpii, którzy pokonali dziś na boisku bocznym ŁKS Łomża 1:0 (0:0).

Dziś, 4 lutego Olimpia Zambrów rozegrała swój szósty sparing w ramach przygotowań do wznowienia II-ligowych zmagań. Na boisku bocznym w Zambrowie zmierzyła się z III-ligowym ŁKS-em Łomża. Biało-niebiescy minimalnie wygrali to spotkanie wynikiem 1:0.

W przekroju całego spotkania szans do zdobycia bramek nie brakowało po stronie obu zespołów. Pierwsza część gry zakończyła się jednak bezbramkowym remisem. Przełamanie po stronie Olimpii nastąpiło w 80. minucie, kiedy to najskuteczniejszy zawodnik Olimpii Fabian Piasecki wpakował piłkę do bramki ŁKS-u. Jak się okazało była to jedyna bramka tego spotkania.

Warto dodać, że w drużynie Olimpii wystąpiło czterech testowanych zawodników: bramkarz Arkadiusz Fabiański, napastnicy Adrian Wójcik (Wisła Kraków) i Karol Zieliński (Kotwica Kołobrzeg) oraz obrońca Michał Wrześniewski (Korona Kielce). Jak ustaliliśmy, ten pierwszy jest już praktycznie dogadany z klubem i na dniach powinien związać się z Olimpią półrocznym kontraktem.

Olimpia Zambrów – ŁKS Łomża 1:0 (0:0)
Bramka: 80′ Fabian Piasecki

Olimpia wystąpiła w składzie: Kapica (46′ Fabiański) – Wrześniewski (testowany – Korona Kielce), Kuczałek, Kołodziejski, Włodarczyk, Buzun (60′ M. Jastrzębski), Michałowski (25′ Grzybowski), Osoliński, Brzeski (40′ Szerszeń), Wójcik (46′ Karol Zieliński – testowany, Kotwica Kołobrzeg), Piasecki

Przypomnijmy, że wcześniej w ramach przygotowań przed rundą wiosenną zambrowska Olimpia rozegrała pięć sparingów. W pierwszym meczu Olimpia Zambrów pokonała na własnym obiekcie czwartoligową Mławiankę Mława 4:1. W drugim meczu towarzyskim, rozegranym w Siedlcach, zambrowianie ulegli natomiast miejscowej pierwszoligowej Pogoni 2:0. Następnie zambrowianie wygrali z IV-ligowym MKS-em Ciechanów 4:1. W czwartym sparingu podopieczni Piotra Rzepki zremisowali u siebie z trzecioligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 2:2. W minioną środę natomiast Olimpia przegrała na wyjeździe z Wigrami Suwałki 3:1.

Siódmy sparing biało-niebiescy rozegrają w najbliższą sobotę, 11 lutego na boisku bocznym w Zambrowie. Rywalem zambrowian będzie trzecioligowy MKS Ełk. Początek o godz. 12:00.

11 komentarze na temat artykułu “Minimalne zwycięstwo z ŁKS-em Łomża

1. A co testowanym w Suwałkach Sołdeckim???
    Jeden sparing to za mało na poznanie umiejętności zawodnika! Kogoś to wszystko wg.mnie robi na pałe !

2. Najlepszym zawodnikiem meczu był Kuczałek naprawdę świetny mecz bez niego to cała defensywa OZ by nie istniała BRAWO, Kołodziejski b.dobry występ w tym sparingu , Wrześniewski zawodnik testowany b.dobry występ i warto go zakontraktować do zespołu OZ , K.Zielińki b.dobry mecz napewno się przyda ten pomocnik i też go warto zakontraktować do OZ, co do sparingu to 1 połowa była bez rewelacji ale za to 2 połowa to inna bajka aŻ się chciało te widowisko oglądać co do Wójcika niezły występ i z meczu na mecz napewno będzie lepiej i warto go trzymać w OZ, co do Fabiańskiego to znów popełnia te same błędy jak w ostatnich sparingach za wysoko wychodzi z bramki i czas najwyższy te nawyki wyeliminować !!!!!!Miejmy nadzieję że w następnym tygodniu pokarze się więcej zawodników do przetestowania a czasu jest coraz mniej do rozpoczęcia się sezonu nie wspominając jeszcze że tych nowych zawodników trzeba b. dobrze przygotować do rozgrywek 2 ligi

3. Dzięki za relację. Z tego co napisałeś, wnioskuję, że nie jest tak źle z testowanymi zawodnikami. Cieszy mnie dobry występ Kołodziejskiego. Szkoda Kuczała marnować w obronie.

4. Do 50-55 minuty lekką przewagę optyczną miał ŁKS, później OZ rozkręcała się z minuty na minutę, efektem bramka na 10 minut przed końcem. Bramkarze w porządku oprócz fatalnej interwencji Fabiana na początku 2 połowy. Tak w ogóle to cieszy tylko wygrana (z ŁKS em to obowiązek), ale pracy czeka trenera Rzepkę do bólu. Różnicy poziomu rozgrywkowego na boisku nie było widać. TYLKO OLIMPIA ZKS!

5. Z tego co widzę, to podany skład na stronie jest niekompletny. Grał Kotus w drugiej połowie. Zauważyłem również oprócz testowanych Wrześniewskiego i Zielińskiego jeszcze dwie nowe, nieznajome twarze w składzie Olimpii. Proszę o zweryfikowanie informacji :)

6. W pierwszej połowie ŁKS grał pierwszym składem potem weszli młodzi więc nie wiem czy macie powód do zadowolenia, że dopiero po 35 minutach gry strzeliliście bramkę młodym piłkarzom.

• U nas też było 4 testowanych w 2 połowie i 1 junior, więc też skład do dopracowania, ale przewaga Olimpii już bezdyskusyjna. ŁKS pokazał się z bardzo dobrej strony, wartościowy sparing partner i za to brawa.

7. zKs – Czy zarząd i trener nie widzi tych błędów Fabiana ? On nam może OZ spuścić do III ligi, w każdym ale to w każdym meczu robi takie same błędy, ludzie my w lidze to palpitacji serca dostaniemy w czasie meczu. Już dużo, dużo lepiej prezentuje się Kapica, nasz młodziak. A co z tym młodziakiem z Hetmana ? Podziękowali ? A jeszcze jeżeli chodzi o Fabiańskiego to przypomnę, że już kiedyś mieliśmy gracza z NAZWISKIEM ( celowo z dużych) niejaki pan Brzęczęk i co ? Zarządzie nie popełniajmy takich samych błędów. Nie mamy kasy na takie transfery lepiej te pieniądze przeznaczyć dla tych co już są.

8. niech Wrześniewski dzwoni do swoich kolegów z klubu bo u nich czyszczenie szatni więc Michał może u nas zostać bo w Kielcach nie ma czego szukać co najwyżej IV liga go tam czeka a z nim poleciało 7 zawodników i jeszcze chyba 4 jest do wzięcia przetestować by ich mozna u nas