Notujemy kolejną porażkę. Tym razem z Huraganem Morąg

Ostatnie tygodnie pod względem wyników ligowych są dla Olimpii Zambrów niezbyt udane. Drużyna prowadzona obecnie przez Mirosława Dymka przegrała dziś na własnym stadionie z Huraganem Morąg 2:1 i tym samym przedłużyła swoją serię porażek do pięciu.

Pierwsza połowa nie przyniosła ciekawego widowiska. Było dużo walki w środkowej strefie boiska oraz sporo niedokładności po obydwu stronach. Kibice nie oglądali w tej części spotkania goli.

W drugiej połowie gra nieco się ożywiła. Groźniejsze sytuacje zaczęli jednak stwarzać goście. Przyniosło im to rzut karny w 52. minucie. W polu karnym, zdaniem sędziego, faulowany był jeden z graczy Huragana. Jedenastkę na gola zamienił Rafał Maciążek. Zaledwie trzy minuty później goście prowadzili w Zambrowie już 2:0. W tej sytuacji przyjezdni wyszli z szybką kontrą, po której podanie otrzymał Paweł Gawlik. Zawodnik ten z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do bramki. W 67. minucie Olimpii udało się zdobyć gola kontaktowego. Po dośrodkowaniu Przemysława Jastrzębskiego z prawej strony do piłki dopadł Kamil Jackiewicz, który strzałem głową skierował ją do siatki. W końcówce spotkania zambrowianie przycisnęli rywala, jednak nie przyniosło to rezultatu w postaci kolejnej bramki.

Tym samym podopieczni Mirosława Dymka przegrali u siebie z Huraganem Morąg 2:1 i przedłużyli swą serię kolejnych porażek do pięciu. To sprawia, że sytuacja biało-niebieskich w tabeli jest coraz mniej komfortowa. Obecnie Olimpia znajduje się tuż nad strefą spadkową.

Olimpia Zambrów – Huragan Morąg 1:2
67′ Kamil Jackiewicz – 53′ Rafał Maciążek, 57′ Paweł Gawlik

Skład wyjściowy Olimpii: Piotr Czapliński, Mateusz Szymorek, Wojciech Zalewski, Michał Kuczałek, Przemysław Jastrzębski, Mateusz Butkiewicz, Łukasz Piłatowski, Michał Hryszko, Rafał Babul, Kamil Jackiewicz, Mateusz Jastrzębski

Skład wyjściowy Huragana: Mateusz Lawrenc, Rafał Maciążek, Piotr Łysiak, Rafał Kruczkowski, Arkadiusz Mroczkowski, Daniel Michałowski, Mateusz Bogdanowicz, Karol Żwir, Paweł Galik, Joao Augusto Fortunato Mariano, Igor Biedrzycki

Kolejne spotkanie Olimpia rozegra na wyjeździe już w najbliższą sobotę, 14 października. Rywalem biało-niebieskich będzie Ursus Warszawa.

4 komentarze na temat artykułu “Notujemy kolejną porażkę. Tym razem z Huraganem Morąg

1. Niestety. Sprawdza się to, o czym pisałem kilka tygodni temu. Za tydzień porażka z Ursusem i już strefa spadkowa. Pozostaje wierzyć w zdobycie punktów z Turem i Wikielcem, bo niestety reszta wydaje się poza naszym zasięgiem. Czy prezes i zarząd mają jakąś koncepcję czy dalej im wisi, łącznie z coraz szczuplejszą garstką kibiców na trybunach?

2. tu nie chodzi o to w ktorej lidze bedzie Olimpia czy w okregowce czy A klasie.co ich obchodza kibice.tych kilku cwaniakow krecacych sie od lat przy klubie martwi sie tylko o swoje koryto.

3. Kibic ma w pełni rade, j…ać ten zarząd, h**a robicie, WYPAD. Nic nie słychac, zadnych konkretów. Transfery? Jakiś szrot których nikt nie chce. Łykają kase jak pelikany, jakby klub miałby sie sam utrzymywać, Olimpia dawno by zbankrutowała, albo A klasa by była z tymi piłkarzami co grają na co dzień w klubie bo nikt by już nie chciał.
    Wywalić wszystkich, przyjąć tych co zależy na klubie, do IV ligi i spróbować ściągnąć do siebie najbardziej perspektywistycznych chłopaków z Podlasia, zanim ZKS przestanie się liczyć na Podlasiu. TO jest moja idea zanim będzie za późno.