Olimpia chwilowo bez licencji

W czwartkowe popołudnie Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej wydała komunikat, w którym poinformowała o tym, iż Olimpia Zambrów nie otrzymała licencji na grę w II lidze w nadchodzącym sezonie 2015/2016.

Decyzja Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN nie jest prawomocna. Zarówno Olimpia Zambrów, jak i Widzew Łódź, który również nie otrzymał licencji na grę w II lidze, będą odwoływały się do Komisji Odwoławczej ds. Licencji. Na podjęcie odpowiednich działań obydwa kluby mają pięć dni.

– Olimpii Zambrów odmówiono przyznania Licencji ze względu na niedostarczenie wymaganych zapisami Podręcznika Licencyjnego dokumentów potwierdzających spełnienie kryteriów z zakresu personelu i administracji oraz z zakresu kryteriów sportowych – głosi komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Kibice Olimpii Zambrów nie mają jednak powodów do niepokoju, bowiem klub w weekend skompletuje wszystkie potrzebne dokumenty, które pozwolą uprawnić zespół do gry w II lidze.

– W stosunkowo krótkim czasie nie byliśmy w stanie dostarczyć wszystkich niezbędnych dokumentów, które zostały sprecyzowane w Podręczniku Licencyjnym. Mamy pięć dni na złożenie odwołania, nad którym intensywnie pracujemy i trafi ono do PZPN już w poniedziałek. Braki związane są m.in. z dokumentami odnoszącymi się do opieki medycznej oraz zatwierdzonego programu rozwoju młodzieży. Wygląda na to, że w poniedziałek dopełnimy formalności w PZPN i otrzymamy drugoligową licencję – uspokaja prezes Olimpii Zambrów, Sławomir Skrzypkowski.

Licencję na grę w II lidze otrzymali wszyscy dotychczasowi drugoligowcy, a także beniaminkowie: Polonia Bytom, Radomiak Radom i Gryf Wejherowo. Ponadto komisja pozytywnie rozpatrzyła wniosek Stali Rzeszów z racji faktu, iż zambrowianie nie otrzymali licencji w pierwszej instancji.

Przypomnijmy, iż dwa lata temu Olimpia otrzymała licencję na grę w II lidze wschodniej w sezonie 2013/14, ale na klub nałożono nadzór infrastrukturalny. Klub zobowiązał się do przeprowadzenia prac modernizacyjnych związanych z przystosowaniem bocznego boiska do wymagań II ligi.

25 komentarze na temat artykułu “Olimpia chwilowo bez licencji

 1. Blokowanie komentarzy. Gratulacje. Admin strzeliles w Grega. Okazuje się ze maskowanie to norma. Dodatkowo Jak masz ten sam ruter w klatce to numery są te same. Gdybyś chciał prawdy to byś sprawdził MAC adresy. Buuuuuu

  • Z tego „forum” nie zniknął ani jeden komentarz, a jedynie podlegają one akceptacji, bowiem nie będziemy dalej tolerować wulgaryzmów, które przeszkadzały wielu zgłaszającym się do nas osobom. Wszystkie pozostałe treści bez kłopotu przechodzą, czego doskonałym przykładem są trzy posty pod rząd, że ktoś to wszystko celowo usuwa :)

   • Wszystkie? ;-) Słowo na” P” byłoby na miejscu za całe zamieszanie. Proponuję napisać to dużymi literami i nie jest to przekleństwo.

 2. Każdy wypowida się na swój sposób.Trochę kultury nie zaszkodzi.Pamiętam pare miesięcy temu nie które posty….nie było przyjmnie to czytać.Pozdrawiam obecnych i mam nadzieję jeszcze przyszłych forumowiczów OZ!

 3. jesli to tylko blokada wulgaryzmów to spoko zwracam humor i ciesze się bo też nie lubię przesadnego kur….ia i ogólnego rzucania mięse

 4. Po co się tam pchają skoro za rok klub popłynie z długami bo nie będzie stać na wyjazd przez całą Polskę. Teraz Siarka nie ma hajsu jak i kilka innych ekip trzeba liczyć siły na zamiary a nie że za rok juz nas na mapie piłkarskiej nie będzie za długi.

  • nie siej czarnych sądów jak bedziemy mieli sponsora i wyniki to nie bedzie zadnego problemu a nie ty już kraczesz że zbankrutujemy trzeba wierzyc w naszych chłopaków i w hojność sponsorów

 5. Trybuna miesci 1 tys.osob.?klatka dla gosci ok 300.To jak by przychodzilo po te 700 osb to , sponsor by sie znalazl i kasa z biletow wystarczylaby na wyjazdy.Karnety na runde jesienna tez byc powinny.

 6. no właśnie jesli sporo osób by wykupiło karnety to sponsor by wiedział że jest w co inwestować wiec panie i panowie jak tylko będzie ogłoszenie o sprzedaży karnetów ( a mam nadzieje że tutaj znajdziemy taką informacje ) to szybko do kasy i kupować kupować kupować
  a potem oczywiscie na mecze i wydzieramy gardła dla naszej drużyny :)

 7. Wiecie,ile potrzeba kasy w II lidze na spokojne funkcjonowanie zespołu?Powiem Wam-potrzeba miesięcznie 100 tysięcy złotych…Takie są realia na dzień dzisiejszy,więc nie piszcie głupot,że 700 kibiców opłaci same wyjazdy,bo to bzdura…

  • 100 tys. zł miesięcznie? Ha ha ha… Z budżetem na poziomie 1,2 mln zł rocznie, to raczej nie masz szans by się w tej lidze utrzymać (średni budżet to ponad 1,8 mln zł na sezon).

   • Są zespoły w II lidze które zajmują dobre miejsca mimo iż mają budżety nie przekraczające (lub też niewiele przekraczające) te 1,2 mln. Przykład? Myślisz, że zespoły z podkarpacia mają budżety rzędu wspomnianych przez Ciebie 1,8 mln.? Nie Mają właśnie w granicach 1,2 mln. i nie dość że się utrzymały to jeszcze zajeły bardzo dobre miejsca

 8. Wierzyłem naszemu trenerowi przez całą rundę i są efekty. W odpowiednich meczach drużyna stanęła na wysokości zadania. Wydaje się, że nie ma sensu porównywać się z innymi klubami.
  GKS Tychy zwolnił Tomasza Hajto i zmniejszył budżet o połowę, uwaga do 6 mln PLN. Władze klubu, mimo kilku wpadek , jednak doprowadziły finalnie do awansu. Nie skazujmy drużyny z góry na porażkę! Dajmy klubowi i drużynie szansę. A może zaskoczeni zostaniemy strategicznym sponsorem?

 9. Dobrze wiem,o czym piszę mając na myśli budżet klubów.Budżet np.Stali Mielec w ubiegłym już sezonie to nieco ponad 1 milion zł na sezon.Zespół walczył o czołowe miejsca w czołówce ligi,do końca miał szanse na baraże.Piłkarze mieli stypendia płacone z Urzędu Miasta w wysokości 1800 PLN,do tego kasa z klubu.Na mecze domowe Stali regularnie,od 2 lat,przychodzi od 3 tysięcy do 5 tysięcy.Powtarzam-regularnie.Mimo to kokosów nie ma.Mając budżet na poziomie 1,8 miliona zł w II lidze,można śmiało walczyć w czubie tabeli.Budżet klubu na poziomie 6 milionów zł pozwala bić się w I lidze o awans do Ekstraklasy.Taki budżet miała ostatnio Termalica Nieciecza,Lubin miał nieco wyższy.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *