Olimpia cztery, Siemiatycze zero

W spotkaniu 27. kolejki IV ligi podlaskiej Olimpia Zambrów pokonała w Siemiatyczach miejscową Cresovię 4:0, pomimo iż do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

W Siemiatyczach nic nie wskazywało na to, że dojdzie do prawdziwego pogromu. Jednak w ostatnich 15 minutach Olimpia wykazała się niezwykłą skutecznością aplikując rywalom aż 4 bramki.

Podczas spotkania drużynę Olimpii wspierała ponad 50-osobowa grupa kibiców zambrowskiej Olimpii, która zdecydowała się tego dnia na wizytę w Siemiatyczach.

Hat-trick zdobyty przez Wojtka Kowalczyka bardzo przybliżył go do tytułu króla strzelców IV-ligi podlaskiej. Aktualnie z 18 trafieniami na koncie przewodzi w klasyfikacji strzelców.

Na drugim miejscu ex equo plasuje się trzech zawodników: Jakub Andryszek (Cresovia Siemiatycze), Grzegorz Kiszło (Promień Mońki) oraz Piotr Zdzichowicz (Piast Białystok) z 14 bramkami na koncie.

Cresovia Siemiatycze – Olimpia Zambrów 0:4 (0:0)
Bramki: W. Kowalczyk 75′, 83′, 90′ (k), Piszczatowski 85′.

Cresovia: Asnin – Piotrowski, Stępkowski, Marks, Goniewicz (16′ Szum) – Ł. Treszczotko, Stypułkowski, Andryszek, Lesiuk – Koczuk (80′ Kowalczyk), Niwiński.

Olimpia: Trudnos – Lis, Olszewski, Wołyniec, Fiedorczuk – R. Kowalczyk (75′ Kaczyński), Modzelewski, Wilczewski, Piszczatowski – W. Kowalczyk, Jastrzębski (89′ Dębek).

Sędzia: Andrzej Sobolewski (Augustów).

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *