Olimpia lepsza od Pogoni II

W niedzielnym sparingu Olimpia Zambrów wygrała na wyjeździe z rezerwami Pogoni Siedlce 1:0 (0:0), które zostały wzmocnione wieloma piłkarzami pierwszego zespołu. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Michał Twardowski, który trafił do siatki w 56. minucie.

W pierwszej połowie dogodnej okazji do zdobycia gola nie wykorzystał napastnik Pogoni Donald Djoussé, który spudłował z 11 metrów po podaniu Huberta Tomalskiego. W odpowiedzi na bramkę Pogoni po groźnym kontrataku strzelił Michał Twardowski, ale futbolówka trafiła tylko w poprzeczkę.

olimpia-pogon_news2fot. Maciej Sztajnert / SportSiedlce.pl

Dopiero w 56. minucie meczu po indywidualnej akcji Michała Hryszko piłka trafiła w pole karne do Michała Twardowskiego, który uderzeniem z kilku metrów bez kłopotów pokonał Mateusza Tobjasza. Gospodarze przez ponad pół godziny próbowali skonstruować akcję, która pozwoli im doprowadzić do wyrównania, ale nie byli w stanie pokonać solidnie prezentującej defensywy Olimpii Zambrów.

olimpia-pogon_news3fot. Maciej Sztajnert / SportSiedlce.pl

Ostatnim sparingpartnerem Olimpii będzie ligowy rywal – Dąb Dąbrowa Białostocka, z którym podopieczni Krzysztofa Zalewskiego skonfrontują się w najbliższą sobotę 7 marca w Zambrowie.

Pogoń II Siedlce – Olimpia Zambrów 0:1 (0:0)
Bramki: Michał Twardowski 56′.

Pogoń II: Tobjasz – Grzesik, Zawadka, Panufnik (19′ Steć), Majczyna – Dzięgielewski (46′ Ciulak), Paczkowski (46′ Krawczyk), Buga, Kaszubowski, Tomalski – Djoussé (46′ Janusiewicz).

Olimpia: Czapliński (46′ Bondziul) – Gul (55′ Olszewski), Piłatowski, Gogol, Dzienis (50′ Korotkiewicz) – Hryszko (55′ Jaworowski), Kuczałek (75′ Lachowicz), Lachowicz (46′ Przyborowski), P. Jastrzębski (80′ Hryszko) – Lemanek (46′ Poduch), Twardowski (70′ Lemanek).

Żółte kartki: Gogol (Olimpia).

Sędzia: Maciej Tomaszewski (Siedlce).

21 komentarze na temat artykułu “Olimpia lepsza od Pogoni II

1. Lekka dezinformacja z tą godz.i tak jak Greg wspomniał wygrana jak każda cieszy,szczególnie z tak klasowym zespołem jak Pogoń S.Nawet jeśli się gra jak dziś z II garniturem:-)BRAWO Olimpia !

2. kilku zawodników rezerw Pogoni występuje w pierwszym, ale wyłącznie w pierwszym jest np. Djousse. (może wraca po kontuzji?) Wynikiem sparingu nie ma co się sugerować. Według Pogoni drużyny grały niustępliwie, więc to może cieszyć, że był poziom.

3. Dzięki Admin za informację. Możemy dowiedzieć się jeszcze:

1. co dzieje się z Grzybkiem?
    2. dlaczego z listy sponsorów zniknęła Mlekovita?
    O napastnika już nie pytam:-))))

Pozdrawiam.

4. Cały czas pytacie o napastników tak jakby w drużynie ich nie było.. Do tego dochodzi Lemanek który też może grać w ataku, a na koncie ma 5 bramek w sparingach. Czyli łącznie napastnicy strzelili 22 bramki. To mało? Klub ma szukać napastnika?