Olimpia lepsza od Sparty

W pierwszym tegorocznym sparingu Olimpia Zambrów pokonała w sobotę (26 stycznia) na własnym obiekcie czwartoligową Spartę 1951 Szepietowo 5:1 (1:0). Mecz trwał 2×40 minut.

Spotkanie toczyło się w kilkunastostopniowym mrozie, który z pewnością nie sprzyjał zawodnikom. W barwach Olimpii zadebiutował Piotr Bruliński, 16-letni napastnik z juniorskiej drużyny prowadzonej przez Kamila Rosińskiego. W drugiej połowie na boisku pojawił się Łukasz Grzybowski, który najprawdopodobniej zasili kadrę naszego zespołu.

W pierwszej połowie na boisku nie działo się zbyt wiele. W 11. minucie rzut wolny z 35 metrów egzekwował Łukasz Piłatowski, a uderzona przez niego piłka znalazła drogę do bramki totalnie zaskoczonego Daniela Krystosiaka. Dwie minuty później odpowiedzieli goście. Akcję Sparty próbował sfinalizować Wojciech Kowalczyk, jednak uderzona przez niego głową futbolówka przeleciała nad bramką Olimpii.

Pięć minut po wznowieniu gry z prawej strony boiska dośrodkowywał Michał Hryszko, a piłkę do pustej bramki skierował Michał Poduch. W 49. minucie na strzał zdecydował się Michał Hryszko, a piłkę skutecznie z metra dobił Tomasz Jaworowski. Sześć minut później szybką akcję przeprowadzili piłkarze Sparty. Dośrodkowanie z lewej strony na bramkę zamienił Mariusz Piszczatowski, który wślizgiem umieścił piłkę w siatce. W 74. minucie niedokładne krycie w polu karnym Sparty wykorzystał Tomasz Jaworowski, który zdobył swoją drugą bramkę w meczu.

W 79. minucie stratę piłki w środku pola zanotowała Sparta, a Olimpia przeprowadziła szybką kontrę, która omal nie skończyła się golem. Michał Poduch wypuścił swoim podaniem Kamila Zapolnika, który w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza, jednak piłka wylądowała obok bramki. W 80. minucie Przemysław Jastrzębski wszedł z piłką w pole karne i uderzył technicznie po długim rogu nie dając żadnych szans bramkarzowi i ustalając rezultat spotkania na 5:1 na korzyść zambrowian.

Olimpia Zambrów – Sparta 1951 Szepietowo 5:1 (1:0)
Bramki: Łukasz Piłatowski 11′, Michał Poduch 45′, Tomasz Jaworowski 49′, 74′, Przemysław Jastrzębski 80′ – Mariusz Piszczatowski 55′.

Olimpia: (I połowa): Czapliński – Olszewski, Piłatowski, Gogol, Pieńkowski – Bruliński, Szóstko, M. Kuczałek, Wiśniewski – Jaworowski, Zapolnik. (II połowa): Konopka – Szóstko, Piłatowski, Gogol – Jastrzębski, M. Kuczałek, Grzybowski, Hryszko – Zapolnik, Poduch, Jaworowski.

Sparta: Krystosiak – Truszkowski, Wilczko, Chilkiewicz, Sawicki – Jamiołkowski (60′ Piszczatowski), Ptaszyński (60′ Mioduszewski), Król (40′ Dłuski), Biały (55′ Arciuch), Piszczatowski (40′ Styś) – Kowalczyk (40′ Chodorowski).

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *