Olimpia nadal bez zwycięstwa. Tym razem porażka z Błękitnymi

Jedenaście meczów bez zwycięstwa – właśnie tyle trwa fatalna passa drużyny Olimpii Zambrów. Podopieczni Tomasza Kulawika w 26. kolejce II ligi przegrali u siebie z Błękitnymi Stargard 1:2.

Trwa kryzys Olimpii Zambrów. Drużyna prowadzona obecnie przez Tomasza Kulawika przegrała dziś na własnym stadionie z Błękitnymi Stargard 1:2 i przedłużyła swoją serię meczów bez zwycięstwa w II lidze do jedenastu.

Na wstępnie należy zaznaczyć, że warunki do gry podczas dzisiejszego meczu nie były zbyt sprzyjające. Duża wilgotność powietrza, niska temperatura i przede wszystkim stojąca miejscami na murawie woda z pewnością nie pomagały zawodnikom obu zespołów.

Lepiej w dzisiejszy mecz weszli zawodnicy gości, którzy prowadzenie objęli w 24. minucie. Wówczas w sytuacji sam na sam znalazł się Wojciech Fadecki, który bez problemów pokonał Piotra Czaplińskiego. Zawodnicy Błękitnych długo nie cieszyli się z prowadzenia, bowiem już cztery minuty później Olimpia doprowadziła do remisu. Najpierw strzał Fabiana Piaseckiego został zablokowany, ale piłka trafiła jeszcze pod nogi Bartosza Osolińskiego, który precyzyjnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Kiedy wydawało się, że do szatni obie ekipy będą schodziły przy stanie remisowym, w ostatniej minucie pierwszej połowy bramkę dla Błękitnych zdobył ponownie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wojciech Fadecki.

Świetnie w drugą część gry mogli wejść zawodnicy gości, jednak piłka po strzale Bartosza Flisa zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką. W kolejnych minutach Olimpia kilkukrotnie próbowała kontratakować, ale dobrze spisująca się defensywa Błękitnych nie pozwalała im na zbyt wiele. Ostatecznie w drugiej połowie bramek nie oglądaliśmy i mecz zakończył się porażką Olimpii Zambrów 1:2.

Zambrowianie przedłużyli zatem swą serię do jedenastu meczów bez zwycięstwa. To sprawia, że sytuacja biało-niebieskich w tabeli jest coraz mniej komfortowa. Obecnie Olimpia znajduje się w strefie spadkowej – na 15. miejscu w tabeli – i traci tylko punkt do bezpiecznej pozycji gwarantującej pozostanie w II lidze. Olimpia musi mieć się na baczności, bowiem w dole tabeli jest niezwykle ciasno. Znajdująca się tuż za nią Polonia traci do zambrowskiego klubu tylko punkt, a 17. w tabeli Kotwica Kołobrzeg tylko 2 punkty. Do końca sezonu pozostało co prawda jeszcze osiem spotkań, ale z pewnością w każdym z nich nie będzie łatwo o punkty.

Olimpia Zambrów – Błękitni Stargard 1:2
28′ Bartosz Osoliński 28 – 24′, 45′ Wojciech Fadecki

Olimpia wystąpiła w składzie: Piotr Czapliński – Marcin Byszewski, Błażej Cyfert, Michał Kołodziejski (61′ Łukasz Grzybowski), Rafał Włodarczyk – Kacper Falon (46′ Sebastian Szerszeń), Bartosz Osoliński, Daniel Michałowski, Patryk Brzeski (69′ Marcin Przybylski), Jakub Bach (74′ Karol Buzun) – Fabian Piasecki

Błękitni wystąpili w składzie: Przemysław Wróbel (86′ Marek Ufnal) – Grzegorz Szymusik, Maciej Liśkiewicz, Tomasz Pustelnik, Rafał Gutowski – Wojciech Fadecki, Piotr Wojtasiak (78′ Sebastian Inczewski), Paweł Lisowski, Bartosz Flis, Robert Brzęczek (72′ Mateusz Czapłygin) – Patryk Skórecki

Żółte kartki: Cyfert – Wojtasiak, Brzęczek, Czapłygin, Flis

Sędzia: Piotr Łęgosz (Włocławek)

Kolejne spotkanie Olimpia rozegra również u siebie 22 kwietnia. Rywalem biało-niebieskich będzie Stal Stalowa Wola.

7 komentarze na temat artykułu “Olimpia nadal bez zwycięstwa. Tym razem porażka z Błękitnymi

1. Ciągle to Powtarzam,Cyfer i Fabianski to gwarancja straconych Bramek,Oni sa uwiklani w polowe straconych goli dla Olimpii w tej rundzie i nadal sa wystawiani (dzisiaj pauza za kartki fabianskiego )

2. Trener robi co może, ale dlaczego dalej taka obrona jest???? Czapliński w ciągu na bramce.. ale z taką obroną to nawet w III lidze będziemy płakać..

3. szok a tam w zarządzie ma ktoś oczy ,3 liga będzie mniej kosztować? raczej nie a o 2 lidze będzie można już tylko pomarzyć , brawa dla zarządu za transfery nic dodać nic ująć dno.

4. 3 LIGA Wita OZ !!!!!!!! chociaż w 3 lidze też będzie b.ciężko dla ZKS-u , co do transferów to pełną odpowiedzialność bierze na siebie były trener i zarząd OZ, ja nie widzę tu pełnego profesjonalizmu w wyszukiwaniu b.ciekawych zawodników, z tego co wiem w Zambrowie jest kilka osób które zajmują się scautigiem może z tymi osobami niech zarząd się skontaktuje jak sami nie umieją dobrać piłkarzy ??? co do gry OZ to nie jest poziom na 2 ligę z taką grą !!!!!! i powoli trzeba się pakować do 3 ligi bo dalej jak tak dalej będą grali to we wszystkich meczach pozostałych będą BATY, TU JUŻ NIC NIE JEST DO STRACENIA !!!! albo bardziej grać ofensywnie albo 3 liga wybór jest prosty

• Do tego ciągle podaje do przeciwnika… Z Błękitnymi na 1-2, a wcześniej z Puszczą również na 1-2. Od jego podania pod nogi zaczynały się akcje bramkowe. W kółko te same błędy…