Olimpia najlepszą drużyną października!

Cztery zwycięstwa, jeden remis, żadnej porażki, 9 zdobytych i 3 stracone bramki – takie wyniki pozwoliły Olimpii Zambrów stać się najlepszą drugoligową drużyną października! Pod wodzą nowego szkoleniowca Piotra Rzepki biało-niebiescy są ekipą zupełnie inną, niż ta z początku sezonu.

Jeszcze do niedawna większość kibiców i znawców piłki nożnej wskazywało Olimpię Zambrów jako pierwszą drużynę do spadku z II ligi. Pesymistyczne nastroje nastąpiły po fatalnym początku sezonu w wykonaniu zambrowskiej drużyny, która była wówczas zarządzana przez warszawską spółkę. W trzech pierwszych spotkaniach obecnego sezonu biało-niebiescy nie potrafili zdobyć nawet jednego punktu. W inaugurującym meczu Olimpia przegrała na wyjeździe z GKS Bełchatów 2:0. Później była domowa porażka z Gryfem Wejherowo 3:1 i wyjazdowa porażka z Legionovią Legionowo 4:0.

Tak fatalny start Olimpii zaskutkował zmianą szkoleniowca. Zbigniewa Kaczmarka zastąpił na tym stanowisku Sławomir Majak. Pełnił on jednak tę funkcję tymczasowo. W trzech meczach pod jego wodzą zambrowianie zanotowali jedno zwycięstwo, jeden remis i jedną porażkę. Po wycofaniu się z Zambrowa spółki zambrowski klub z powrotem przejęło stowarzyszenie, które z początkiem września zakontraktowało nowego trenera Piotra Rzepkę. Pod jego wodzą zespół zmienił się diametralnie. Zambrowianie zaczęli coraz częściej punktować i zaskakiwać rywali. Drużyna znajdująca się przez dłuższy czas w strefie spadkowej i skazywana przez większość osób „na pożarcie” w krótkim czasie zmieniła się w ekipę, która znalazła się w górnej części tabeli i z którą wszyscy zaczynają się liczyć.

Potwierdzeniem tego jest fakt, że Olimpia Zambrów w minionym miesiącu była najlepiej punktującą drużyną w całej drugiej lidze. W pięciu październikowych spotkaniach zambrowianie zdobyli aż 13 punktów. Złożyły się na to cztery zwycięstwa i jeden remis. Olimpia w październiku nie przegrała żadnego meczu!

Świetna passa Olimpii rozpoczęła się już pierwszego dnia października, kiedy na własnym stadionie biało-niebiescy pokonali Kotwicę Kołobrzeg 2:1. Tydzień później zambrowianie sensacyjnie zremisowali na wyjeździe z ówczesnym liderem tabeli Rakowem Częstochowa 1:1. Tym samym zambrowianie byli pierwszą ekipą, która w tym sezonie zdołała urwać punkty drużynie z Częstochowy na ich obiekcie. Później były już same zwycięstwa. Najpierw na stadionie miejskim w Zambrowie Olimpia pokonała Polonię Bytom 2:1, a w następnym meczu rozbiła lidera tabeli Odrę Opole na ich stadionie 3:0. Potwierdzeniem dobrej dyspozycji podopiecznych Piotra Rzepki było sobotnie zwycięstwo Olimpii na swoim obiekcie z Polonią Warszawa 1:0.

W sumie w minionym miesiącu podopieczni Piotra Rzepki zdobyli 9 bramek i stracili ich zaledwie 3. Najczęściej do siatki rywali trafiał Fabian Piasecki. W październiku zdobył on 4 gole, a w całym sezonie – już 6.

Miejmy nadzieję, że aktualna passa pięciu meczów Olimpii z rzędu bez porażki zostanie przedłużona już w najbliższy weekend. Wówczas zambrowianie zmierzą się na wyjeździe ze swoją imienniczką z Elbląga. Łatwo nie będzie. Tym bardziej, że za kartki w tym spotkaniu będzie pauzował najskuteczniejszy zawodnik Olimpii Fabian Piasecki. Liczymy jednak na kolejną zdobycz punktową biało-niebieskich.

7 komentarze na temat artykułu “Olimpia najlepszą drużyną października!

 1. Wielkie wyrazy uznania dla Was dla trenera.Niech ten sen wygranej trwa i trwa…
  ZKS JEST THE BEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Greg- zgadzam się z Tobą co do składu oprucz Humerskiego, ale czas najwyższy powoli żeby zarząd i sztab szkoleniowy powoli rozglądali się jeszcze za wzmocnieniem Olimpii, środkowego pomocnika, ze 2 obrońców no i dobrego bramkarza.

 3. Humerski nie jest zły, czasami zbyt nonszalancki. Też wolałbym naszego Czaplę.
  Wzmocnienia sugerowane przez Zibiego trącają o pierwszą ligę! :-D Najważniejsze to konkretny sponsor.

 4. Obserwuję poczynania Olimpii co prawda z odległości , ale zawsze z ciekawością i zainteresowaniem. W ZKS -ie zdobywałem szlify piłkarskie, przreżyłem fajne czasy . Siermiężne to były czasy. Lecz zawsze , takie jest moje zdanie, wynik zespołu był związany z integracją ze środowiskiem. Po ogłoszeniu ,że jakaś spółka przejmuje cały KLUB pozwoliłem sobie na poszperanie w internecie informacji. I otóż pani Prezes związana z modą, Panowie z iventami sportowymi. Żle to się kojarzyło od samego początku. Myślę ,że władze Klubu dały się nabrać. A rację miał Burmistrz Dąbrowski , który miał poważne zastrzeżenia co do w/w spółki. Unormowanie i wyprowadzenie na prostą wielu spraw uspokoiło cały Klub . A jeszcze do tego zatrudnienie właściwego człowieka jako trenera spowodowało ,że chłopaki uwierzyli w siebie. Tak , tak atmosfera w Klubie , w zespole czyni naprawdę cuda.
  Życzę jak najlepiej chłopakom i wierzę ,że dostarcza jeszcze wielu pozytywnych emocji Kibicom, których powinno przybywać z meczu na mecz.
  Pozdrawiam

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *