Olimpia nie sprostała Wigrom

W dziesiątej kolejce drugoligowych zmagań Olimpia Zambrów nie sprostała na wyjeździe Wigrom Suwałki przegrywając 1:3 (0:3). Honorowe trafienie dla podopiecznych Krzysztofa Zalewskiego zanotował pod koniec drugiej odsłony 21-letni Kamil Zapolnik.

W 4. minucie podania Piotra Karłowicza nie wykorzystał Tomasz Tuttas, którego uprzedził przytomnie interweniujący Piotr Czapliński. Trzy minuty później pierwszy strzał na bramkę Wigier oddał Jacek Gagacki, jednak był on niecelny. W 10. minucie Jurij Mamajew dośrodkował na głowę Kamila Wengera, a obrońca Wigier Suwałki uderzył głową obok bramki. Po chwili mocny strzał po ziemi oddał Bartłomiej Dołubizna, a futbolówkę złapał Karol Salik. W 24. minucie akcję suwalczan i wrzutkę Mamajewa strzałem głową sfinalizował Piotr Karłowicz, który dał gospodarzom prowadzenie, choć futbolówkę ewidentnie przed linią bramkową złapał Czapliński. Dwie minuty później na 2:0 podwyższył Dawit Makaradze, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego skuteczną główką pokonał Czaplińskiego. W 32. minucie Wigry przeprowadziły akcję lewą flanką, a po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się Makaradze, po którego z pozoru niecelnym strzale piłka odbiła się od Mariusza Gogola i wpadła do bramki. W 35. minucie futbolówka dośrodkowywana przez Karola Drągowskiego odbiła się od poprzeczki bramki Olimpii. W końcówce pierwszej połowy najpierw dośrodkowanie Michała Stecia zostało zablokowane, a po chwili strzał Szczepanika przeleciał kilka metrów obok bramki Salika.

W 48. minucie ze strzałem Kamila Zapolnika poradził sobie Salik, a minutę później niecelnie strzelał Jacek Gagacki. W 52. minucie ze świetnym strzałem wprowadzonego po przerwie Michała Hryszko poradził sobie bramkarz Wigier, który sparował piłkę na rzut rożny. Po trzech minutach niecelnie na bramkę strzeżoną przez Czaplińskiego uderzył Rosjanin Mamajew. W następnych minutach na bramkę Wigier sunęły kolejne ataki i dośrodkowania w pole karne, a po jednym z nich Zapolnik oddał groźny strzał, ale znajdował się na pozycji spalonej. W 59. minucie sporo trudu w interwencję musiał włożyć Czapliński, który obronił groźny strzał głową Tuttasa. Osiem minut później po dośrodkowaniu Pawła Omilianowicza niecelnie główkował Mamajew, który mógł dobić Olimpię. W 71. minucie indywidualną akcję lewą stroną przeprowadził Sebastian Radzio, ale jego podanie nie znalazło adresata w szesnastce Olimpii. W kolejnych akcjach dwukrotnie groźnie uderzał Hryszko. Najpierw jego strzał sprzed pola karnego został zablokowany przez obrońcę Wigier, a po chwili duże problemy z interwencją miał Salik. W 83. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego honorową bramkę dla Olimpii zdobył Zapolnik. W 88. minucie na przebój poszedł Omilianowicz, ale oddał niecelny strzał.

Zwycięstwo pozwoliło Wigrom objąć fotel lidera II ligi wschodniej. Po 10. kolejkach Olimpia Zambrów plasuje się na piętnastym miejscu w tabeli z 11 punktami na koncie. W następną sobotę 5 października o godzinie 16:00 „biało-niebiescy” skonfrontują się w Tarnobrzegu z miejscową Siarką.

Wigry Suwałki – Olimpia Zambrów 3:1 (3:0)
Bramka: Piotr Karłowicz 24′, Dawit Makaradze 26′, 32′ – Kamil Zapolnik 83′.

Wigry: Salik – Bogusz, Wenger, Widejko, Atanacković, Makaradze (67′ Radzio), Mamajew (85′ Makarewicz), Tarnowski, Drągowski, Tuttas, Karłowicz (60′ Omilianowicz).

Olimpia: Czapliński – Olszewski (46′ Hryszko), Piłatowski, Gogol, Szczepanik – Gagacki (81′ Dzierbicki), Dołubizna (69′ Grzybowski), Sobótka, Steć – Zapolnik, Poduch (65′ Ciach).

Żółte kartki: Atanacković, Omilianowicz (Wigry) – Gogol, Piłatowski, Steć, Czapliński (Olimpia).

Sędzia: Robert Podlecki (Lublin). Liniowi: Mariusz Szumigaj, Maciej Szyduk.

Widzów: 1000.

foto – Suwalki24.pl

19 komentarze na temat artykułu “Olimpia nie sprostała Wigrom

1. Przegrana bitwa, nie oznacza przegranej wojny. Mamy za soba 10 spotkan, czyli dopiero polmetek rundy jesiennej. Do osmego miejsca jest roznica TRZECH punktow. Ogolnie co kolejke mamy innego lidera tabeli i ruch w gore i w dol na okraglo. Spadku doswiadczy az 10 druzyn i jak na razie nikt nie jest pewny utrzymania wiec nie da sie zawyrokowac juz dzis, ze ktos spadnie. Olimpia nie grala jeszcze w Zambrowie, a mecze w Lomzy konczyly sie calkiem pomyslnie. Co do dzis, to pierwszy gol Wigry dostaly w prezencie od sedziego. Wigry bylo stac na gre w pierwszej polowie, bo w drugiej juz tak dobrze nie wygladali, a maja dosyc kosztowny sklad, i grali u siebie. Ciekaw jestem relacji Grega i innych kibicow Olimpii z meczu w Suwalkach. Pozdrawiam

2. Polo,
    moje relacje można kopiować z poprzednich przegranych meczów i będą aktualne :-) Skuteczność staje się naszą zmorą. Niby pięknie gramy, tworzymy akcje i dostajemy baty. Napisałem też, że po meczu z Siarką będziemy mieli 6 punktów do zdobycia do 8 miejsca. Prognozy te, niestety, sprawdzają się do tej pory. Dzisiaj poruszę inny wątek, który jest kluczowy, a mianowicie to jak klub przygotował się do gry w 2 lidze. W jednym sezonie zabrakło środków na awans do 2 ligi. W tym sezonie brakuje z kolei własnego boiska. Wydaje się, że w klubie brakuje menedżera z prawdziwego zdarzenia, który poprowadzi projekt pt. „2 liga w Zambrowie”. W tej kolejce jedynie Świt wygrał z zespołów grających na wyjeździe. My rozegraliśmy 7 meczów wyjazdowych i 3 w Łomży. Statysytk nie da się oszukać. W 7 meczach na wyjeździe zdobyliśmy 5 punktów, a w 3 w Łomży 6 pkt. W Suwałkach jedynie sędzia (o zgrozo z Lublina) widzał bramkę, w Pruszkowie potrafił zatrzymać naszą kontrę, bo zawodnik Znicza przewrócił się i leżał w naszym polu karnym. Granie co 3 dni też nie pomogło. Stal Mielec początek sezonu miała nieudany, a do nas przyjechali już w lepszej formie. Niestety gra na wyjazdach niesie ze sobą takie konsekwencje. Gdybyśmy mieli zespół, który przerastałby ligę to można grać cały sezon na wyjazdach. Powtórzę jeszcze raz, że mamy bardzo dobry zespół, który jest się w stanie utrzymać. Potrzebujemy niezwłocznie zacząć grać w ZAMBROWIE. Boje się, że mimo dobrego poziomu sportowego sprawy organizacyjne spowodują spadek z ligi. Za chwilę możemy stracić kontakt z pierwszą 8 i wytworzy się presja na zespole. Nie trudno wówczas o pomyłki, o to że zadrży noga przy strzale. Do utrzymania potrzebujemy przede wszystkim własnego boiska. Po dodaniu skuteczności, odrobiny więcej cwaniactwa boiskowego będziemy mogli cieszyć się jeszcze z gry naszej Olimpii. Nie trudno wyobrazić sobie, w którym miejscy bylibyśmy z grą w Zambrowie od początku sezonu. Minimum 6 punktów więcej i zupełnie inna sytuacja zespołu. Wszystkie ręce na pokład i pomagamy naszemu zespołowi.
    Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych losem Olimpii!

• To bardzo ciekawe, że klub jest odpowiedzialny za opóźnienia w budowie stadionu. Klub nie ma także nic wspólnego z modernizacją bocznego boiska. To inwestycje miejskie, aczkolwiek niektórzy nie chcą lub nie potrafią tego zrozumieć. Jeśli dobry menadżer znalazłby 100 tysięcy złotych na modernizację boiska bocznego lub własnymi rękami zbudował stadion w tydzień to jest w klubie mile widziany. Bardzo fajnie postrzępić sobie język nie znając realiów i wskazywać innym drogę do sukcesów :)

3. Hurraa! Ktoś z klubu zainteresował się naszymi dyskusjami. Moim zdaniem fakt, że klub nie jest inwestorem nie może zwalniać go z odpowiedzialności za tak kluczowe sprawy. Można założyć ręce, odciąć się od sprawy i czekać biernie z założonymi rękami. Zespół będzie grał wówczas w roli gospodarza w Pruszkowie! Odpowiedź osoby z klubu potwierdza problemy organizacyjne. Awans zespołu powinien być zsynchronizowany i zaplanowany z wyprzedzeniem z zabezpieczeniem spraw organizacyjnych z uwzględnieniem ewentualnego bufora czasowego. Znalezienie funduszy jest właśnie sprawą organizacyjną, którą trzeba załatwić. Kontakty klubu z wykonawcą projektu budowy stadionu powinny być czymś naturalnym. Klub będzie głównym beneficjentem tego projektu i powinien mieć zagwarantowany realny wpływ na jego przebieg. Ironia w odpowiedzi jest trochę niesmaczna, bo nam kibicom zależy przede wszystkim na zwycięstwach naszej Olimpii. Jak opisujemy czasami gorsze występy zawodników to żaden z nich nie obraża się. Chciałbym, żeby klub potraktował moją krytykę konstruktywnie.

• Nie sposób przejść ironicznie wobec Twoich wpisów, skoro wskazujesz drogę i podpowiadasz, że klub powinien kontaktować się na bieżąco z wykonawcą obu inwestycji. A w rzeczywistości przedstawiciele klubu na placu co najmniej jednej z budów są wręcz codziennie śledząc postępy i realność założonych terminów. Chcąc poznać oficjalne stanowisko klubu w danej sprawie wystarczy się skontaktować, jednak najłatwiej sformułować zarzuty nie znając stanu faktycznego.

Przyjdź na trening, podpowiedz trenerowi, jak poprawić skuteczność zespołu, dyrektorowi jak właściwie skoordynować budowę dwóch obiektów sportowych. Jak się uda to przestaniemy stosować ironię.

4. Cieszę się bardzo z racji tej dyskusji i doceniam odwagę. Wspólnym celem jest bowiem dobry wynik sportowy zespołu. Brutalna prawda jest jednak tak, że każdego z nas w pracy rozlicza się z efektów i skuteczności naszych działań, w tym dyrektora sportowego, trenera i zawodników. My jako kibice widzimy pewne rzeczy i je wskazujemy. Fakty są bezlitosne: nie mamy własnego boiska i skuteczności od początku sezonu. Z drugiej strony jak zespół rozegrał fantastyczny mecz ze Stalową Wolą też to widzieliśmy. Nie obrażałbym się na kibiców za to, że opisują, co widzą i domagają się skutecznych rozwiązań naszych bolączek:-)

5. problemem Olimpii jest brak bramkostrzelnego napastnika i dobrych mlodziezowcow,dwoch podstawowych kontuzjowanych i gra nie wyglada juz tak dobrze jak z Kuczalkiem i Jastrzebskim.

6. Rozegranie meczu gospodarza w Pruszkowie to blad taktyczno-organizacyjny i nie krytykowalem, gdyz zalezalo mi na dobrej atmosferze wokol druzyny. Problemow jest wiecej, bo zeby 300 krzeselek montowalo sie do pazdziernika, gdy bylo wiadomo o licencji warunkowej w czerwcu, to jest niedorobka. Zlikwidowano forum kibicow przy okazji stworzenia nowej grafiki strony, wiec nawet nie ma gdzie sie po ludzku wypowiedziec, trzeba pod tekstami cos skrobac, ale to nie ma kontynuacji. To sa sprawy organizatorskie. Ja sie na treningu nie znam i nie bede udawal eksperta i druzyny sie nie bede czepial. Widze tylko, ze nie ma tego ognia co na poczatku, bo obrona byla mocna. Ostatnio druzyna traci nawet trzy gole w meczu. Tu cos po prostu nie dziala. Nie mam pojecia jak duzy jest problem, bo moze to tylko jakies niuanse w grze. Zwracam sie z posba do Olimpii: przywroccie forum kibica, to przeniesiemy nasze dyskusje na wlasciwy grunt. Pozdrawiam

7. Polo,
    zgadzam się z Tobą. Opisujemy, co widzimy. Nikt nie sili się na układanie cyklu treningowego. Zastanawiałem się wczoraj nad stworzeniem forum dla kibiców, ale przyszedł mi do głowy zupełnie rewolucyjny pomysł. Wymagałby on jednak zaangażowania ze strony klubu i drużyny. Co Wy na to, żeby dyskutować otwarcie o sprawach organizacyjnych z udziałem przedstawicieli klubu? Warto by było też mieć możliwość np. raz w tygodniu porozmawiać z trenerem, niektórymi zawodnikami? W ten sposób wzmocnilibyśmy relacje klub-drużyna i kibice. Mały skuces już osiągneliśmy, bo forum odżyło
    :-)

8. Greg, kazda inicjatywa jest dobra, a w praktyce okaze sie czy to ma sens. Podoba mi sie kwestia konferencji z trenerem i zarzadem. Jest tez pytanie ile osob przyjdzie na takie spotkanie? Czy masz jakis kontakt z grupa kibicow? Klub jest sponsorowany przez miasto, wiec Zambrowiacy i kibice Olimpii maja prawo wiedziec o swojej druzynie to co jest stosowne. Konferencja raz na runde, to mysle nie jest jakies wielkie przedsiewziecie. (Co tydzien to moze byc juz za czesto. Poczatek, polmetek, koniec rundy jesiennej itp.). Jesli nie uda sie zorganizowac grupy kibicow na spotkanie z zarzadem, to mozna to zrobic w formie dziennikarskiej. W takiej formule mozesz to zrobic sam na zasadzie wywiadu. Jesli miasto inwestuje w Olimpie takie duze pieniadze, to warto by bylo by Zambrowiacy sie tematem zainteresowali. Mysle, ze obecny trener jest jednym z lepszych jacy pracowali w Olimpii w ostatnich latach. Zlozyl ciekawy zespol, ktory pokazal charakter przy kilku okazjach. Warto by bylo wspomoc druzyne, zeby ten wysilek sponsorow przyniosl konkrety dla druzyny, miasta i samych sponsorow. Chetnie bym Cie wspomogl, ale nie mieszkam w okolicy i to sie nie zmieni w najblizszym czasie. Powodzenia, bedzie dobrze.

9. Nie mieszkam już w Zambrowie od bardzo dawna. Zakładam jednak, że dla chcącego wszystko jest możliwe. Fajnie by było, żeby każdy z kibiców bez względu, gdzie się znajduje mógł uczestniczyć w tego typu wydarzeniach. Olimpia ma wielu kibiców rozsianych w różnych miejscach. Mam wielu kumpli, którzy wyjechali za granicę i dalej interesują się naszym klubem. Wydaje mi się, że forma dziennikarska lub/i czatu byłaby bardzo sympatyczna. Kibice mogliby typować osoby, z którymi chcieliby porozmawiać. Zasady ustalilibyśmy, o ile będzie wola ze strony klubu. Chciałbym przede wszystkim uniknąć sytuacji, że klub i kibice to 2 różne światy, które czasami się ścierają. Co klub na to?

10. I cisza ze strony klubu. Odzywa się jedynie w odpowiedzi na krytykę? Smutne, bo relacje z kibicami powinny stanowić priorytet. Aktywizacja kibiców, wzmacnianie relacji mogłyby spowodować, że drużna grałaby nie przy 200, ale przy 1000 kibicach. Kiedyś na meczach Olimpii w 3 lidze zdarzała się taka liczba kibiców, szczególnie gdy graliśmy z Łomżą.

11. Proszę zaproponować osoby, z którymi mielibyśmy przeprowadzić wywiad. Następnie skupimy się na proponowanych pytaniach.

PS. Komentarze pod wiadomościami nie są oficjalnym kanałem komunikacji, a w związku z tym nasze odpowiedzi tą drogą to wyjątek, a nie reguła. Prosimy o kontakt osobisty, drogą telefoniczną lub za pośrednictwem formularza kontaktowego. Dziękujemy.

12. Super. Dziękuję za odpowiedź. Panowie i Panie zbieram propozycje osób, z którymi chcemy przeprowadzić wywiad. Moje zamieszczam poniżej:

1. Krzysztof Zalewski
    2. Stanio
    3. w każdym tygodniu jeden z piłkarzy
    4. Prezes klubu
    5. przedstawiciel wykonawcy stadionu (nie wiem, czy to będzie możliwe, ale spróbować można)
    6. przedstawiciel inwestora głównego (uwaga j.w.)
    Po ustaleniu grafika mogę przed każdym wywiadem zbierać pytania i kontaktować się z klubem. Zakładam, że warto też zaproponować zasady. Chciałbym, żeby wywiady miały charakter cykliczny i publiczny (tzn. żeby każdy kibic mógł się z nimi zapoznać). Przede wsztskim wydaje się, że warto
    mieć stały kontakt z przedstawicielami klubu i drużyną, np. raz w tygodniu jeden z przedstawicieli klubu, raz w tygodniu trener i jeden z piłkarzy. Co Wy na to? Czekam

13. Greg, swietnie, mi sie podoba. Czy inwestor glowny to miasto Zambrow, bo wlasnie kilka decyzji bylo miejskich i dobrze bylo by uslyszec od nich konkretne wypowiedzi. Nie wiem czy co tydzien to dobry pomysl, ale jesli dasz rade a klub sie zgodzi to czemu nie. Jak dla mnie juz raz w miesiacu to sporo, bo dotad nie bylo czegos takiego i nie forsowal bym ilosci spotkan z zarzadem. Oczywiscie jak dla mnie wazna jest atmosfera wokol druzyny, i to spotkanie bylo by po, to by kibice mogli sie czegos dowiedziec, a nie zeby kogos atakowac. Greg, moj mail na ta okazje inicjatywakibicow@wp.pl Email jest po to by nie zaladowywac strony sprawami organizacyjnymi i zeby osobiste zapytania wymienic nie na stronie klubu. Mam nadzieje, ze zaprezentujesz wywiad, a klub bedzie mogl sie z nim zapoznac przed publikacja. Ja bym zapytal o szkolenie dzieci i mlodziezy. Czy na przyklad trenerzy sami pobieraja szkolenia i podnosza umiejetnosci, i czy zawodnicy Olimpii, np po dwoch na treningu, mogli by uczyc dzieciaki techniki i zachowania na boisku. Ciekaw jestem tez, czy spotkanie bylo by otwarte dla wszystkich, czy bylo by bardziej kameralne. Pisz jak by cos na maila.