Olimpia powiększyła przewagę

W niedzielę (2 czerwca) Olimpia w spotkaniu 28. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej pokonała Orła Kolno 3:2 (2:1). Zwycięstwo pozwoliło zambrowianom zwiększyć przewagę nad drugą w tabeli Mrągowią Mrągowo do pięciu punktów.

Zaskakujące prowadzenie gospodarze objęli już w 7. minucie meczu, gdy Piotra Czaplińskiego pokonał 22-letni Tomasz Kiciński. Zespół Orła Kolno z korzystnego rezultatu cieszył się stosunkowo krótko, ponieważ najpierw w 25. minucie do wyrównania doprowadził Michał Poduch, a pięć minut później prowadzenie podopiecznym Krzysztofa Zalewskiego dał Kamil Zapolnik. Wynik 2:1 dla Olimpii utrzymał się do końca pierwszej odsłony niedzielnej konfrontacji.

Druga połowa rozpoczęła się również nie po myśli zambrowian. W 47. minucie błąd popełnił jeden z defensorów Olimpii, a nadarzającą się okazję wykorzystał Łukasz Sałata, który przerzucił futbolówkę nad Piotrem Czaplińskim. Od tego momentu Olimpia usilnie szukała zwycięskiego trafienia, a Orzeł usatysfakcjonowany rezultatem skupił się na jego obronie. Kilka minut po stracie bramki piłka po uderzeniu Tomasza Jakuszewskiego trafiła w poprzeczkę bramki gospodarzy. Następnie dwóch bardzo dobrych okazji na gole nie zdołał zamienić Kamil Zapolnik. Kluczowa dla losów meczu była 77. minuta, gdy szybką akcję prawą stroną przeprowadził Michał Hryszko, a wbiegający w pole karne Kamil Zapolnik dopełnił formalności kierując futbolówkę do siatki. Dla 20-letniego napastnika Olimpii było to szóste ligowe trafienie na przestrzeni dwóch ostatnich spotkań.

W środę, 5 czerwca trzecioligowcy rozegrają zaległe spotkania 19. kolejki rozgrywek. Przypomnijmy, iż w jedynym rozegranym zgodnie z pierwotnym terminarzem meczu Olimpia pokonała u siebie MKS Korsze 3:0. W zaplanowanej na sobotę (8 czerwca, godzina 16:00) przedostatniej kolejce III ligi „biało-niebiescy” podejmą na sztucznym boisku w Zambrowie plasujący się w czołówce Płomień Ełk.

Orzeł Kolno – Olimpia Zambrów 2:3 (1:2)
Bramki: Tomasz Kiciński 7′, Łukasz Sałata 47′ – Michał Poduch 25′, Kamil Zapolnik 30′, 77′.

Orzeł: Łopatowicz – Szczech (30′ Kosiński), Pisiak, Poświata, Barański – Grygoriew, Banach (55′ Zygmunt), Broniszewski, Grala (70′ Żachowski) – Ł. Sałata, Kiciński (55′ Tryniszewski).

Olimpia: Czapliński – Olszewski (25′ Zalewski), Piłatowski, Gogol, Szczepanik – Hryszko, Kuczałek (46′ Wyrzykowski), Grzybowski, Jakuszewski – Zapolnik, Poduch.

Żółte kartki: Sałata, Broniszewski, Grygoriew (Orzeł) – Szczepanik, Zapolnik (Olimpia).

Sędzia: Robert Olszewski (Olsztyn).

Wyniki spotkań ligowych drużyn młodzieżowych:

Juniorzy młodsi: Olimpia Zambrów – Sokół Sokółka 0:1 (0:1)

Trampkarze: GKS Stawiski – Olimpia Zambrów 1:5 (1:3)

3 komentarze na temat artykułu “Olimpia powiększyła przewagę

1. Odkąd sięgam pamięcią to nieustannie narzekasz. Najpierw brakowało zdjęć na stronie, teraz relacje ze spotkań wyjazdowych są zbyt krótkie. Proponuję zgłosić się do redakcji serwisu, aby pomóc. A cóż, zapomniałem – jesteś internetowym kibicem, który nie był na meczu przez kilka miesięcy lub lat, ale za to najbardziej aktywnym w Internecie.

2. niestety jestem rozpoznawalny na stronie Olimpii, wolal bym rozplywac sie w tlumie kibicow, ale to na dzis jest niemozliwe. Niestety, nie moge byc na meczach, zaluje. Przychodzil bym gdyby taka mozliwosc byla, i bym mordke darl i transparenty szyl, ale coz… Przyrzekam, juz do konca rundy wiosennej 2013 nie bede nawracal ani narzekal….