OLIMPIA przegrywa swój pierwszy mecz w sezonie

OLIMPIA Zambrów w 6. kolejce rozgrywek o mistrzostwo III ligi grupy 1 zmierzyła się na boisku w Warszawie z URSUSEM. Warto podkreślić, że większość dotychczasowych spotkań pomiędzy tymi zespołami kończyła się przegraną OLIMPII.

Dotychczasowy bilans spotkań z drużyną URSUS Warszawa zapowiadał, że będzie to trudne spotkanie. Zambrowska drużyna wygrała zaledwie dwa razy i dwa razy zremisowała (po jednym spotkaniu u siebie i na wyjeździe). Niestety bilans ten nie uległ poprawie, a warszawska drużyna może doliczyć sobie do statystyki kolejne zwycięstwo.

OLIMPIA Zambrów szybko objęła prowadzenie, gdyż już w 5. minucie Bartosz Zakrzewski wpisał się na listę strzelców golem ze stałego fragmentu gry. Niestety po przerwie wyrównującą bramkę strzelił Filip Dziełak. OLIMPIA Zambrów, po czerwonej kartce dla zawodnika URSUSA grała w przewadze jednego zawodnika. Niestety mimo kilku sytuacji bramkowych to drużyna przeciwna podwyższyła wynik w 90. minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Ciach.

Olimpia Zambrów znajduje się obecnie na 6. miejscu w tabeli ligowej. Kolejny mecz, tym razem przed własną publicznością zambrowscy zawodnicy rozegrają z zespołem UNIA Skierniewice w dniu 8 września o godz. 16:00.

URSUS Warszawa – OLIMPIA Zambrów 2:1

Bramki: Filip Dziełak (49′), Arkadiusz Ciach (90′) – Bartosz Zakrzewski (5′)

OLIMPIA: Piotr Czapliński – Przemysław Jastrzębski, Tomasz Porębski, Bartosz Zakrzewski, Michał Dawidowicz, Michał Hryszko (65′ Łukasz Gryko), Mateusz Ostaszewski,  Patryk Malinowski, Wojciech Nasuto (65′ Mateusz Jastrzębski), Kamil Jackiewicz (72′ Patryk Wojtylak), Kamil Zalewski

URSUS: Michał Olczak – Piotr Ćwik, Maciej Skowroński, Karol Worach, Jakub Świeciński, Paweł Wolski, Maciej Prusinowski (54′ Antoni Górecki), Robert Słomka, Partyk Kamiński (90′ Szymon Maruszewski), Filip Dziełak (84′ Maksymilian Dikof), Arkadiusz Ciach

Żółte kartki: Paweł Wolski, Antoni Górecki, Arkadiusz Ciach (Ursus) – Tomasz Porębski, Łukasz Gryko (Olimpia)

Czerwona kartka: Piotr Ćwik (Ursus)

Sędziował: Kamil Żmijewski (Olsztyn)