Olimpia rozgromiła Pogoń Łapy 4:0

W sobotnim sparingu (11 luty) Olimpia Zambrów pewnie pokonała Pogoń Łapy 4:0 (2:0). Mecz trwał dwa razy po 35 minut.

W pierwszym składzie Olimpii pojawili się przede wszystkim juniorzy wzmocnieni o kilku zawodników z pierwszego składu na brakujących pozycjach. Bardzo szybko, bo już w siódmej minucie wynik meczu otworzył Michał Steć, który po zaskakującym rozegraniu rzutu rożnego przelobował golkipera rywali. Na 2:0 w 24. minucie podwyższył Łukasz Trzaska, który swoim uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Pogoni.

Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy doskonałą piłkę z głębi pola otrzymał Tomasz Jaworowski, który stanął oko w oko z bramkarzem gości. Szybszy okazał się golkiper Pogoni, który jednak źle interweniował. W rezultacie piłkę ponownie przejął Jaworowski i bez kłopotów umieścił w pustej bramce. Po dziesięciu minutach drugiej połowy w Olimpii zmieniła się niemal cała jedenastka, a na boisku pojawili się w zdecydowanej większości piłkarze z podstawowego składu.

W 48. minucie dośrodkowywać z lewej strony pola karnego próbował Mateusz Butkiewicz, jednak piłkę bez trudu złapał bramkarz. Minutę później z 11 metrów uderzał Grzybowski, jednak bezskutecznie. W 50. minucie futbolówkę między nogami przepuścił Grzybowski, a na uderzenie zdecydował się Bartłomiej Dołubizna, ale i w tym przypadku strzał nie sprawił większych kłopotów golkiperowi gości. W 65. minucie Mateusz Butkiewicz uderzył nad bramkarzem, a piłkę zmierzającą do pustej bramki wybił obrońca Pogoni. W ostatniej minucie meczu po akcji zapoczątkowanej przez Krzysztofa Zalewskiego i Bartłomieja Dołubiznę najlepiej w zamieszaniu w polu karnym odnalazł się Michał Poduch, który pokonał zdezorientowanego bramkarza Pogoni.

Olimpia Zambrów – Pogoń Łapy 4:0 (2:0)
Bramki: Michał Steć 7′, Łukasz Trzaska 24′, Tomasz Jaworowski 39′, Michał Poduch 70′.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *