Olimpia rozpoczęła przygotowania od porażki

W pierwszym sparingu w ramach przygotowań do rundy wiosennej III ligi Olimpia Zambrów przegrała z zespołem Młodej Jagiellonii 1:3 (1:1).

Mecz toczył się w trudnych warunkach atmosferycznych, jednak piłkarze obu drużyn grali z pełnym zaangażowaniem. W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę osiągnął zespół zambrowskiej Olimpii, który udokumentował ją w 27. minucie, gdy piłkę do bramki strzeżonej przez Piotra Walczyka wpakował testowany wychowanek Jagiellonii Michał Hryszko. Zambrowianie w pierwszej połowie stworzyli jeszcze kilka groźnych sytuacji, po których mogły paść bramki. Niestety w 37. minucie podopieczni Wojciecha Kobeszki doprowadzili do wyrównania, gdy składną akcję skutecznie „zamknął” Paweł Grudziński.

Pierwsza połowa, w której przeważała Olimpia zakończyła się remisem 1:1, natomiast druga odsłona, która była mniej więcej wyrównana… porażką zambrowian 0:2. Goście na prowadzenie wyszli kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy. W 60. minucie dogranie Grzegorza Kowalewskiego wykorzystał Kamil Prusinowski, który umieścił futbolówkę w bramce Olimpii. Po kolejnych pięciu minutach było już 3:1 dla Młodej Jagiellonii. Dośrodkowanie Pawła Drażby z rzutu rożnego spożytkował Michał Szóstko, który skuteczną główką zmusił do kapitulacji bramkarza Olimpii.

Wojciech Kobeszko (trener Młodej Jagiellonii) dla Jagiellonia.pl: – Po spotkaniu można powiedzieć, że wynik jest lepszy niż gra. W pierwszej połowie to Olimpia była drużyną lepszą i miała więcej sytuacji, natomiast po przerwie mecz był bardziej wyrównany, a momentami to my mieliśmy przewagę, czego efektem były dwie bramki. Cieszy wygrana, ale duże mam pretensje do zawodników o postawę w pierwszej połowie. Boisko jak na te warunku było dobrze przygotowane. Było zimno, ale mecz się odbył i z pewnością był to pożyteczny sparing. W poniedziałek jedziemy na obóz i wiemy, nad czym mamy pracować.

Kolejnym sparingpartnerem zambrowian będzie drużyna Narwi Ostrołęka. Spotkanie zaplanowane na 1 lutego (środa) również zostanie rozegrane na sztucznym boisku bocznym Olimpii Zambrów.

Olimpia Zambrów – Młoda Jagiellonia 1:3 (1:1)
Bramki: Michał Hryszko 27′ – Paweł Grudziński 37′, Kamil Prusinowski 60′, Michał Szóstko 65′.

Młoda Jagiellonia: Walczyk (46′ Lipka) – Murawski (45′ Butkiewicz), Waszkiewicz (46′ Laskowski), Radecki (46′ Szóstko), Straus (46′ El Mehdi) – Grudziński (46′ Kowalewski), Malinowski (46′ Drażba), Kosiński (46′ Arzumanyan), Zawadzki (20′ Orpik) – Mackiewicz (46′ Prusinowski), Zapolnik (70′ Mackiewicz).

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *