Olimpia śrubuje rekord domowych zwycięstw

W niedzielne popołudnie 24 maja Olimpia Zambrów pokonała przed własną publicznością Huragan Morąg 2:0 (1:0) po bramkach Przemysława Jastrzębskiego i Kacpra Lachowicza. Zambrowianie odnotowali szesnaste domowe zwycięstwo z rzędu.

W 6. minucie po rzucie rożnym i dośrodkowaniu Dominika Lemanka strzał głową oddał Michał Poduch, ale na posterunku był Marcin Marszałek, który zatrzymał piłkę. Siedem minut później Michał Poduch wygrał walkę o piłkę z Jakubem Lipką i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale sędzia dopatrzył się przewinienia napastnika Olimpii. W 18. minucie po groźnym dośrodkowaniu z prawej strony boiska akcję gości zamykał Daniel Mlonek, który uderzył niecelnie z powietrza. W 22. minucie kolejną niebezpieczną wrzutkę w pole karne Olimpii zatrzymał Piotr Czapliński. W 26. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Michał Hryszko, który zszedł z piłką z prawej strony do środka i z około 14 metrów strzelił w bramkarza. W 29. minucie Dominik Lemanek oszukał rywali na lewej stronie i wrzucił piłkę w pole karne, gdzie zablokowany został strzał Michała Poducha. Po chwili strzał z dystansu Dominika Lemanka odbił bramkarz Huraganu. W 33. minucie Dominik Lemanek podał na lewo do wychodzącego na pozycję Michała Poducha, z którego technicznym strzałem poradził sobie golkiper gości. W 37. minucie gospodarze przeprowadzili bardzo podobną akcję, po której objęli prowadzenie. Asystą popisał się Dominik Lemanek, a precyzyjny strzał po długim rogu oddał Przemysław Jastrzębski. W 42. minucie trójkową akcję skonstruowali Dominik Lemanek, Przemysław Jastrzębski i Michał Poduch, jednak sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną Jastrzębskiego.

olimpia-huragan_news2
olimpia-huragan_news3

Bardzo dobrą okazję do podwyższenia prowadzenia Olimpia Zambrów stworzyła sobie w 48. minucie, gdy faulowany w okolicach narożnika boiska był Przemysław Jastrzębski. Do rzutu wolnego podszedł Dominik Lemanek, po którego dośrodkowaniu bardzo groźnie główkował wprowadzony po przerwie Michał Twardowski, a piłka przeleciała minimalnie obok słupka. W 53. minucie dośrodkowania Michała Hryszko wzdłuż linii bramkowej nie sięgnął zarówno Michał Twardowski, jak i Łukasz Grzybowski. Cztery minuty później Dominik Lemanek wyprowadzając kontratak zdecydował się na indywidualne zakończenie akcji, choć w dogodnej pozycji znajdował się Przemysław Jastrzębski. W 58. minucie po rzucie rożnym strzał głową Przemysława Jastrzębskiego został zablokowany. W 61. minucie ponownie w roli głównej wystąpił Przemysław Jastrzębski, który źle trafił w piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. W 65. minucie po wrzutce Michała Hryszko strzał oddał ustawiony tyłem do bramki Michał Twardowski, ale trafił wprost w bramkarza. W ostatnim kwadransie do głosu doszli piłkarze Huraganu Morąg, którzy sprawiali coraz więcej problemów defensorom Olimpii. W 78. minucie Dawid Korotkiewicz „zdjął” piłkę z nogi zamykającego akcję przeciwnika. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry lewą flanką pomknął Dawid Korotkiewicz, który strzelił techniczne obok słupka. W 90. minucie po groźnym dośrodkowaniu piłkę piąstkował Piotr Czapliński. W doliczonym czasie gry Olimpia przeprowadziła skuteczny kontratak. Piłkę przejął Michał Twardowski, który dograł do Tomasza Jaworowskiego, a następnie z powrotem otrzymał piłkę znajdując się w obrębie szesnastki. „Twardy” wystawił piłkę Kacprowi Lachowiczowi, który świetnym technicznym strzałem nie dał szans bramkarzowi ustalając wynik meczu na 2:0.

olimpia-huragan_news4

olimpia-huragan_news5

W następną sobotę 30 maja Olimpia Zambrów zagra na wyjeździe z trzecim zespołem III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej – Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. Mecz rozpocznie się o 17:00.

Olimpia Zambrów – Huragan Morąg 2:0 (1:0)
Bramki: Przemysław Jastrzębski 37′, Kacper Lachowicz 90′.

Olimpia: Czapliński – Olszewski, Piłatowski, Kuczałek, Korotkiewicz – Hryszko, Grzybowski, Lachowicz, Lemanek, Jastrzębski (76′ Jaworowski) – Poduch (46′ Twardowski).

Huragan: Marszałek – Lipka, Przybylski, Boczko, Kierstan, Nawrocki, Stefanowicz, Bogdziewicz, Czorniej (81′ Śnieżawski), Mlonek, Chiliński.

Żółte kartki: Lachowicz (Olimpia) – Przybylski, Stefanowicz, Czorniej (Huragan).

Sędzia: Robert Olszewski (Nidzica). Liniowi: Paweł Ratuszny, Jacek Makowski.

17 komentarze na temat artykułu “Olimpia śrubuje rekord domowych zwycięstw

1. Tak, zdecydowanie wszystkie ręce na pokład. Teraz jest finał sezonu. Kilka ciekawych rzeczy warto zauważyć:
    1. Drwęca odpadła z rywalizacji o awans.
    2. Trener OE mylił się na początku rundy, kiedy powiedział, że ostatni mecz nie będzie decydował o awansie.
    3. Huragan okazał się letnią nadmorską bryzą :-)) Sprawili nam trochę problemów, ale nasz zespół poczynił wyraźny progres i tym razem obyło się bez sensacji.
    4. Tak jak zauważył Gr kibiców przybywa i mam nadzieję, że na OE będzie pełen stadion. Może uda się zorganizować wypad do Drwęcy?
    5. Skuteczność do poprawy.
    6. Wszystkie te przewidywania może zmienić……Olimpia z Olsztynka.
    7. Scenariuszy na 2 kolejki jest kilka. Najbardziej optymistycznym przebiegiem wydarzeń jest nasza wygrana w Drwęcy i sensacja w meczu OE.
    W następnej kolejce kibicujemy 2 Olimpiom: z Zambrowa i Olsztynka.
    Grać na całego i walczyć do upadłego! To jest nasze „5 minut” i one zdecydują o zespole, zawodnikach i o nas, kibicach.
    Do boju ZKS OLIMPIA ZAMBRÓW!!

2. myśłę, że piłkarze Olimpii Zambrów już dziś mogą czuć sie bardzo dumni z tego co dotąd osiągnęli na boiskach III-ciej ligi pod-war-maz. Biorąc pod uwage klase głównego rywala, OE, do mistrza III-ciej, to możńa powiedzieć, że wznieśli się na wyżyny umiejętności. Pozdrawiam sympatyków i kibiców Olimpii Zambrów.

3. Ciężko było ale najważniejszy wynik końcowy teraz czekają nas dwa dosyć trudne mecze z Drwęca i Olimpia Elbląg dlatego wszyscy ale to wszyscy cały Zambrów na Elbląg i doping musi być i jedziemy po mistrza !!!

4. I ogarniać towarzystwo od Kulbata po Nadrzeczną i wtedy doping na 500 gardeł, bo czuję, że z Elbląga to z ćwiartka
    tysiąca zjedzie!!!

5. Podaj tutaj i na fejsie na wydarzeniu namiary co gdzie i jak. Trzeba zorganizować dobry doping i pokazać, że się liczymy. Zapraszam wszystkich do dopingu. Poruszymy temat odnośnie darmowego wejścia dla dopingujacych. Pozdro

6. Zbierajć można ekipe czemu nie,bo z Elbląga napewno przyjadą fani. :-)Ale jak ma to być tylko zorganizowana grupa na 1 mecz bo tak to rozumiem,to coś tu jest nie halo.POZDRO dla najwierniejszych!

7. Witamy nowych Kibiców,
    Super pomysły!!!!!!!!!!! Jedziemy z koksem i wszyscy bez względu na wiek i przynależności do grup kibicują ZKS-owi na meczu z OE.
    Urlop zaklepany! Melduję gotowość i jestem na biało-niebiesko.