Olimpia Summer Camp 2017

To nazwa obozu piłkarskiego, w którym przez 6 dni uczestniczyli młodzi piłkarze Olimpii Zambrów. Chłopcy trenowali i uczyli się jedności w grupie, jednocześnie wyciągając jak najwięcej radości z gry w piłkę nożną. Program był różnorodny, dzięki czemu nie było miejsca na nudę.

W dniach od 26 czerwca do 1 lipca na obiektach ZKS Olimpia Zambrów odbył się pierwszy piłkarski obóz młodzieżowy. Uczestnikami Olimpia Summer Camp 2017 byli młodzi piłkarze Olimpii Zambrów z roczników 2007 i 2008.

Przez 6 dni chłopcy trenowali dwa razy dziennie pod okiem wykwalifikowanego trenera Kamila Rosińskiego oraz jego asystenta i współorganizatora campu Tomasza Stańczyka. Celem obozu piłkarskiego było rozwijanie umiejętności piłkarskich, rywalizowanie w duchu fair-play, a także poznawanie zasad oraz reguł jedności w drużynie i wzajemnej pomocy na boisku. Jednak najważniejsza była zdrowa, fantastyczna zabawa oraz radość z gry w piłkę nożną.

Podczas zgrupowania chłopcy brali czynny udział w zajęciach z języka angielskiego w szkole językowej LINGUO, gdzie doskonalili zwroty piłkarskie w języku angielskim. Organizatorzy zadbali również o uświadomienie młodym piłkarzom zasad zdrowego i sportowego odżywiania. Szkolenie w tym zakresie przeprowadziła Katarzyna Jaźwińska – dietetyk, która w fantastyczny sposób przekazała chłopcom zasadę „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

W środę odbyły się zajęcia aerobiku połączone z elementami fitnessu, które przygotowała i przeprowadziła instruktora Milena Ostrowska. Podczas zmagań piłkarze pracowali nad koordynacją ruchową oraz kondycją. W sobotę, podczas ostatniego dnia obozu, zawodnicy Olimpii rozegrali mecz kontrolny z zaprzyjaźnionym klubem UKS AP Ostrów Mazowiecka. Spotkania obfitowały w efektowne akcje oraz piękne bramki. Na zakończenie obozu trenerzy wręczyli uczestnikom pamiątkowe zdjęcia oraz wszyscy udali się do kina na film animowany „Auta 3”.

Organizatorzy serdecznie dziękują rodzicom, pracownikom ZKS Olimpia Zambrów, Katarzynie Jaźwińskiej, Milenie Ostrowskiej, szkole językowej LINGUO, kadrze pracowniczej Fabryki Jedzenia oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania całego przedsięwzięcia.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *