Olimpia w kwadrans ograła Świt!

Olimpia Zambrów wygrała wyjazdowe spotkanie 15. kolejki II ligi ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (0:1). „Biało-niebiescy” przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść w ostatnim kwadransie, gdy na listę strzelców wpisywali się Michał Poduch i Mariusz Gogol.

Gospodarze objęli prowadzenie w 34. minucie meczu. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Piotr Maślanka, a głową po długim rogu uderzył Przemysław Szabat, który zmusił Piotra Czaplińskiego do kapitulacji. Piłkarze Olimpii Zambrów odpowiedzieli bramką dopiero w 78. minucie po akcji Bartłomieja Dołubizny, który zagrał futbolówkę wzdłuż bramki, a do wyrównania doprowadził przebywający na boisku od sześciu minut Michał Poduch. Trafienie na wagę zwycięstwa Olimpii Zambrów padło w 90. minucie rywalizacji. Po stałym fragmencie gry dośrodkowanie Łukasza Grzybowskiego wykorzystał kapitan zambrowian Mariusz Gogol, który skutecznie zamknął akcję i pokonał bramkarza Świtu.

– To był typowy mecz walki. W pierwszej połowie lekką przewagę osiągnął Świt, natomiast w drugiej odsłonie zagraliśmy bardzo dobrze od pierwszej do ostatniej minuty. Dominowaliśmy, oddaliśmy mnóstwo strzałów i posłaliśmy wiele dośrodkowań w pole karne. Mieliśmy co najmniej trzy stuprocentowe sytuacje, w których dwukrotnie znalazł się Arek Ciach, a raz Bartek Dołubizna – relacjonuje przebieg niedzielnego spotkania szkoleniowiec Olimpii Zambrów Krzysztof Zalewski.

Zwycięstwo pozwoliło Olimpii przesunąć się na piętnastą pozycję w II lidze. W najbliższą sobotę 9 listopada zambrowianie podejmą przed własną publicznością szesnastego w tabeli Radomiaka Radom.

– Zagramy w końcu na własnym boisku, a więc chcielibyśmy zainaugurować drugą ligę w Zambrowie zwycięstwem. Na początku musimy ochłonąć po tym spotkaniu. Jutro okaże się, z jakimi mikrourazami mamy do czynienia u kilku zawodników po meczu ze Świtem – dodaje trener Olimpii.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Olimpia Zambrów 1:2 (1:0)
Bramki: Przemysław Szabat 34′ – Michał Poduch 77′, Mariusz Gogol 90′.

Świt: Domżał – Szabat, Krzymiński, Melão, Nowotka – Kiwała, Obem (64′ Kamiński), Sosnowski, Maślanka (78′ Melon) – Santana (58′ Adamski), Szczepański.

Olimpia: Czapliński – Olszewski, Piłatowski, Gogol, Sobótka – Hryszko, Dołubizna, Grzybowski, Jastrzębski – Zapolnik, Ciach (71′ Poduch).

Żółte kartki: Obem (Świt) – Piłatowski, Sobótka (Olimpia).

Sędzia: Michał Woś (Zamość).

Widzów: 250.

Wyniki spotkań ligowych drużyn młodzieżowych:

Juniorzy młodsi: Olimpia Zambrów – Jagiellonia II Białystok 2:4 (1:3)
Bramki dla Olimpii: Emil Gołaszewski 2′, Mateusz Jastrzębski 55′.

foto – switndm.cba.pl

11 komentarze na temat artykułu “Olimpia w kwadrans ograła Świt!

1. Ze względu na żałobę narodową zaśpiewam sobie po cichu…ZKS, ZKS, ZKS!!!! Dziękuję Panowie za walkę do ostatnich sekund. Wracajcie bezpiecznie do domu. Od jutra rozpoczynamy operację Radomiak. Zróbmy kolejny krok w realizacji celu na ostatnie mecze w rundzie, tj. walkę o spokojne przygotowania do rundy rewanżowej i kontakt z 8 miejscem. Cieszy mnie bardzo gol napastnika i w końcu dobra druga połowa. Tym razem wygraliśmy zasłużenie bez żadnych „małych cudów”. Jeszcze raz po cichu…..dziękujemy, dziękujemy!!! Ufff….

2. …….i jeszcze powrót do drużyny Mariusza jak wejście smoka. Wyściskałbym Cię chłopie i całą drużynę. Powodzenia w kolejnych meczach.

3. Swietny prognostyk przed meczem z Radomiakiem. Dominacja w 2-giej polowie i zdobyte 2 gole na wyjezdzie to duzy sukces charakteru zawodnikow Olimpii. Roznice sa male miedzy druzynami i decyduja niuanse, przypadek i determinacja poparta sportowa walka. Najfajniejsze, ze Olimpia Zambrow dalej liczy sie w walce o utrzymanie, choc to jest ogromne wyzwanie.
    GRATULACJE ZA WALKE DO KONCAAAAAAA OLIMPIA GOOOOOOL……!!!!!!!