Olimpia wygrała turniej w Zambrowie

Drużyna Olimpii Zambrów zwyciężyła w turnieju o Puchar Prezesa ZKS Olimpia Zambrów, którego była gospodarzem. W finale zambrowska ekipa pokonała drużynę Bugu Wyszków 5:3 skutecznie rewanżując się za porażkę w grupie. Druga drużyna Olimpii zajęła ósme miejsce w zawodach.

W fazie grupowej Olimpia zmierzyła się z Koroną Ostrołęka, Promieniem Mońki i Bugiem Wyszków. Pierwsze dwa spotkania okazały się zwycięskie – 3:2 i 3:0, jednak w ostatnim spotkaniu w grupie ulegliśmy Bugowi Wyszków 0:2.

W półfinale Olimpia Zambrów spotkała się z najlepszą drużyną grupy B – Sokołem Sokółka. Z niewielkimi problemami na początku meczu zwyciężyliśmy 3:1. Najciekawszym i najbardziej emocjonującym spotkaniem był bezapelacyjnie finał, w którym dzięki znakomitej grze Pawła Kapelewskiego pokonaliśmy Bug Wyszków 5:3.

Najlepszym strzelcem turnieju został Robert Sokół, bramkarzem Michał Rynkowski, a zawodnikiem Paweł Kapelewski. Mecze sędziowali dwaj arbitrowie czwartoligowi z Zambrowa – Janusz Brokowski oraz Leszek Bielicki.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. Olimpia Zambrów
  2. Bug Wyszków
  3. Sokół Sokółka
  4. Podlasie Sokołów Podlaski
  5. Promień Mońki
  6. Piast Białystok
  7. Korona HiD Ostrołęka
  8. Olimpia II Zambrów

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *