Olimpia wygrała w Hajnówce 5:0!

Wysokie zwycięstwo zanotowała Olimpia Zambrów, która pokonała na wyjeździe ostatnią w tabeli III ligi Puszczę Hajnówka 5:0 (3:0). Na listę strzelców wpisywali się Przemysław Jastrzębski, Michał Poduch oraz Michał Twardowski, który zdobył hat-tricka.

Zambrowianom prowadzenie w 15. minucie meczu dał Przemysław Jastrzębski, który po zespołowej akcji lewą stroną pięknym uderzeniem w okienko pokonał bramkarza Puszczy Hajnówka. W 44. minucie po kolejnej akcji lewą flanką świetnym podaniem wzdłuż linii bramkowej popisał się Michał Twardowski, który obsłużył Michała Poducha, a ten dopełnił formalności kierując piłkę do siatki.

W 60. minucie podopieczni Krzysztofa Zalewskiego zdobyli trzecią bramkę, gdy na strzał z woleja z okolic 20 metra zdecydował się Michał Twardowski. Dwanaście minut później napastnik Olimpii Zambrów zdobył kolejną bramkę, gdy wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy. „Twardy” hat-tricka skompletował w 83. minucie, gdy po rozegraniu piłki na lewej stronie z Dominikiem Lemankiem znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, którą wykorzystał.

– Mieliśmy zdecydowaną przewagę, którą udało się udokumentować. Rozegraliśmy naprawdę niezły mecz zważywszy na bardzo słabej jakości boisko – powiedział nam trener Olimpii, Krzysztof Zalewski.

We środę 15 kwietnia Olimpia Zambrów nadrobi zaległości rozgrywając zaległy wyjazdowy mecz 20. kolejki III ligi, w którym skonfrontuje się z rezerwami Jagiellonii. Mecz rozpocznie się o 16:00.

Puszcza Hajnówka – Olimpia Zambrów 0:5 (0:2)
Bramki: Przemysław Jastrzębski 15′, Michał Poduch 44′, Michał Twardowski 60′, 72′, 83′.

Puszcza: Ulman – Hajto, Lewczuk, Śliwowski (70′ Kicel), Wilenta, Wojno, Makowski (30′ Sanni), Chrzanowski, Hudoń, A. Langa, Charmuszka (75′ Korolko).

Olimpia: Czapliński – Gul, Gogol, Piłatowski, Lachowicz (73′ Korotkiewicz) – P. Jastrzębski, Hryszko (75′ Dzienis), Kuczałek, Grzybowski (70′ Przyborowski) – Poduch (65′ Lemanek), Twardowski.

• Olimpia Elbląg – Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 1:0

10 komentarze na temat artykułu “Olimpia wygrała w Hajnówce 5:0!

1. Jaga II moim zdaniem weźmie srogi rewanż, za przegraną z sierpnia.W Szczecinie też może być różnie,w e-klasie ekipa Probierza nie raz zaliczała wpadki.Więc ich skład w środę może,ale nie musi być po części e-klasowy.POZDRAWIAM ZKS-siaków ;-)

2. najpierw gratulacje za wygraną i wynik. Twardowski wyprzedzi Zapolnika. Mimo że całą jesień zespół grał na Kamila, to Michał też coś uzbierał. No i co z Wasilkowem? Słaby zespół? Możliwe że Wasilków ma szczyt formy w sezonie, więc nie ma co drzeć szat. Rominta też nie jest słaba, jak widać. Awans do II-giej to nie sprawa wiary. Nie ma to nic wspólnego z wierzeniami. Było info, że będą walczyć o mistrza i awans, pozostaje mieć nadzieję, że tak się stanie. Pozdro.

3. Polo znasz takie powiedzenie-wiara czyni cuda to nie mów,że nie jest sprawą 2planową.Jak kibice odwrócą się od klubu i zespołu,to wtedy już nie będzie komu 3 mać za nich kciuków.Jak napisał gr siciema i tyle! i w dodatku była by to niezła beka w regionie bo raz już tak jak pamiętamy było.

• Fanie, wiara czyni cuda, ale wiara kibiców to jedno. Wiara zawodników to drugie i myśle ważniejsze niż wiara kibiców. To zawodnicy muszą wierzyć, że są w stanie powalczyć o mistrza. To oni są od pokonywania barier na boisku. My możemy im tylko pomóc. Aby uzyskać mistrza, a potem awans, potrzebna jest ciężka i kreatywna praca na boisku. Musi być forma sportowa i hart ducha. Takie rzeczy wypracowuje się latami. Owszem, wiara jest bardzo pomocna, ale to nie jest jedyna rzecz jaka jest potrzebna. Praca, praca, praca i jeszcze raz praca. A potem możesz zająć się cudami jak chcesz. A poza tym nie obchodzi mnie co sobie pomyślą w regionie. Ważne co ja sobie pomyśle. Pozdro. :)

4. Ten kto mówi, że potrafi i ten kto mówi, że nie potrafi…obaj mają rację ;-)) Wiara i praca są niezbędne do osiągania sukcesów. Przypadki Błękitnych pokazują, że proporcje obu czynników mogą być różne :-)) Możliwe, że będziemy z nimi grali w 2 lidze. Zauważyliście przegraną Drwęcy i brak 2 drużyny u Jagi. Jak wystawią 2 drużynę to wygramy, jak wystawią ekstraklasowy zespół to będzie ciężki mecz. Do boju ZKS!!
    P.S. „Pewne informacje” przeczą logice działań podejmowanych przez klub, więc nie przejmowałbym się nimi zbytnio :-) Nie wiem tylko, jaki jest cel ich rozpowszechniania? Do mnie docierają informacje zupełnie inne. Niektórych sponsorów znam osobiście.