Olimpia wygrała z Wigrami 1:0

Minimalne zwycięstwo w pierwszym sparingu odnotowali piłkarze Olimpii Zambrów, którzy na sztucznym boisku w Zambrowie pokonali I-ligowe Wigry Suwałki 1:0. Bramkę dla Olimpii zdobył Wojciech Dziemidowicz.

IMG_7560

Zambrowianie prowadzenie objęli w 36. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się obrońca biało-niebieskich Wojciech Dziemidowicz. Wynik spotkania można uznać za niespodziankę, jednak warto zaznaczyć, że w szeregach gości testowanych było kilku zawodników: Hiszpan Omar Santana, Bartłomiej Olszewski z Górnika II Zabrze, Paweł Gidelski z Unii Warszawa i Robert Dadok ze Stadionu Śląskiego Chorzów. Całą pierwszą połowę w składzie Wigier rozegrał także najskuteczniejszy zawodnik rundy jesiennej Olimpii Zambrów Kamil Zapolnik, który powrócił do Suwałk z wypożyczenia.

W składzie Olimpii również znaleźli się zawodnicy testowani. Byli to pomocnicy: Robert Tunkiewicz z  Siarki Tarnobrzeg oraz Patryk Stypułkowski z Pogoni Łapy. Oprócz tego w drugiej połowie na murawie pojawił się Michał Poduch, który wrócił z Wissy Szczuczyn.

IMG_7488

IMG_7464

Skład Olimpii Zambrów:
I połowa: Koncki – Dzienis, Piłatowski, Gogol, Dziemidowicz – Hryszko, Kuczałek, Tunkiewicz (testowany, Siarka Tarnobrzeg), Jastrzębski P. – Lemanek, Twardowski
II połowa: Czapliński – Stypułkowski (testowany, Pogoń Łapy), Piłatowski, Gogol, Mroczkowski – Hryszko, Kuczałek, Tunkiewicz (testowany, Siarka Tarnobrzeg), Jastrzębski M. – Lemanek, Poduch

Kolejny sparing podopieczni Piotra Zajączkowskiego rozegrają w następną sobotę, 23 stycznia w Zambrowie. Rywalem biało-niebieskich będzie trzecioligowy Znicz Biała Piska. Początek meczu z siódmym zespołem III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej zaplanowano na godzinę 12:00.

Foto – www.zambrow.org

4 komentarze na temat artykułu “Olimpia wygrała z Wigrami 1:0

  1. Jest o składzie i grze Wigier, a o Olympii tylko, że strzeliła gola. Mamy obecnie w Olimpii zawodników testowanych? Jakie plany drużyny oprócz kwestii sparingowych? Wynik, cieszy.

    • Nie mieliśmy potwierdzonego składu Olimpii. Nie chcąc zwlekać z informacją o wyniku sparingu początkowo zamieściliśmy artykuł bez składu. Po potwierdzeniu składu informacja została uzupełniona.

  2. Bez napinki. Ważne, że chłopaki trenują i szukamy wzmocnień. Napastnik potrzebny, bo nie można wiecznie czekać na Kamila. Bez niego była dziura!

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *