Olimpia zagra z Polonią w Warszawie

W najbliższą sobotę 14 lutego Olimpia Zambrów w piątym sparingu w ramach okresu przygotowawczego zagra w Warszawie z trzecioligowym MKS-em Polonia Warszawa. Początek meczu na obiekcie OSiR-u Targówek zaplanowano na 12:00.

MKS Polonia Warszawa to beniaminek III ligi łódzko-mazowieckiej, który w rundzie jesiennej w siedemnastu spotkaniach wywalczył 18 punktów, na które złożyły się cztery zwycięstwa, sześć remisów i siedem porażek (bramki 28:29). Poloniści zajmują piętnaste miejsce w ligowej tabeli.

Dwa zwycięstwa i trzy porażki – to bilans dotychczasowych sparingów MKS Polonii Warszawa. Zespół prowadzony przez Marka Końko na początku przygotowań uległ ekstraklasowemu Górnikowi Łęczna 1:4, a następnie przegrał z II-ligowym Zniczem Pruszków 3:4. W kolejnym sparingu MKS Polonia pokonała lidera IV ligi mazowieckiej – Bzurę Chodaków 1:0, po czym kilka dni później przegrała ze Świtem 1:4. W minioną środę najbliższy rywal Olimpii pokonał Legionovię 3:2.

W zespole Olimpii Zambrów występuje obecnie trzech zawodników, którzy mieli w przeszłości kontakt z MKS Polonia Warszawa. To Dominik Lemanek, który dołączył do zespołu w przerwie zimowej oraz Kacper Lachowicz, który przeszedł do Olimpii Zambrów przed rozpoczęciem obecnego sezonu. Z kolei w rundzie wiosennej sezonu 2012/2013 w juniorach Polonii występował Krystian Przyborowski.

olimpia-plomien-spar_news1Kacper Lachowicz (przy piłce)

Przypomnijmy, iż Olimpia Zambrów w dotychczasowych sparingach odnotowała trzy zwycięstwa i jedną porażkę. Zambrowianie pokonali trzecioligowców – Romintę Gołdap 6:0 i Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:3, a następnie okazali się lepsi od czwartoligowego Tura Bielsk Podlaski wygrywając 6:1. W ostatniej grze kontrolnej podopieczni Krzysztofa Zalewskiego ulegli Płomieniowi Ełk 2:3.

MKS Polonia Warszawa – Olimpia Zambrów
Stadion OSiR-u Targówek, 14 lutego 2015, godzina 12:00

Jeden komentarz na temat artykułu “Olimpia zagra z Polonią w Warszawie

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *