Olimpia Zambrów ograła Pelikana Łowicz!

W niedzielnym meczu 7. kolejki II ligi Olimpia Zambrów pokonała na Stadionie Miejskim w Łomży Pelikana Łowicz 2:0 (1:0). Dwa gole dla zambrowian zdobył Łukasz Grzybowski.

Od pierwszych minut przewagę optyczną posiadał Pelikan Łowicz, który był częstym gościem na połowie Olimpii. Z upływem czasu gra wyrównała się, a podopieczni Krzysztofa Zalewskiego konstruowali coraz groźniejsze sytuacje podbramkowe. W 23. minucie strzał Michała Poducha z obrębu pola karnego wylądował na poprzeczce bramki gości. Siedem minut później dośrodkowanie Pawła Olszewskiego z prawej strony boiska wykorzystał Łukasz Grzybowski, który uderzeniem głową pokonał Adriana Olszewskiego. Olimpia Zambrów stworzyła w pierwszej połowie jeszcze kilka ciekawych akcji, ale żadna z nich nie zakończyła się naprawdę groźnym strzałem na bramkę.

Początek drugiej połowy miał identyczny przebieg, jak w przypadku pierwszej odsłony. Ponownie przez kilkanaście minut dominowali łowiczanie, jednak z ich przewagi nic nie wynikało. Wreszcie w 60. minucie Olimpia przeprowadziła mądry kontratak. W pole karne z piłką wszedł Przemysław Jastrzębski, a dośrodkowana przez niego futbolówka trafiła w rękę jednego z rywali. Arbiter Maciej Lewicki z Gdańska bez wahania podyktował jedenastkę, którą pewnym strzałem na bramkę zamienił Łukasz Grzybowski. Warto podkreślić, iż „biało-niebiescy” w całym meczu nie ustrzegli się kardynalnych błędów w defensywie, których na szczęście nie wykorzystali piłkarze Pelikana Łowicz.

Olimpia Zambrów – Pelikan Łowicz 2:0 (1:0) – w Łomży
Bramki: Łukasz Grzybowski 30′, 60′ (k).

Olimpia: Czapliński – Szczepanik, Gogol, Piłatowski, Steć (24′ Olszewski) – Gagacki, Dołubizna, Grzybowski, Jakuszewski (77′ Hryszko), Jastrzębski (85′ Sobótka) – Poduch (57′ Ciach).

Pelikan: Olszewski – Kowalczyk, Dremluk, Brodecki, Adamczyk – Wyszogrodzki, Koman, Pomianowski (82′ Kosiorek), Świątek (73′ Ceglarz) – Golański (9′ Solecki), Bojańczyk (62′ Ekwueme).

Żółte kartki: Olszewski, Dołubizna, Hryszko, Gagacki (Olimpia) – Brodecki, Koman, Świątek (Pelikan).

Sędzia: Maciej Lewicki (Gdańsk). Liniowi: Marcin Skwiot, Mariusz Lamk.

Widzów: 150.

Wyniki spotkań ligowych drużyn młodzieżowych:

Juniorzy młodsi: MOSiR Bielsk Podlaski – Olimpia Zambrów 1:2 (0:0)
Bramki dla Olimpii: Emil Gołaszewski (dwie).

Fotorelacja z meczu:

3 komentarze na temat artykułu “Olimpia Zambrów ograła Pelikana Łowicz!

1. Yeaaaahhh! Mamy 3 pkt. To jest jedyna dobra wiadomość. Tym razem nasza gra była słaba. Nie zgodzę się z opisem meczu. W pierwszej połowie Olimpia miała delikatną przewagę. Niestety w niektórych okresach gry to nasz zespół był największym zagrożeniem dla siebie. Niepokojąca jest duża ilość strat po odbiorze piłki. Szczególnie martwi fakt, że czynią to środkowi obrońcy i pomocnicy. W pierwszej połowie dopóki Jakuszewski miał siły gra wyglądała nienajgorzej. Niestety bardzo dużą część czasu graliśmy do tyłu i na swojej połowie. Zawodnicy nasi grają do najbliższego zawodnika. Przerzutów i długich podań było bardzo mało. Taka wymiana podań niczemu nie służyła. 2 połowa to była kompletna klapa. Od 65 minuty nasz zespół po prostu stanął. Doszło do komincznej sytuajcji, w której 10 zawodników Olimpii stało w naszym polu karnym i nikt nie zaatakował zawodników Łowicza. Ciach z ławki gra słabo. Gagackiemu piłka nie przeszkadza, ale po wejściu nie gryzł trawy. Martwi mnie też gra Dołubizny. Technicznie b.dobry, ale był mało widoczny. Zastanawiam się, skąd taka duża liczba kontuzji w naszym zespole? Poduch zagrał dobre zawody, ale powinien być bardziej skuteczny. Jeszcze raz powtórzę, że nie umiemy grać, gdy zespół przeciwny stosuje pressing. Makabrycznie zachował się klub kibica. Nie było ich. Widzę ciągle te same „stare” twarze na meczach. Zastanawiałem się kiedyś, dlaczego na forum jest taka ekstremalnie mała liczba kibiców. Teraz już wiem. Nasz trener ma ambicje być dobrym w tym zawodzie. Przyznam, że przed nim bardzo, bardzo dużo pracy, żeby zespół grał dobrze i utrzymał się. Przy okazji warto zwrócić uwagę, że jedynie 2 zespoły w tej kolejce wygrały swoje spotkania. Nigdy więcej pomysłów grania na wyjeździe w roli gospodarza!

2 wygrane na wyjeździe

2. Greg, swietna relacja kibicowska. Ja bym tak ich nie krytykowal. Wygrali, to trza ich pochwalic. Bez ducha walki nie dali by rady strzelic dwoch goli. Jest nadzieja, bo zespol po dwoch trudnych meczach odniosl zwyciestwo. Niektorzy to juz o pasmach niepowodzen przebakiwali. Nie ma co sie czarowac, II liga jest na wyzszym poziomie niz III-cia, i to sie musi ulezec. Widac, ze zawodnicy wchodza na wyzszy poziom, co wcale nie jest latwe. Pelikan gra od 7-miu sezonow w II-giej lidze, i pokonac ten zespol nie jest latwo. Dlatego gratuluje zwyciestwa pilkarzom i zycze dobrej atmosfery pracy.

3. Polo,
    ja liczę jedynie, że ta krytyka pomoże :-) Z wypowiedzi trenera wynika, że on też pewne niedociągnięcia widzi, więc JAZDA OLIMPIA!!!