Olimpia Zambrów w barażach o II ligę!

W 34. kolejce III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej Olimpia Zambrów zremisowała przed własną publicznością z Olimpią Elbląg 1:1 (0:1) i wywalczyła prawo do gry w barażach o II ligę. W dwumeczu barażowym przeciwnikiem Olimpii będzie Stal Rzeszów.

W 3. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Tomasz Tuttas, który zmarnował swoją okazję. Olimpia Zambrów miała okazję odpowiedzieć minutę później, gdy po dośrodkowaniu Przemysława Jastrzębskiego z prawej strony główkował Michał Twardowski, a futbolówka wylądowała pod nogami Dominika Lemanka, po którego strzale piłka trafiła w rękę obrońcy Olimpii Elbląg. W 7. minucie ze strzałem z rzutu wolnego poradził sobie Piotr Czapliński, a po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka przeleciała nad bramką Olimpii Zambrów. Trzy minuty później po dośrodkowaniu Dominika Lemanka z rzut wolnego niecelnie główkował Mariusz Gogol. Po chwili próbę strzału podjął Dominik Lemanek, ale Wojciech Daniel odbił piłkę. W 20. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Patryk Sokołowski, ale na posterunku był bramkarz. Strzałem sprzed pola karnego próbował odpowiedzieć Dominik Lemanek, jednak zabrakło mu nieco precyzji. W 27. minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Kamil Graczyk, który wyłożył piłkę Damianowi Szuprytowskiemu, a ten nie bez problemów umieścił ją w siatce. Minutę przed przerwą wślizgiem w kierunku bramki Olimpii Elbląg strzelał Przemysław Jastrzębski, ale piłkę na raty zatrzymał bramkarz. W 45. minucie z groźnym strzałem Jakuba Bojasa świetnie poradził sobie Piotr Czapliński.

olimpiaz-olimpiae_news3

olimpiaz-olimpiae_news4

Drugą połowę Olimpia Elbląg rozpoczęła od niecelnego strzału Tomasza Tuttasa. W 52. minucie świetnym strzałem z dystansu popisał się Michał Kuczałek, który nie dał szans bramkarzowi gości i doprowadził do wyrównania. W 53. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Damian Szuprytowski, ale skutecznie interweniował Piotr Czapliński. W 59. minucie przed znakomitą szansą stanął Przemysław Jastrzębski, który w sytuacji sam na sam przelobował Wojciecha Daniela, a piłkę zmierzającą do bramki wybił Kamil Wenger. Po kolejnej groźnej akcji ustawiony tyłem do bramki Michał Twardowski strzelił w boczną siatkę. W 64. minucie Michał Twardowski podał na lewą stronę do Przemysława Jastrzębskiego, ale techniczny strzał pomocnika Olimpii Zambrów powędrował wprost w bramkarza gości. W 68. minucie po składnej akcji Olimpii Elbląg obok słupka uderzył Damian Szuprytowski. Niezwykle niebezpiecznie było w 86. minucie, gdy oko w oko z bramkarzem Olimpii Zambrów stanął Tomasz Tuttas, ale oddał minimalnie niecelny strzał. Chwilę później nad bramką gospodarzy główkował Krzysztof Iwanowski. Zambrowianie podczas pięciu doliczonych minut starali się utrzymywać piłkę na połowie przeciwnika, co ostatecznie pozwoliło im zachować korzystny rezultat.

olimpiaz-olimpiae_news7

olimpiaz-olimpiae_news6

W najbliższą sobotę 13 czerwca Olimpia Zambrów w pierwszym meczu barażowym zagra na wyjeździe ze zwycięzcą III ligi lubelsko-podkarpackiej – Stalą Rzeszów. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15:00. Rewanż odbędzie się cztery dni później w Zambrowie (środa 17 czerwca, 17:00).

olimpiaz-olimpiae_news5

Olimpia Zambrów – Olimpia Elbląg 1:1 (0:1)
Bramki: Michał Kuczałek 52′ – Damian Szuprytowski 27′.

Olimpia Zambrów: Czapliński – Dzienis, Piłatowski, Gogol, Gul – Lemanek (58′ Hryszko), Kuczałek, Przyborowski (76′ Lachowicz), Grzybowski, Jastrzębski – Twardowski (88′ Poduch).

Olimpia Elbląg: Daniel – Kowalczyk, Kubowicz, Wenger, Szuprytowski – Bojas (49′ Piotrowski), Sokołowski, Stępień (81′ Kuczkowski), Graczyk (64′ Ressel), Pietroń (76′ Iwanowski) – Tuttas.

Żółte kartki: Gogol, Gul, Jastrzębski, Poduch, Grzybowski (Olimpia Zambrów) – Sokołowski, Piotrowski, Stępień, Kubowicz, Iwanowski (Olimpia Elbląg).

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok). Liniowi: Marcin Adamski, Grzegorz Kawałko.

foto – Zambrow.org

65 komentarze na temat artykułu “Olimpia Zambrów w barażach o II ligę!

1. Gratulacje Olimpia Zambrów ZKS! Brawo kibice OZ, jednak można poderwać. 700 dup z krzeseł i coś z siebie dać! To samo na meczu że Stalą Rzeszów, a później dogadywać się wszyscy kibice Olimpii z Zarządem. 2 liga bez kibiców to lipa! Aha, gratulacje dla OE za walkę. Pozdrawiam wszystkich fanów , tylko zambrowska Olimpią ZKS!

2. MAMY MISTRZA W Zambrwie!!! I to sie teraz liczy! Tabela niestety nie kłamie ;] Pozdrawiam Was kibice,sympatycy i tych co już wcześniej zwątpili.WARTO BYŁO WIERZYĆ DO KOŃCA! :-)))

3. panowie i panie dziekuje za wspaniala atmosfere na meczu,wspaniale by bylo gdyby dzisiejszy mecz nie byl pierwszym i ostatnim takim swietem klubu.frekwencja 900 osob super ale gdyby nie ten sektor oddzielajacyc kibicow gosci stadion prawdopodobnie by byl pelny bo nie wszyscy zdolali wejsc dzisiaj na stadion z powodu braku biletow.

4. przy strzale na bramke piłka sparowana brzez bramkarza wróciła do strzelca, a ten zatrzymał ją ®ęką, i wyłożył asyste Szuprytowskiemu. Niech mi ktoś powie teraz, że sędzia z Białego pomagał Zambrowowi.

5. Remis wynikiem sprawiedliwym, choć brameczka dla OE, wątpliwa, po zatrzymaniu ręką i asyscie. Owszem, OE prowadziła momentami gre, to OZ miała swoje szanse na bramke, i potrafiła utrzymać przeciwnika w ryzach.

6. Niestety nie miałem możliwości być na meczu przez pracę, ale oglądałem transmisje na żywo i byłem z Was dumny chłopaki. Gracze Olimpii przyzwyczaili już do wysokiego poziomu i ich gra nie dziwi, natomiast byłem pod wrażeniem dopingu. W poprzednim sezonie miałem możliwość być praktycznie na każdym meczu Olimpii w Zambrowie i nie przypominam sobie takiego dopingu jak w dzisiejszym meczu. Ta drużyna po prostu zasługuje na doping przez 90 min bo po prostu nas kibiców nie zawodzi. Po odejściu Zapolnika pomyślałem sobie, że może być ciężko z mistrzostwem, natomiast osoba która w klubie jest odpowiedzialna za transfery wiedziała co robi kupując Lemanka. Mam jeszcze takie pytanko czy wiecie może kto w klubie jest odpowiedzialny za sponsorów? O ile jest taka osoba.

7. Dzięki panowie za cały sezon – 88 pkt robi wrażenie , baraże nawet jak przegracie , dla mnie osobiście jesteście zwycięzcami , jeszcze raz wielkie dzięki za cudowny sezon , za moc wrażeń

8. Wątpię żebyście zebrali jakąś „ekipę” na wyjazd. Na mecze przychodzą same dzieci, których mama nie puści na wycieczkę do miasta położonego o 400 km od waszej wioski. A jak pojedziecie to przed Rzeszowem będą czekali kibice Stali i wam skopią dupę i tyle będzie z waszego wyjazdu.

9. Jeszcze nie ochłonełem po wczorajszych emocjach ;)))A co do samego spotkania myślę,że szczególnie trzeba podziękować naszemu golkiperowi za te momentami już beznadziejne do obrony dla nas sytuacje.Robił co mógł(te parady)ten remis wisiał na włosku. Wielki SZACUN dla Ciebie Czapla!!!

• zgoda, Czapliński ratował nam tyłki co i rusz. Z takich strzałów jak wczoraj Elbląg zazwyczaj miał z czego się cieszyć i podkręcać licznik goli. Nie tym razem. Brawo Czapla!!!

10. pozdrawiam piłkarzyne z OE kiedy po bramce dla swojej drużyny podbiegł i zaczął krzyczeć ,,co jest kurwa”. Ciekawe co by zrobił teraz :P

• Panowie a wiecie ze ten „gracz” ma fejsa i latwo go namierzyc? Moze jakas zbiorowa akcja z pytaniem „co jest kurwa pedale?”

• co się dzieje w trakcie meczu, pod wpływem Emocji, nie nadaje się do oceny poza boiskiem. Można mu nawsadzać po kibicowsu jak go na boisku gdzieś zobaczymy, ale wtedy to my byśmy na hamów wyszli. Poza tym, piłkarze to czasem prości ludzie, i ten chyba tak ma….. Ja bym to olał….. i do przodu…. MISTRZ, MISTRZ, MISTRZ …. ZAMBRÓW MISTRZ!!!!

• wiecie, to był meczyk i trudno spodziewać sie manier i baletu. Może chodziło o prowokacje kibiców? Jak by który nie wytrzymał i wbiegł? Jak by nie daj Boże ruszyło więcej osób i nie daj Boże coś się stało, to walkower by mógł być. Elbląg był zmotywowany na 110%. Dziwne było jednak biegnięcie pod trybuny gdzie nasz młyn się zbiera. Dziwne….

11. W Elblągu mają świetną żeńską sekcje piłki ręcznej na skale kraju, i się chłopaki z Elbląga zapatrzyli za bardzo. Nie powiem, że mam coś do sędziego meczu z Białego, ale wolałbym nie wiedzieć go już więcej w Zambrowie. Nie panował nad meczem, tak ogólnie.

12. Zwycięstwo w rozgrywkach grupowych III ligi odniósł zespół który w przeciągu całego sezonu potrafił utrzymać wyrównaną formę. Nie ma co ukrywać drużyna zambrowskiej Olimpii odniosła zasłużony sukces ! ! ! Z gratulacjami nie będę się spieszył, ale żywię głęboką nadzieję że po dwumeczu Waszej Olimpii z Rzeszowem, będę miał sposobność zajrzeć tu ponownie, ale wtedy już z gratulacjami za sukces, którego uwieńczeniem będzie awans do wyższej klasy rozgrywkowej ! ! !
    Na chwilę obecną życzę powodzenia w konfrontacji z drużyną Stali, zróbcie wszystko co w Waszej mocy aby w nadchodzącym sezonie nie doszło znów do konfrontacji naszych zespołów ! ! !

Ze sportowym pozdrowieniem :)

13. Pozdrawiamy prawdziwych kibiców z Elbląga i Rzeszowa!!! Niech zwyciężają prawdziwi wojownicy, a My w tym im pomagający. Tylko Olimpia ZKS.

14. Nie wszystkich z zespołu OE trzeba ganić,poza tą jedną „czarno owco”.Ten jego wybryk zasługuje na pogarde,głowa mu sie może zagotaowała w tym skwarze.Gdzie był sędzia,czemu tego nie zauważył inaczej,nie usłyszał!A co do sędziego to chyba 1 i 2 można mu zarzucić.

15. Nie wiem czy to prawda ale chodzą słuchy że nie będzie II ligii w Zambrowie. Piłkarze i kibice chcą awansu ale zarząd nie chce. Jeśli to prawda to ja mam taki apel do zarządu. Na poczatku każdego sezonu proszę publicznie przedstawić prawdziwy cel sportowy drużyny na najbliższy sezon a nie oszukiwać kibiców którzy chodzą na mecze płacą pieniądze za bilety i głeboko wierzą w awans i wspierają drużynę. Jeśli to prawda to klub ma kibiców za idiotów, frajerów. To mi przypomina politykę Donalda Tuska w ciagu ostatnich 8 lat czyli obiecał co innego a robił co innego.

• Fanie2 ja bym tak szypko o tym nie mówił.Baraże już zapasem także poczekajmy spokojnie jak to sie nam wszystko poukłada.Pozdrawiam zarząd Olimpii Zambrów :]

• Moze i masz troche racji, ale z drugiej strony wiadomo co sie dzieje z klubami, którym brak pieniedzy na wyjazdy po calej Polsce. Pograla by taka Olimpia Zambrow z niedużym budżetem i jezdzila po calej Polsce a na koniec drugiego sezonu okazaloby sie, ze nie ma pieniedzy na wyjazdy bo by sie nie oplacalo i zostalibysmy goli w III lidze zdegradowani i znowu trzeba by bylo „zbierac” pieniadza na awans i znowu z 6 lat w III lidze

16. Szkoda ze nie moglem byc na meczu i cos tracic z kibicami OE (L) %. Panowie mam mala prosbe bo na codzien pracuje poza Zambrowem. Jakby byl wyjazd do Rzeszowa to dajcie znac shabow@wp.pl. Dzieki :) II liga ZKS pozdrowki dla wszystkich kibicow :)

17. Wy się kurwa wszyscy za doping weźcie a nie za beznadziejne komentowanie na stronie bo to nie pomaga drużynie. 17 czerwca niech każdy wstanie i drze mordę z całych sił, a nie siedzi bo na tyle osób co było na stadionie doping powinien być 3 razy głośniejszy. Przede wszystkim młodzi, byście się kurwa wstydzili, że starsi panowie po 50 lat śpiewają z całych sił, a wy siedzicie i chuj wie na co czekacie…

• Powiedz to tym dziadkom, co siedza wyżej i gdy młodzi wstawali (byłem przy tym) starsi krzyczeli: Siadajcie bo nic nie widać! I zaczeli skakać do wszystkich co stoją i komentować jaka ta młodzież dziś rozbrykana..

• dziadek czy mlody to nie ma znaczenia ,wszyscy jestesmy kibicami olimpii,zapamietaj tylko ze stary dziadek mogl juz byc kibicem ,wloknarza ,potem zks,a teraz olimpii zambrow. to tyle,jestem stary ale chetnie pojechalbym na mecz do rzeszowa ,ale wsrod mlodych nie komu tego zorga
        nizowac. olimpia i tak bedzie grac w 2 lidze,ja w to wierze. wladek

18. Dziadki jak im przeszkadza, to niech na zambrowskim orgu oglądają, a na stadionie mordy drzeć i już! To nie kościół!
    Do boju OLIMPIO!!!!!!!!!

19. Plan był obrać sektor przy samym wejściu na młyn, a jak zwykle wszyscy się porozchodzili… doping niby był… ale co to za doping na siedząco? W ŚRODĘ WSZYSCY NA SEKTOR PIERWSZY I DOPING NA STOJĄCO !

20. w sobotę w Rzeszowie może być 34*C w cieniu i ponad 40*C w słońcu…. kto wyznaczył tak wczesną godzinę meczu????? jeśli działacze mają odrobinę rozumu to róbcie wszystko by mecz rozpoczął się koło 17:30 najwcześniej!

21. do fana2 przestan czlowieku rozsiewac plotek nie tylko na tej stronie ale tez na org. ,90minut tylko idz do klubu czy do burmistrza i dowiesz sie prawdy i nie przeszkadzaj w przygotowaniach do meczu w Rzeszowie bo te twoje bajki czytaja tez pilkarze Olimpii.popieram XYZ konkretnie i na temat.mam nadzieje,ze mecz z Elblagiem byl tym przelomowym i na kazdym spotkaniu w Zambrowie bedzie taka atmosfera jak w ostatnia sobote.17 czerwca przychodzimy na stadion i pokazujemy ,ze w Zambrowie chcemy 2 ligi.

• W każdej plotce jest też prawdy ziarno?Ale ja też bym to wzią za nieprawde i obrócił w żart:))) Wie ktoś więcej czy wyjazd w sobotę będzie organizowany?bo mam zapytania od paru osób.

22. To może Zarząd Olimpii wspomógłby swoich zawodników dopingiem i ogłosił wpisowe dla chętnych kibiców na mecz do Rzeszowa. Autobus to nie problem! Taki wyjazd to kwota 50_60 płn(+dodatki oczywiście). Zambrowska Olimpia ZKS!!!

23. Ale Wy jesteście naiwni. Jak pisze ze nie będzie II ligii to nie będzie. Nawet jeśli przystąpimy do baraży to je przegramy i to nie dlatego że będziemy słabsi sportowo ale dlatego że mamy je przegrać specjalnie.

• przestań pisać bzdury bo się czytać nie chce, chłopaki walczyli cały sezon wkładając dużo sił i serca w każdy mecza Ty teraz piszesz o oddaniu meczu hehe :)

24. Kilka ciekawych wniosków nasuwa się na chłodno po meczu z OE:
    1. Kibice:
    a. Udało nam się zjednoczyć wszystkich i kibicować naszej drużynie. Nie było żadnych granic (starzy, młodzi, L, J).
    b. Możliwe, że to był jeden z decydujących czynników remisu
    c. Xyz w dosadnej formie wyjaśnił, co powinniśmy robić dalej. Zgadzam się w 100%
    d. Czas rozpocząć akcję mobilizacyjną Rzeszów. Wyjazd bez dwóch zdań musi być. Musimy pomóc drużynie.
    Łaciak dzięki za prowadzenie dopingu na środku.
    2. Drużyna:
    a. Chłopaki zremisowali sercem i walką
    b. Zastanowiłbym się nad pomysłem na grę. Graliśmy bardzo czytelnie i schematycznie. Przemka na prawej stronie zajechaliśmy w pierwszej połowie. Gra na szpicy była mało efektywna. Super postawa Michała Poducha, który wchodzi na ostatnie minuty, walczy i gra z pomysłem.
    c. Nasza prawa strona obrony i w drugiej połowie rozegranie piłki kulały.
    Teraz walczymy wszyscy razem o wygraną z Rzeszowem!!!!!
    ZKS OLIMPIA ZAMBRÓW

• Tu bym się nie zgodził z Tobą Greg, nie widziałem kibiców Z J na tym meczu… z prawej strony obok kibiców O E było słychać kilka razy przyśpiewki na Jagę (minus za to dla naszych L), miał to być mecz bez mieszania J i L tego dnia, niektórzy chcieli chyba podlizać duże dla O E, tylko że oni mają nas w dupie jak było to widać nawet po wyzwiskach naszego spikera a później na pojedynczej wymianie zdań

• Taki z Ciebie kibol jak koziej dupy trąba. Pojęcia nie masz a komentujesz. „mają nas w dupie bo wyzywali spikera” – jesteś po prostu idiotą.

25. Dajcie znać coś o tym wyjeździe bo napewno sporo osob pojedzie, a jak bedzie wyjazd to kazdy sie dowie dzien przed i huja pojedziemy bo kazdy plany bedzie juz mial