Olimpia Zambrów w II lidze!

Olimpia Zambrów w rewanżowym meczu barażowym zremisowała przed własną publicznością ze Stalą Rzeszów 1:1 (0:1) i awansowała do II ligi. Prowadzenie gościom dał Sebastian Brocki, a do wyrównania w 93. minucie doprowadził Łukasz Grzybowski.

W 2. minucie po rzucie rożnym Piotr Murawski zagrywał do Petera Suswama, ale jego strzał wybili obrońcy Olimpii Zambrów. Trzy minuty później dośrodkowanie Piotra Murawskiego wyłapał Piotr Czapliński. W 10. minucie pod bramką Stali Rzeszów groźnie było po dośrodkowaniu Przemysława Jastrzębskiego, ale piłkę w porę wybił Dominik Bednarczyk. W 18. minucie ze zbyt lekkim strzałem Przemysława Jastrzębskiego poradził sobie Miłosz Lewandowski. W kolejnej akcji na strzał zdecydował się Łukasz Piłatowski, ale futbolówka poszybowała obok bramki rzeszowian. W 25. minucie Sebastian Brocki świetnie zagrał w kierunku Piotra Prędoty, który znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, jednak szukał podania do Michała Lisańczuka, co finalnie zakończyło się utratą piłki. W 27. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę do bramki Olimpii skierował Sebastian Brocki, który dał prowadzenie Stali Rzeszów. W 41. minucie niecelnie na bramkę Olimpii główkował Dominik Bednarczyk. W doliczonym do pierwszej połowy czasie gry groźnie zapowiadający się kontratak Stali faulem przerwał Mateusz Gul, który został ukarany przez sędziego żółtą kartką.

olimpia-stal_news2

olimpia-stal_news3

W 48. minucie po dobrym dośrodkowaniu w pole karne Stali faulowany w polu karnym był bramkarz gości. Minutę później w dogodnej sytuacji znalazł się Sebastian Brocki, ale po jego strzale futbolówkę skutecznie sparował Piotr Czapliński. W 55. minucie bramkarz Olimpii uprzedził nadbiegającego Piotra Prędotę. W 61. minucie po rzucie rożnym strzał głową nad bramką gospodarzy oddał Kacper Drelich. Po chwili Olimpia Zambrów stworzyła spore zagrożenie, choć żaden z piłkarzy Olimpii nie odnalazł się w podbramkowym zamieszaniu, a strzał sprzed pola karnego okazał się niecelny. W 64. minucie po dośrodkowaniu Przemysława Jastrzębskiego niecelnie głową uderzył Krystian Przyborowski. W 70. minucie technicznym strzałem bramkarza gości próbował zaskoczyć Przemysław Jastrzębski, ale dobrze interweniował Miłosz Lewandowski. W 76. minucie Łukaszowi Szczoczarzowi nie udało się skierować piłki do bramki z kilku metrów, a Jakub Tabor dobijał nad poprzeczką. Dwie minuty po wejściu na boisku przed rewelacyjną szansą stanął Tomasz Jaworowski, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale Miłosz Lewandowski odbił piłkę i uchronił gości przed utratą bramki. W 87. minucie strzał Jakuba Tabora został zablokowany na linii pola karnego. W 89. minucie sędzia podyktował rzut wolny dla Stali Rzeszów. Na strzał z okolic 20 metra zdecydował się Łukasz Szczoczarz, a piłkę z najwyższym trudem wybił Piotr Czapliński. W doliczonym czasie gry Olimpia przeprowadziła zabójczą kontrę, po której wracającego do bramki po poprzedniej interwencji Miłosza Lewandowskiego skutecznie przelobował Łukasz Grzybowski, który doprowadził do wyrównania.

olimpia-stal_news4

olimpia-stal_news5

Olimpia Zambrów – Stal Rzeszów 1:1 (0:1)
Bramki: Łukasz Grzybowski 90′ – Sebastian Brocki 27′.

Olimpia: Czapliński – Hryszko, Piłatowski, Gogol, Gul – Jastrzębski (78′ Jaworowski), Grzybowski, Kuczałek, Przyborowski (71′ Lachowicz), Lemanek – Twardowski (66′ Poduch).

Stal: Lewandowski – Szymański, Bednarczyk, Drelich, Suswam – Brocki, Tabor, Baran (56′ Mykytyn), Lisańczuk (73′ Szczoczarz), Murawski (87′ Maślany) – Prędota.

Żółte kartki: Gogol, Jastrzębski (Olimpia) – Bednarczyk (Stal).

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź). Liniowi: Marcin Hankiewicz, Maciej Majewski.

Widzów: 900.

olimpia-stal_news6

olimpia-stal_news7

Wyniki pozostałych rewanżowych spotkań barażowych o udział w II lidze:

• Gryf Wejherowo – Formacja Port 2000 Mostki 3:0 – walkower (goście zrezygnowali z gry w barażach)
  • Wisła Sandomierz – Radomiak Radom 1:2
  • Polonia Bytom – Warta Poznań 1:0

foto – Zambrow.org

67 komentarze na temat artykułu “Olimpia Zambrów w II lidze!

1. 2 liga, 2 liga ZKS!! Nie chciałem zapeszać, ale śledziłem 1 i 2 ligę ze względu na naszych potencjalnych rywali. W tym sezonie w ostatnich meczach na rozkładówce mieliśmy Drwęce, OE i Stal Rzeszow. Zobaczyliśmy i zwyciężyliśmy. W następnym sezonie grać będziemy m.in. z: GKS Tychy, Widzew Łódź, Znicz Pruszków, Błękitni i kilka znanych zespołów z poprzedniej 2 ligi. Ojjjjj….będzie się działo!
    ZKS OLIMPIA ZAMBRÓW!!

• Czas pokaże Greg:-)Wracając do wczoraj znów zobczyliśmy całą ekipe z r.jesiennej wraz z K.Zapolnikiem to był fajny widok! PS.A zambrowska L nie pomogła w tym super dopingu jaki wspólnie był prowadzony,jak macie tylko być i siedzieć to lepiej wogóle nie być.POZDRO dla normalnych sympatyków ZKS-!!

• zgadzam sie trzeba zorganizowac jakis zgrany i konkretny klub kibica zeby sie poznac zgrac sie i zorganizowac wlasnie jakies flagi transparenty i dogadac sie co do dopingu i innych spraw

• I co najważniejsze, do wyjazdów. Pokażmy tym innym frajerom co się z nas śmieli, że kibiców nie mamy na wyjeździe, że jednak mamy, i to dużo więcej :)

• zrobicie flagi, a jakaś lepsza ekipa was pokroi i wstyd na całą Polskę, bo barwy stracone … żeby robić takie rzeczy, to musi mieć kto tego bronić :)

2. i skonczylo sie pisanie i wysmiewanie,ze w Zambrowie nie ma kibicow a tu na dwoch ostatnich meczach po tysiac osob bylo.mam taka nadzieje,ze w 2 lidze bedziemy trzymac poziom i na kazdym meczu stadion bedzie wypelniony do ostatniego miejsca.

3. oj te wyjazdy….. najlepiej wychodzą nam wyjazdy do Wa-wy, Białego itp.. wtedy jadą wszyscy, za pracą, na zakupy itp… Kto będzie miał kase na wyjazdy do np. Stargartu Sz, 668 km? Skupmy się na meczach domowych. Pełne trybuny w II-giej lidze u siebie to jest ten realny CEL. Nie napinajcie się na wyjazdy, bo jak zaliczymy Legionowo i Pruszków, to będzie max. Ja nawet nie oczekuje, że gdzieś pojedziemy grupą. Tak to widze realnie.

4. jak na razie, jest jedna osoba, która jeździła na jakieś mecze w drugiej 2 lata temu i robiła z tego relacje i wtajemniczeni wiedzą, że był to Greg. Było na pewno jeszcze kilka osób o których nie wiemy, a były na wyjazdach. Była relacja z Legionowa z flagami, których nie widziałem nawet w Zambrowie. Jak bilety na mecze u siebie rozejdą się na tydzień przed terminem, to będzie ten sukces, który mnie jako kibica będzie bardzo radował. Klub kibica w Zambrowie, z pieśnią na ustach przez cały meczyk, to jest to, co uskrzydli cały Zambrów.

• Takich Gregów nam potrzeba. To jest prawdziwy wariat na punkcie Olimpii. Sam jeździł. w Pruszkowie siedział po środku żółtych. Wystarczy poczytać jego komentarze po meczu wczoraj. Nie wiem co na to jego rodzina ale widać że chce mu się. On może to i my możemy! Musimy coś z tym kibicowaniem zrobić kurw. .bo leszcze z nad

• no właśnie xyz, wspomniałem, że był ktoś w Legionowie, nawet z flagami, których nie widać ostatnio w Zambrowie. Chodzi o to, że wyjazdy jak były, to sporadyczne i w elitarnych grupach, chyba że ja nie wiem o zorganizowanym wyjeździe tu czy tam. Gregu do tego robił relacje z wyjazdów, i fajnie było przeczytać jego opinie o meczu, czy o tym jak grała konkurencja. Wyjazdy to droga sprawa. 170 zl= 17 wejściówek na mecze w domu, czyli w cenie jednego dalekiego wyjazdu. Pomyślmy o tym, bo lepiej mieć pełne trybuny u siebie, niż jeden autokar na wyjeździe.

5. MOJE GRATULACJE ! ! ! Byliście najlepszym zespołem w swojej grupie III ligi, teraz pokazaliście że w pełni zasłużyliście na sukces jakim jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej ! Pokonując w dwumeczu rzeszowską Stal, udowodniliście wszystkim że nawet w mniejszych miejscowościach, jeżeli są ludzie kochający futbol, to wspólnym wysiłkiem działaczy i kibiców można doprowadzić do naprawdę wspaniałych sukcesów. Żywię nadzieję że kolejny sezonie będzie dla Was nie tylko kolejnym epizodem,a za rok znów dojdzie do konfrontacji naszych zespołów, tym razem na II ligowym szczeblu. ŻYCZĘ WYTRWAŁOŚCI I POWODZENIA !

Ze sportowym pozdrowieniem :)

6. Mieszkańcu Elbląga, dziękuję Ci i tym bardziej życzę Wam awansu w przyszłym sezonie do II-giej ligi!!!!!! Myślę, że presja Olimpii Elbląg w Zambrowie była większa niż Stali Rzeszów. Macie bardzo wiele sportowych atutów do odniesienia sukcesu. Pozdrawiam prawdziwych kibiców w Elblągu!!!!

7. Po sukcesie chłopaków MY też pokażmy,że potrafimy prowadzić prawdziwy doping-oprawe na miare II ligi! Gregu dla mnie jesteś kibicem z krwi i kości;-)Kilka lat wstecz mnie i innych tu na forum jeszcze nie było a Ty od początku.Szacun!

8. Wszystko ładnie, pięknie, awans, wielkie plany, ale spośród zespołów II ligi Olimpia Zambrów, jak również Widzew Łódź nie otrzymały licencji do gry w II lidze. Czy zarząd klubu mógłby się jakoś odnieść do tej wiadomości ?

9. Widzew Łódź i Olimpia Zambrów nie otrzymały licencji na grę w II lidze – poinformował „Sport”.

Decyzja nie jest prawomocna. Obu klubom przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji./90minut.pl

10. Stal Rzeszów się jeszcze nie poddaje. Podobno w przepisach stoi, że jak my nie dostaniemy papierów na 2 lige, to wchodzi Stal. Ha, płaczki, Muraś zarobił słuszną pierwszą karteczke a druga z przypadku. Więc nie widze wielkiej niesprawiedliwości. Może chodzi o to, że nie mamy podgrzewanej murawy i brak jest oświetlenia. A na poważnie mowa jest o okratowaniu i monitoringu… hmmm Bardzo mi to słabo wygląda jak chce się na siłe przepchnąć zespół, który oskarża sędziego i uważa się za lepszą drużyne. Wstyd Stalo….. Wstyd.

11. Mecze podobno w Łomży będą rozgrywane tak samo jak wcześniej jak stadion budowali, a jak sie nie zgodzą no to dowidzenia II ligo :/. Stadion nasz ma być dostosowany do I ligii i wtedy będziemy mogli grać u siebie ja tak to widze. Lipa, bo znowu nie będzie ludzi na meczach..

12. „Olimpii Zambrów odmówiono przyznania Licencji ze względu na niedostarczenie wymaganych zapisami Podręcznika Licencyjnego dokumentów potwierdzających spełnienie kryteriów z zakresu personelu i administracji oraz z zakresu kryteriów sportowych.” Bez stresu. Dostaniemy zgodę raczej.

13. Drogi klubie. Jak to spierdolicie to gwarantuję, że pojawi się 1000 osób i taczki pójdą w ruch. Podobno jesteście gotowi organizacyjnie. Plama na starcie i wkurwienie kibiców, zawodników, trenera po takim sukcesie. Zapier.. do Warszawy z papierami!

• Musimy zagrać w tej II lidze! Chociażby dlatego,że nasz klub był najlepszy z wszystkich w kraju w 3 lidze! Niech łaskawie centrala w stolicy zpojrzy na to z tej właśnie strony.Awans w przeciągu całego sezonu Olimpii się należy jak „psu kość”.Bąćmy dobrej myśli!! Pozdrawiam:-)

• „Gr” występujesz na tym forum także pod nickiem „Greg” (to samo IP i e-mail), sam potwierdzasz tezy zawarte w postach rzekomo innych użytkowników i przy każdej okazji „rzucasz mięsem” w kierunku klubu. Taki z Ciebie kibic. A licencja na II ligę będzie, bo zabrakło kilku dokumentów. Pozdrawiam Bartek.

• Pan sobie jaja ze mnie robi!!!!!!! Wstawiam mail: a@a.pl. Łatwo rzucić na kogoś takie nieuzasadnione podejrzenie, bo wtedy okazuje się, że to kibic czepia się, a nie klub zachował się nieprofesjonalnie. Nie wiem, co wstawia i robi Gr.

• Przy okazji gdyby Pan faktycznie sprawdził numery IP to wiedziałby Pan, że mam 2 jedno z kompa służbowego i jedno z prywatnego.
        Bardzo brzydkie zachowanie Panie Bartoszu.

• Proszę nie robić zarówno ze mnie, jak i z innych kibiców idiotów :) Dla mnie temat jest zakończony i to moja ostatnia odpowiedź w temacie i życzę miłych „dyskusji” :)

14. Nie wierzę!!! Nie dopuszczam myśli o ponownej grze w Łomży. Nie po to zbudowany został nowy stadion, żebyśmy teraz jeździli tam. Mam nadzieję, że to jest jedynie kwestia dopełnienia formalności, jak wspomina xyz.
    Dołączam się do prośby Gr o komentarz ze strony klubu. Wydaje się, że warto uspokoić niepotrzebną nerwową atmosferę. Napiszcie, czy potrzebujecie czegoś od nas? Sędzia meczu ze Stalą został zmieniony. Powód niedopełnienia wymogów pozostawiam na ten moment bez komentarza.
    Niech wygra sport!!

15. ktoś może potwierdzić? bo znalazłem na 90minut taką opinię „Olimpia nie dostanie licencji bo nie prowadzi prawidłowego szkolenia młodzieży a to jest warunek”

16. Wg.mnie myślę,że Michał”KUCZAŁ” Kuczałek:) ale inni też pokazali sie z dobrej strony np.Grzybowski,Gogol lub Lemanek.Młodzi też nie odstawiali nogi i dla nich należą się pochwały,jak i całemu zespołowi :]

17. Tak na przyszłość.Jeden przeinaczony nick lub litera a tyle zamieszania.Jak są dwa różniące się od siebie nazwy czytaj nicki,to logicznym jest,że to nie to samo.Ale nie zawsze tak jest niestety,a być powinno.Pozdro dla kumatych !

18. wklejam dwa cytaty zawierające wypowiedzi prezesa Olimpii z dzisiejszych artykułów:
    – za zambrow.org: Jak ustaliliśmy, brak licencji nie wynika z zaniedbania klubu. Chodzi jedynie o dopełnienie formalności, które powinno dać naszemu klubowi licencję na występy w II lidze. – „Klub nie był w stanie na czas przygotować w ciągu kilkunastu godzin po pewnym awansie do II ligi odpowiednich dokumentów.” – powiedział nam prezes ZKS Olimpia Sławomir Skrzypkowski.

– za Wyborczą: „- Mamy pięć dni na odwołanie i właśnie je przygotowujemy – mówi w piątek Sławomir Skrzypkowski, prezes Olimpii. – Awansu nie byliśmy pewni do ostatniego meczu w środę ze Stalą Rzeszów i nie zdążyliśmy przygotować wszystkich dokumentów, na przykład dotyczących opieki medycznej czy szkolenia młodzieży. Te wszystkie dokumenty do PZPN-u zostaną dostarczone w poniedziałek i jak wynika z moich informacji, z przyznaniem licencji nie będzie problemu.”

myślę, że to tymczasowo może nas uspokoić; zawsze warto poczekać na konkret, niż czytać bzdurne komentarze na 90minut

19. Na to wychodzi ale ja w euforji zwyciestwa bym im to wybaczyl jesli tylko wszystko bedzie zalatwione panie i panowie nie gryźcie sie miedzy soba wszyscy jestesmy kibicami jednej druzyny podzialy nam nie sa potrzebne

20. A co do najlepszego pilkarza to ja bym jeszcze „czaple” wymienil nie zapominajmy ze zeby nie jego refleks i wyczucie to mielibysmy wiecej niz 20 bramek straconych w caym sezonie

• Zgoda Neo nasz golkiper to ostoja całego zespołu.Pare było meczy kiedy już było beznadziejnie, gdyby nie Czapla….Moim zdaniem ma on papiery nawet na 1 ligę.Życzę mu jak najlepiej.

21. Panie Bartku i Panie „Greg” po co napinka i nerwowa atmosfera w momencie, kiedy wygląda na to, że w naszym „Zamie” ruszył w końcu ruch kibicowski (miejmy nadzieję, że na miarę 2ligi!). Wierzę jednak, że Zarządowi Olimpii zależy na kibicach, bo do tej pory nie wykonali żadnego pozytywnego gestu w ich kierunku? Nie dopuszczam myśli i nie chcę dyskutować na temat licencji, bo to tylko kwestia czasu(?!), ale niestety zachowanie zarządu było nieco nieprofesjonalne (Stal Rzeszów przygotowała, to MY po zwycięstwie w Rzeszowie powinniśmy mieć wszystko dopięte na 100%!).
    Ps.
    Bardzo nieładny tekst o e-mailach i IP (pachnie inwigilacją)!
    Pozdrawiam
    Tylko OLIMPIA ZKS!

22. Panie Bartoszu,
    rozumiem, że uśmieszki w Pana wypowiedziach są oznaką nerwowości. Pofatygowałem się i odwiedziłem mojego dostawcę Internetu, żeby wyjaśnić temat. Prezentuję wypowiedź działu technicznego: „Wszyscy nasi użytkownicy mają „maskowane” IP komputerów w ten sam sposób”.
    Do adresu e-mail dodałem drugie „a” dla pewności, żeby Pan się nie pomylił. Teraz będzie aa@a.pl
    Łatwo przyszło Panu osądzić mnie. Co Pan teraz zrobi to Pana sprawa?
    Nie podoba mi się jednak zakładanie złej intencji kibiców. Miałem zamiar powstrzymać się od krytyki po takim sukcesie drużyny. Natomiast Pana dzisiejsze zachowanie i brak licencji mają jeden wspólny mianownik: brak profesjonalizmu. Przynam, że będąc tyle lat kibicem ZKS-u i angażując się bezinteresownie w wiele inicjatyw na rzecz drużyny jest mi dzisiaj po prostu przykro.
    Pozdrawiam kibiców ZKS OLIMPIA ZAMBRÓW

23. Panowie trochę powagi, nikt w Rzeszowie nie kręci lodów z działaczami pzpn, żeby wykopać Olimpię, której za sportowe wyniki należy się 2 liga. Stali też powinna się należeć, bo wygrała ligę, a tylko jakieś chore przepisy sprawiają, że cały sezon można przegrać dwumeczem……, ale takie przepisy są i już. W Stali i tak nie ma pieniędzy na wzmocnienia, są spore zaległości, a poza tym do póki nie zmieni się zarząd to nie mamy z czym startować w 2 lidze. Mam nadzieję, że zarząd Waszej Olimpii da radę z formalnościami, wszystkie papiery centrala dostanie i przydzielą Wam to co wywalczyliście. My czekamy w kolejce, bo tak stanowi regulamin, ale nikt w Rzeszowie nie życzy Olimpii problemów z formalnościami.
    Pozdrawiam fanów Waszej sympatycznej i ambitnej drużyny.

24. wystarczyło pochwalić Grega za zaangażowanie, a już jakieś zazdrostki małe tu i tam się pojawiły. Panowie ja chce podziękować WSZYSTKIM, a było tych kibiców na ostatnich meczach 1000 x 2, bo każdy kto przyszedł pomógł, i nieważne czy krzyczał czy siedział, czy stał. Połajanki na siedzących są na każdym forum, nawet ekstraklasowym. Ja widze wielki postęp na przestrzeni kilku lat jak sam się dołączyłem. Nie tylko Gregowi należą się podziękowania za zangażówanie. Tych osób co coś robiły było na prawde całkiem sporo. Podkreślałem jedynie, że Gregu potrafił robić relacje, co dla takich jak ja ma ogromne znaczenie. Pozdrawiam Prawdziwych Kibiców Olimpii Zambrów!!!!!! Mam nadzieję, że klub jest świadom terminów, i dopełni formalności. Pozdrawiam!!!

25. Admin to takie typowo polskie. Zrób coś a nie walisz w innych. Maila mam takiego samego ale zerknij na klawiaturę. Może się domyślisz. Ktoś potrafi coś ściągnąć z gazety, inny z decyzji a ty sprawdzaj dalej Ip czy coś tam. Oj boli niektórych ze coś zaczyna wychodzić

26. panie Bartku, zamiast zostawiać miejsce na domysły i trzymać sprawę w zawieszeniu, czym kibice są słusznie poirytowani, dobrze by było, aby klub zamieścił choćby kilku zdaniowy tekst o tym co się teraz dzieje. Czyż nie tak? Z powodu braku reakcji klubu na sprawy wrażliwe ze względów proceduralnych i niedotrzymywanie terminów sprawa awansu zawisła na przysłowiowym „włosku”. Dlaczego klub otwiera furtki dla spekulacji na forach internetowych? Dobrze było by to wyjaśnić, byśmy wiedzieli więcej niż spekulanci i banda „ultrasów” z 90minut.

27. Pozdrowienia dla kibiców Stali! Podobnie jak z OLIMPIĄ Elbląg chętnie zmierzymy się z Wami w następnym roku w 2 lidze. Wszystkich kibiców boli, że wygrywają jekieś papierkowe pierdoły, a nie czysta rywalizacja sportowa. WSZYSCY jednak wierzymy,że piłka nożna dla KIBICÓW! Nasz Zarząd TEŻ!
    ZAMBROWSKA OLIMPIA ZKS!!!

28. To był strzał w Grega. Okazuje się ze maskowanie to norma. Jak masz w klatce ruter to też jest ten sam numer dla wszystkich. Jak ktoś sprawdzić to MAC adresy trzeba. Admin jesteś draniem.