Olimpia zdemolowała Warmię 7:1

W wyjazdowym spotkaniu 24. kolejki III ligi Olimpia Zambrów zdemolowała Warmię Grajewo 7:1 (1:1). Hat trickiem popisał się Michał Poduch, natomiast kolejne trafienia dla „biało-niebieskich” zanotowali Przemysław Jastrzębski, Michał Hryszko, Łukasz Grzybowski oraz Tomasz Jaworowski.

W 13. minucie fatalnie w środku pola zachował się grający trener gospodarzy Robert Speichler. Futbolówkę przejął pomocnik Olimpii, który uruchomił swoim podaniem Przemysława Jastrzębskiego, a ten uderzeniem z lewej strony pola karnego pokonał Krzysztofa Gieniusza. Olimpia chciała pójść za ciosem i szukała drugiej bramki. W 19. minucie błąd w defensywie popełnił Marcin Mikucki, a uderzenie Przemysława Jastrzębskiego okazało się niecelne. W kolejnych minutach próby strzału podjęli Tomasz Jakuszewski i Michał Poduch, jednak w obu przypadkach poprawnie interweniował golkiper Warmii. W 26. minucie na uderzenie z rzutu wolnego z około 30 metrów zdecydował się Rafał Kozikowski, ale piłka przeleciała wyraźnie nad poprzeczką bramki Olimpii. Sześć minut później prawą stroną pomknął Kamil Randzio, a z posłaną przez niego piłką minął się Karol Kosiński. Minutę przed końcem pierwszej połowy indywidualną akcję prawą stroną boiska przeprowadził Karol Kosiński, który zwiódł trzech obrońców Olimpii i precyzyjnym uderzeniem z ostrego kąta umieścił futbolówkę w bramce strzeżonej przez Piotra Czaplińskiego. W odpowiedzi strzał na bramkę Warmii oddał Tomasz Jakuszewski, ale znacząco się pomylił.

W drugiej połowie jako pierwszy na bramkę gospodarzy uderzył w 49. minucie Michał Szóstko, jednak z jego strzałem poradził sobie Krzysztof Gieniusz. Minutę później piłkę uderzoną przez Przemysława Jastrzębskiego odbił golkiper Warmii, a skuteczną dobitką z najbliższej odległości popisał się Michał Poduch. W 52. minucie Olimpia prowadziła już dwiema bramkami. Przemysław Jastrzębski zagrał piłkę do niekrytego w obrębie szesnastki Michała Hryszko, który wykorzystał błąd grajewskiej defensywy i z bliska umieścił futbolówkę w siatce. W 57. minucie minimalnie niecelnie na bramkę Piotra Czaplińskiego uderzał Rafał Kozikowski. W 61. minucie fatalny błąd popełnił Krzysztof Gieniusz, który wypuścił piłkę z rąk, co skrzętnie wykorzystał wprowadzony na boisko minutę wcześniej Łukasz Grzybowski, który podwyższył prowadzenie Olimpii. W ostatnich dziesięciu minutach padły aż trzy bramki dla Olimpii. Najpierw w 82. minucie podanie Bartosza Wyrzykowskiego na gola zamienił Michał Poduch, a sześć minut później w sytuacji sam na sam nie pomylił się Tomasz Jaworowski. W 90. minucie oko w oko z bramkarzem Warmii stanął Michał Poduch, który bez kłopotów zdobył bramkę kompletując hat trick.

Warmia Grajewo – Olimpia Zambrów 1:7 (1:1)
Bramka: Karol Kosiński 44′ – Przemysław Jastrzębski 13′, Michał Poduch 50′, 82′, 90′, Michał Hryszko 52′, Łukasz Grzybowski 61′, Tomasz Jaworowski 88′.

Warmia: Gieniusz – Randzio, Arciszewski, Kowalko, Mikucki (69′ Gutowski) – Kosiński, Speichler, M. Tuzinowski (60′ Koszczuk), Sypytkowski, Kozikowski – Baczewski.

Olimpia: Czapliński – Szóstko, Piłatowski, Gogol, Szczepanik – Hryszko (77′ Jaworowski), Kuczałek (71′ Zalewski), Jakuszewski, Jastrzębski (65′ Wyrzykowski) – Zapolnik (60′ Grzybowski), Poduch.

Żółte kartki: Randzio (Warmia) – Zapolnik, Poduch (Olimpia).

Sędzia: Paweł Stefanowicz (Suwałki). Liniowi: Dariusz Szmajda, Dariusz Koncewicz.

Widzów: 100.

Wyniki spotkań ligowych drużyn młodzieżowych:

Juniorzy młodsi: Wigry Suwałki – Olimpia Zambrów 3:1 (2:1)
Bramka dla Olimpii:
Michał Grabowski.

Juniorzy starsi: Olimpia Zambrów – Piast Białystok 1:2 (0:0)

3 komentarze na temat artykułu “Olimpia zdemolowała Warmię 7:1

1. dwa mecze na wyjezdzie z przerwa jednodniowa? hmm, to jest wyczyn… Okazuje sie, ze moje „obawy” o zbyt wysoka forme w sparingach byly przesadzone.

2. a, klasyczny hattrick to jest 3 gole jednego zawodnika pod rzad, bez przerwania passy przez kogos innego. No chyba ze ja sie myle…. sa rozne wersje, przydalo by sie to ujednolicic