Olimpia zaprezentowała kadrę na II ligę

We wtorek w Centrum Kultury w Zambrowie oficjalnie zaprezentowano zespół Olimpii Zambrów, który w przyszłym sezonie będzie występował na szczeblu II ligi wschodniej.

Na wstępie prowadzący imprezę Dariusz Grabowski przedstawił podsumowanie sezonu 2012/13 w wykonaniu zambrowskiej Olimpii. Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego nie tylko wygrali ligę, ale także zdobyli najwięcej bramek i stracili ich najmniej. Zwrócono uwagę na fakt, iż ostatniego gola w lidze na własnym boisku Olimpia straciła 6 października 2012 roku w meczu ze Startem Działdowo. Najlepszym strzelcem w sezonie 2012/13 był Kamil Zapolnik, który w III lidze zdobył 14 bramek.

Po podsumowaniu sezonu w III lidze przyszedł czas na oficjalną prezentację zawodników, którzy znaleźli się w kadrze zespołu na przyszły sezon. Piłkarze wychodzili na scenę pojedynczo i rzucali w trybuny piłki, które były przeznaczone dla publiczności. Przedstawiony został również czteroosobowy sztab szkoleniowy Olimpii, w którym nie doszło do większych roszad. Po chwili przywitani w klubie zostali nowi zawodnicy, którzy otrzymali z rąk prezesa Sławomira Skrzypkowskiego koszulki meczowe.

– Mamy za sobą krótki okres przygotowawczy, ale mam nadzieję, że wykorzystaliśmy go maksymalnie. Wierzymy, że efekty naszej ciężkiej pracy zobaczymy już w sobotę. Jesteśmy grupą ambitnych ludzi i chcemy się w tej lidze utrzymać i pokazać się z jak najlepszej strony – powiedział podczas prezentacji szkoleniowiec Olimpii Zambrów Krzysztof Zalewski.

Głos zabrał także prezes Olimpii Zambrów Sławomir Skrzypkowski, który został zapytany o miejsce, które zadowoliłoby go w II lidze oraz o wynik sobotniej konfrontacji z Motorem Lublin.

– Odpowiadając konkretnie: zadowoliłoby mnie miejsce w pierwszej ósemce. Wszystko zweryfikuje boisko. W każdym meczu walczymy o zwycięstwo, a w sobotę typuję nasze zwycięstwo 1:0 – odpowiedział prezes Olimpii.

Na scenie pojawili się także sponsorzy, którzy wspierają finansowo Olimpię oraz osoby publiczne i prywatne, które na różne sposoby pomagają klubowi. Otrzymali oni pamiątkowe szaliki Olimpii.

– Chciałbym przede wszystkim pogratulować awansu, który w historii Zambrowa jest dużym wydarzeniem. Gratuluje piłkarzom, sztabowi szkoleniowemu i zarządowi klubu, który podjął męską decyzję o grze w II lidze. Miasto czyni starania, aby dostosować boczne boisko do wymagań licencyjnych. Przede wszystkim zostanie ono wyposażone w 300 krzesełek stacjonarnych od strony Miejskiego Gimnazjum, natomiast zachodzi także konieczność remontu szatni – powiedział Burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski.

Kadra Olimpii Zambrów na sezon 2013/14:

Bramkarze: Piotr Czapliński, Mateusz Konopka, Marcin Kapica.

Obrońcy: Mariusz Gogol, Paweł Olszewski, Łukasz Piłatowski, Michał Steć, Rafał Szczepanik, Michał Szóstko.

Pomocnicy: Bartłomiej Dołubizna, Rafał Dzierbicki, Emil Gołaszewski, Jacek Gagacki, Łukasz Grzybowski, Michał Hryszko, Tomasz Jakuszewski, Przemysław Jastrzębski, Michał Kuczałek, Natan Kulesza, Bartosz Sobótka.

Napastnicy: Arkadiusz Ciach, Tomasz Jaworowski, Michał Poduch, Kamil Zapolnik.

Sztab szkoleniowy:

Krzysztof Zalewski – trener zespołu
Andrzej Bart – trener bramkarzy
Zbigniew Stańczyk – kierownik drużyny
Jarosław Sienicki – fizjoterapeuta

Reportaż Telewizji Narew:

Materiały wideo z prezentacji Olimpii Zambrów:

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *