Olimpia zwycięska w Nowym Mieście Lubawskim

3 punkty przywieźli z Nowego Miasta Lubawskiego piłkarze Olimpii! Biało-niebiescy wygrali z miejscową Drwęcą 2:0 po bramkach Emila Łupińskiego i Patryka Koncewicza.

Dziś Olimpia Zambrów rozegrała wyjazdowy mecz w ramach 30. kolejki I grupy III ligi. Rywalem była Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zambrowskiego klubu 2:0. W pierwszej połowie bramkę zdobył Emil Łupiński, a w drugiej części gry wynik podwyższył Patryk Koncewicz.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu podopieczni Wiesława Jancewicza, mając w dorobku 44 punkty, awansowali w ligowej tabeli na 8. miejsce. Olimpia ma tyle samo punktów, co znajdujący się oczko wyżej Ursus Warszawa. Liderem nadal jest Widzew Łódź, który do tej pory uzbierał 66 punktów. Tuż za jej plecami, z dwupunktową stratą, znajduje się Lechia Tomaszów Mazowiecki. Walka o awans do wyższej klasy rozgrywkowej zapowiada się zatem bardzo ciekawie.

Jeżeli chodzi o drugi biegun tabeli to już wiadomo, że spośród czterech ekip znajdujących się w strefie spadkowej, dwie nie mają już szans na utrzymanie w III lidze. Są to: GKS Wikielek (15 punktów) i Tur Bielsk Podlaski (22 punkty).

Kolejne spotkanie Olimpia rozegra już w najbliższą sobotę, 26 maja. Wówczas na własnym boisku podejmie wspomnianego wcześniej pewnego spadkowicza Tura Bielsk Podlaski. Co ciekawe, cztery dni później zambrowianie zmierzą się z tym samym zespołem w finale Okręgowego Pucharu Polski, który zostanie rozegrany w Bielsku Podlaskim.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *