Ostatni krok na drodze do finału

Przed niepowtarzalną szansą na awans do finału wojewódzkiego Pucharu Polski stanie w środę (9 maja) Olimpia Zambrów, która na własnym obiekcie podejmie drużynę Dębu Dąbrowa Białostocka. Początek meczu o godzinie 17:00.

W III lidze minimalnie wyżej sklasyfikowana jest Olimpia, która zajmuje trzecią lokatę w tabeli. Piąte miejsce i punkt mniej ma na koncie Dąb Dąbrowa Białostocka. Podopieczni duetu trenerskiego Jacek Markiewicz – Bartosz Jurkowski wygrali w rundzie wiosennej sześć ligowych spotkań z rzędu.

Na jesieni w meczu w ramach 14. kolejki III ligi Olimpia zremisowała z Dębem 1:1 (relacja z meczu). W sparingu w przerwie zimowej „biało-niebiescy” wygrali na sztucznym boisku w Zambrowie 1:0 (relacja z meczu). W ćwierćfinale Olimpia po bramce Michała Hryszki pokonała na wyjeździe KS Michałowo 1:0, natomiast Dąb awansował bez gry wygrywając walkowerem z wycofanym z rozgrywek Ruchem Wysokie Mazowieckie.

Na przestrzeni ostatnich czterech lat zambrowianie dwukrotnie odpadali w piątej rundzie okręgowego Pucharu Polski (sezony 2008/09 i 09/10) oraz również dwukrotnie w ćwierćfinale (sezony 2007/08 i 10/11). Ostatni raz piłkarze Olimpii Zambrów rozgrywki okręgowego Pucharu Polski wygrali w sezonie 1998/99, gdy pokonali w finale ŁKS Łomża 4:2.

Olimpia Zambrów – Dąb Dąbrowa Białostocka
Stadion Miejski w Zambrowie, 9 maja 2012, godzina 17:00

ŁKS 1926 Łomża – Wissa Szczuczyn
Stadion Miejski w Łomży, 9 maja 2012, godzina 17:00

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *