Oświadczenie prezesa ZKS „Olimpia” Zambrów

Poniżej przedstawiamy oficjalne oświadczenie prezesa ZKS „Olimpia” Zambrów w związku z rezygnacją klubu z awansu do II ligi.

„W dniu 16 czerwca 2011 roku Zarząd ZKS „Olimpia” Zambrów podjął decyzję o nieubieganiu się w dalszym postępowaniu o przyznanie licencji na grę w II lidze w sezonie 2011/12. Decyzja podyktowana jest brakiem możliwości pozyskania sponsora strategicznego, który zasiliłby klub finansowo.

Prowadzone wcześniej rozmowy nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. W związku z tym klub nie może pozwolić sobie na grę w wyższej klasie rozgrywkowej nie mając zapewnionego bezpiecznego budżetu, który pokrywałby koszty uczestniczenia w rozgrywkach II ligi. Należy podkreślić, iż udział w rozgrywkach II ligi to przedsięwzięcie m.in. organizacyjne, na które nasz klub jest odpowiednio przygotowany, jednak nie jest w stanie zapewnić niezbędnych realnych środków finansowych. Nie sztuką jest zadłużyć klub, aby następnie borykać się z problemami, które dotknęły już wiele klubów.

Zarząd ZKS „Olimpia” Zambrów pragnie serdecznie podziękować piłkarzom i trenerom za osiągnięty wynik sportowy, a kibicom za okazane wsparcie. Szczególne podziękowania należą się Burmistrzowi Miasta Zambrów Kazimierzowi Dąbrowskiemu, który wykazał się zaangażowaniem i pomocną dłonią w poszukiwaniu dodatkowych źródeł finansowania klubu. Klub w nowym sezonie 2011/12 będzie występował w III lidze rozgrywek piłki nożnej.”

Prezes ZKS „Olimpia” Zambrów Sławomir Skrzypkowski

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *