Pierwsza sparingowa porażka Olimpii

Pierwszej porażki w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej doznali piłkarze Olimpii Zambrów, którzy ulegli Płomieniowi Ełk 2:3 (1:1). Dla zambrowian bramki strzelili Michał Poduch oraz Dominik Lemanek.

Na pierwszą połowę zambrowianie wyszli w eksperymentalnym składzie z Michałem Kuczałkiem i Kacprem Lachowiczem w linii obrony. W 19. minucie groźne dośrodkowanie w pole karne gości posłał z prawej strony Mateusz Gul, a strzał szczupakiem Tomasza Jaworowskiego przeleciał obok słupka. Trzy minuty później Mariusz Dzienis otrzymał piłkę na skraju pola karnego i podał górą w kierunku Michała Poducha. Napastnik Olimpii podbił piłkę nad zdezorientowanym obrońcą i strzałem w długi róg pokonał bramkarza. W 27. minucie Płomień Ełk odpowiedział trafieniem Bartłomieja Wierzbickiego, który ograł trzech obrońców i strzałem w okienko pokonał Piotra Czaplińskiego. W 35. minucie po dośrodkowaniu Michała Hryszko strzelał Mariusz Dzienis, a odbitą futbolówkę próbował dobijać Michał Poduch, który zdaniem sędziego znajdował się na pozycji spalonej.

olimpia-plomien-spar_news2
olimpia-plomien-spar_news3

W 59. minucie dośrodkowaniem z prawej strony boiska bramkarza gości zaskoczył Dominik Lemanek, a piłka po drodze prawdopodobnie musnęła głowę usiłującego oddać strzał Michała Twardowskiego. Dziesięć minut później po zgraniu piłki przez Mateusza Jastrzębskiego strzał Michała Twardowskiego odbił bramkarz gości. W 71. minucie idealną piłkę otrzymał Bartłomiej Wierzbicki, który minął bramkarza i doprowadził do wyrównania. W 81. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Kamil Jackiewicz, który spudłował. Pięć minut przed końcem meczu Olimpię przed utratą gola uratował Mariusz Gogol, który wybił piłkę z linii bramkowej. W 86. minucie przed szansą na zdobycie gola stanął Michał Twardowski, ale jego strzał minął długi słupek. W 88. minucie po wrzutce z lewej strony skutecznie główkował Kamil Jackiewicz ustalając wynik meczu na 3:2. W końcówce dobrze spisał się Marcin Kapica, który w sytuacji sam na sam wyłuskał piłkę Bartłomiejowi Wierzbickiemu.

olimpia-plomien-spar_news4

olimpia-plomien-spar_news5

olimpia-plomien-spar_news6

Olimpia Zambrów – Płomień Ełk 2:3 (1:1)
Bramki: Michał Poduch 22′, Dominik Lemanek 59′ – Bartłomiej Wierzbicki 27′, 71′, Kamil Jackiewicz 88′.

Olimpia: (I połowa): Czapliński – Gul, Piłatowski, Kuczałek, Lachowicz – Dzienis, Przyborowski, Grzybowski, Hryszko – Jaworowski, Poduch. (II połowa): Kapica – Olszewski, Piłatowski, Gogol, Gulas – Dzienis (67′ M. Jastrzębski), Grzybowski, Kuczałek (67′ Lachowicz), Korotkiewicz – Twardowski, Lemanek.

Sędzia: Marek Stefańczyk (Zambrów).

Widzów: 50.

30 komentarze na temat artykułu “Pierwsza sparingowa porażka Olimpii

1. Apel do tych zadziornych forumowiczów.SKOŃCZCIE Z TYMI ODZYWKAMI !to nie jest miejsce na takie pałajanki.Chcecie to spotkajcie się w realu i po sprawie.Może i admin zrobi coś w tej kwestii,bo inaczej owe forum zejdzie już nie powiem na co.

2. A wiec tak.. apropo pytania czy będzie jakiś napastnik za Zapolnika. Nie wiem czy ktoś nie myśli czy po prostu pisze by pisać na tym forum. Jest 4 napastników… Poduch, Twardowski, Jaworowski oraz Lemanek , ktory może zagrać na napadzie jak i w środku pomocy czy też na skrzydle. Macie odpowiedz która Was tak nekala od dłuższego czasu…. apropo naszych kibiców. .. jest ich garstka… nie wiem dlaczego, bo wyniki są… ale ta garstka jak juz jest to niech wierzy w drużynę, a nie przychodzi żeby popieprzyc, że coś komuś nie wyjdzie… a jak wyjdzie to piękne brawa słychać… trzeba się określić. Z mojej strony tyle. Pozdrawiam ! ;)

3. Trzeba podziękować Płomieniowi, że podszedł poważnie do sparingu. Nasi mają już nad czym pomyśleć, i dobrze może im to zrobić. Jest jeszcze miesiąc na przygotowania. Jeśli nie pojawia się więcej nowych w składzie, to znaczy że budżet nie pozwala. Na siłe i na na łapu capu nie ma co budować składu. Jednak kadra, ta oficjalna, jest na razie bardzo ścisła i przydał by się ktoś wyjątkowy. Zastanawia mnie nie podjęcie treningów przez Konopke. Nawet nie było pożegnalnego artykułu na ten temat, jeśli Konopka zrezygnował.
    Pozdrawiam. Nie przejmujmy się zbytnio zawirowaniami w klubie i wokół klubu i wśród kibiców. Będzie dobrze.

4. Dajcie sobie spokój. Spożytkujcie swoją energię na kibicowanie i trzymajcie fason, albo nie wypowiadajcie się. Tu jest miejsce na ZKS, kibicowanie, rozmowy o drużynie i przyszłości klubu. My chcemy tu poważnej i kulturalnej debaty o drużynie. Wracając do tematu napastników uważam, że temat jest bardziej skomplikowany.
    Po pierwsze. Odejście Kamila może nie być tak katastrofalne w skutkach, jak niektórzy wieszczą. Cenię Go bardzo. Zwrócić uwagę trzeba na fakt, że był On wykonawcą karnych.
    Po drugie. Możliwe, że pozostali zawodnicy zmobilizują się i odblokują. Odejście Kamila może być dla nich szansą na dłuższą grę.
    Po trzecie. Rozumiem w pełni dopytywanie się o napastnika, skoro trener wspomina o tym po zakończeniu rundy.
    Po czwarte. Mając silną pomoc można grać teoretycznie bez klasowego środkowego napastnika. Wiele drużyn gra w ten sposób.
    Po piąte. Pomijając rundę rewanżową w 2 lidze i mecze cudów, trzeba wyciągnąć wnioski. W mojej ocenie zespołowi brakowało skuteczności i przygotowania fizycznego w 2 części pierwszej rundy. Powody zna pewnie trener, tj. odpowiedzi, czy jest to kwestia treningu, czy umiejętności zawodników. Przy okazji mecz z Elblągiem pokazał, że stare demony wracają.
    Po szóste. W 2 lidze z najlepszymi drużynami będziemy mieli 2/3 sytuacje i taki Dziadzio, który na 2 kontakty z piłką zdobywa 1 bramkę byłby zbawieniem.
    Po siódme. Jak nie ma dobrych kandydatów za sensowne pieniądze to nie ma wyjście i trzeba pracować z tymi zawodnikami, którymi trener dysponuje.
    Po ósme. Ostatni mecz widziałem z ŁKS-em. Trudno wyróżnić kogoś, ale obecnie dużo bramek zdobywa Poduch. Może to jest jego czas.
    Reasumując, odpowiedź na nasze wątpliwości zna trener. On wie, kogo potrzebuje i jaki ma pomysł na zespół. Nie sądzę, żeby siedziano z założonymi rękami mając za cel 2 ligę.

• Gregu, 2-ga liga, to sprawa przyszłości i bardzo niepewna. Nie zależy to tylko od Olimpii Zambrów jakie będą rozstrzygnięcia na koniec obecnego sezonu. Jeśli jednak nasz klub chce się liczyć w walce, to musi utworzyć konkurencje w ataku. Z drugiej strony, być może Poduch i Twardowski wystarczą, i zrobią to na co czekają kibice w Zambrowie. Niestety, Elbląg ma więcej kasy, szerszy skład, i nowe nabytki. Dla nich 2-ga liga to punkt honoru i zrobią dosłownie wszystko, by wyprzedzić Olimpię Zambrów. Czy Olimpia Zambrów mająca takie środki jakie ma, da radę powiększyć przewagę nad OE? Pierwsze mecze dadzą nam konkretne odpowiedzi kto przepracował zime należycie. Pozdawiam.

5. Dzięki Panowie za opinie.
    Odnosząc się do kwestii kibiców to dziwna sprawa. My kibicowaliśmy wszyscy razem z różnych dzielnic. Chłopaki z koszar zachodzili na 71 PP, a na stadionie była reszta.
    W kwestii składu i wzmocnień to klub określił jasno cel. Mamy awansować. Rywalizować należy w każdej płaszczyźnie. W przeciwnym wypadku utrzymywanie tak mocnego składu byłoby bezsensowne. Piłkarsko niewiele składów ZKS-u mogłoby się mierzyć z obecnymi zawodnikami. Proponuję fajną zabawę. Drużyna Marzeń ZKS. Moja propozycja jest następująca:
    Świderski- Dobecki, Sas, Gogol, Brzósko- Jastrząb (w formie!), Flery, Lemanek, Grzybowski (poradziłby sobie na boku)- Cudnoch, Stanio
    Co Wy na to? Jakie są Wasze składy?

• Fanie,
      My tu wyznaczamy poziom dyskusji.
      Przy okazji, zgadzam się z „Kolegami”, że jestem idiotą z matrixa. Jestem mocono kopnięty na punkcie Olimpii Zambrów :-)) Jak inaczej nazwać kilkadziesiąt lat kibicowania ZKS-owi? Jak inaczej nazwać kibicowanie ZKS-owi wśród kibiców Znicza Pruszków?
      Szkoda czasu na inne sprawy :-))

• Docelowo sparing z MKS Polonią Warszawa miał zostać rozegrany w Warszawie. Na stronie „z rozpędu” pojawiła się informacja, że gramy w Zambrowie. W rzeczywistości nie nastąpiła żadna zmiana w porównaniu do ustalonego w grudniu planu sparingów.

6. Po czym poznać tzw. „trola’? Wpada na chwile na forum, względnie kilka razy z przypadku. Dyskusje prowadzi z pozycji bezbłędnego eksperta. Nikt lepiej nie jest zorientowany, bo On zna realia. Kasuje innych zdaniem że nie mają pojęcia o czym piszą, a On, wie. Niestety, rzadko „trol” wypowie się elokwentnie i poda konkretne fakty. Ważny jest tylko On, jego zdanie i paczka do której podobno przynależy. Ot, takie :) „trolowanie”.

7. Sparing odbedzie sie w Warszawie gdyz Polonia zmienila decyzje i uznala ze woli grac u siebie ale co bylo tym spowodowane to nie wiem mozna dumac ze nie chcialo im sie jechac;p

8. zapraszam wszystkich do dyskusji na forum, nawet tych co nie zawsze się prosto wypowiadają. Chodzi o to, żeby z sensem i na temat Olimpii Zambrów. Mi nie przeszkadzają czyjeś opinie, bo i tak każdy ma swoją. :):):)