Pierwsza sparingowa porażka Olimpii

Pierwszej porażki w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej II ligi doznali piłkarze Olimpii Zambrów, którzy ulegli Legionovii Legionowo 2:1 (1:0). Dla zambrowian bramkę zdobył Mariusz Gogol.

Wczoraj (6 lutego) Olimpia Zambrów rozegrałą piąty mecz okresu przygotowawczego do rundy wiosennej II ligi. Tym razem w Legionowie mierzyła się z miejscową Legionovią.

W pierwszej połowie nieco lepiej wyglądali zawodnicy gospodarzy, którzy swoją przewagę udokumentowali w 32. minucie. Wówczas Paweł Garyga ładym uderzeniem sprzed pola karnego zdobył bramkę dla Legionovii. W drugiej połowie więcej świeżości wykazywali z kolei podopieczni Piotra Zajączkowskiego, czego efektem było zdobycie bramki. Na listę strzelców wpisał się Mariusz Gogol. Niestety, tuż przed końcowym gwidkiem w sytuacji sam na sam znalazł się Sebastian Milewski, który pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce i tym samym dał zwycięstwo drużynie Legionovii.

Była to pierwsza sparingowa porażka Olimpii w tym roku. Przypomnijmy, że w czterech wcześniej rozegranych meczach podopieczni Piotra Zajączkowskiego zanotowali trzy zwycięstwa (z Wigrami Suwałki, Zniczem Biała Piska i MKS Ełk) oraz jeden remis (z Pelikanem Niechanowo).

Szósty sparing biało-niebiescy rozegrają w najbliższą środę, 10 lutego w Garwolinie. Rywalem zambrowian będzie Pogoń Siedlce.

Legionovia Legionowo – Olimpia Zambrów 2:1 (1:0)
Bramki: 32′ Paweł Garyga, 88′ Sebastian Milewski – 67′ Mariusz Gogol.

Skład Olimpii: Bartosz Koncki – Karol Buzun, Mariusz Gogol, Łukasz Piłatowski, Wojciech Dziemidowicz – Michał Hryszko, Michał Kuczałek, Arkadiusz Mroczkowski, Robert Tunkiewicz, Przemysław Jastrzębski – Patryk Stypułkowski. Grali także: zawodnik testowany i Mateusz Jastrzębski.

7 komentarze na temat artykułu “Pierwsza sparingowa porażka Olimpii

1. W Porannym.pl jest artykuł o strajku piłkarzy i wywiad z prezesem. W piątek miały być pieniądze dla zawodników. Z wypowiedzi prezesa wynika, że dramatu nie ma, ale przeczy temu brak kilku piłkarzy na sparingu. Może niech klub napisze kilka słów. ZKS!

2. Taaa….psy szczekają a karawnka jedzie dalej hahaha.Zastanawiam się jeszcze co klub wymyśli,żeby wydoić pln-y od tych,od których da się jeszcze coś wydziadować.Ale cóż… KLAPA na całej linii Panowie.