Pierwsza sparingowa porażka Olimpii

Pierwszą sparingową porażkę w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej III ligi zanotowała Olimpia Zambrów, która przegrała w sobotę (16 lutego) z czwartoligowym MKS-em Przasnysz 1:3 (1:3). Autorem jedynego trafienia dla Olimpii był Michał Poduch.

Do sobotniej konfrontacji Olimpia przystąpiła w mocno rezerwowym składzie, bowiem w pierwszej jedenastce znalazło się aż sześciu zawodników spoza podstawowego zestawienia. Na boisku choćby na minutę nie pojawili się Piotr Czapliński, Michał Szóstko, Przemysław Jastrzębski i Tomasz Jaworowski, natomiast w 34. minucie na boisko wszedł powracający po kontuzji Rafał Szczepanik.

Mecz rozpoczął się pomyślnie dla zambrowian, bowiem już w 6. minucie dośrodkowanie Michała Hryszki z prawej strony boiska skuteczną główką wykończył Michał Poduch. Błyskawicznie odpowiedzieli jednak goście, którzy w 10. minucie wyrównali po rzucie rożnym i uderzeniu głową Piotra Piaseckiego z pięciu metrów. W 11. minucie napastnik gości próbował zaskoczyć bramkarza uderzeniem w krótki róg, jednak Mateusz Konopka sparował piłkę na rzut rożny. Po chwili dośrodkowanie Łukasza Wróblewskiego na bramkę zamienił Paweł Olszewski. W 18. minucie ponownie poprawnie interweniował Konopka wybijając futbolówkę na korner.

W 39. minucie szybką kontrę prawą stroną boiska przeprowadzili piłkarze MKS-u Przasnysz, a dośrodkowanie trafiło pod nogi Piotra Piaseckiego, który uderzeniem z pierwszej piłki podwyższył na 3:1. Akcję, po której powinna paść bramka, podopieczni Krzysztofa Zalewskiego skonstruowali dopiero w 72. minucie meczu. Faulowany przed polem karnym gości był Mariusz Gogol, a Zalewski dośrodkował na głowę jednego z partnerów, którego uderzenie trafiło w poprzeczkę, natomiast z próbą poprawki w wykonaniu Łukasza Grzybowskiego poradzili sobie defensorzy MKS-u.

Siódmym sparingpartnerem zambrowskiej Olimpii będzie w najbliższą środę (20 lutego) ligowy rywal – Płomień Ełk. Ełczanie to szósta drużyna III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej po rundzie jesiennej.

Olimpia Zambrów – MKS Przasnysz 1:3 (1:3)
Bramki: Michał Poduch 6′ – Piotr Piasecki 10′, 39′, Paweł Olszewski 12′.

Olimpia: Konopka – Jemielity (64′ Olszewski), Piłatowski (46′ Gogol), Zalewski, Pieńkowski – Hryszko (34′ Szczepanik), Gołaszewski (64′ Zapolnik), M. Kuczałek (56′ Grzybowski), Wiśniewski, Bruliński – Poduch.

MKS: Szymański (Kokosiński) – Przebierała (K. Kamiński), Pełkowski, R. Wróblewski (Długołęcki), Łazarz (T. Kamiński), Ł. Wróblewski, Butryn (Michalak), Rutkowski, Piasecki (Karczewski), J. Wróblewski, Olszewski (Płocharz).

Juniorzy młodsi: Olimpia Zambrów – MKS Małkinia 10:1 (3:0)
Bramki: Grabowski (3), Trzaska (3), Bruliński (2), Sutkowski, Zaremba.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *