Pierwsze ligowe zwycięstwo Olimpii!

Olimpia Zambrów odniosła pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie 2015/2016! W meczu 5. kolejki II ligi zambrowianie pokonali na wyjeździe Znicz Pruszków 2:0.

Od początku sezonu Olimpia Zambrów nie wygrała żadnego z czterech rozegranych w ramach II ligi meczów. Na szczęście w środę, 26 sierpnia podopieczni Krzysztofa Zalewskiego zdołali przełamać tę złą passę. W meczu w ramach 5. kolejki biało-niebiescy pokonali na wyjeździe faworyzowany Znicz Pruszków 2:0. Pierwszą bramkę dla Olimpii zdobył w 35. minucie Patryk Szymański. Wynik na 0:2 podwyższył w 86. minucie z rzutu karnego Dominik Lemanek.

Dzięki temu zwycięstwu zambrowianie, po pięciu rozegranych meczach, mają na swoim koncie 5 punktów. Daje to aktualnie 12. miejsce w tabeli ligowej.

Znicz Pruszków – Olimpia Zambrów 0:2
35′ – Patryk Szymański, 86′ (karny) Dominik Lemanek

Olimpia wystąpiła w składzie: Piotr Czapliński – Mariusz Dzienis, Łukasz Piłatowski, Mariusz Gogol, Wojciech Dziemidowicz – Dominik Lemanek (88′ Karol Buzun), Michał Kuczałek, Krystian Pomorski (82′ Arkadiusz Mroczkowski), Łukasz Grzybowski, Patryk Szymański (73′ Piotr Murawski) – Kamil Zapolnik (69′ Michał Poduch)

Znicz wystąpił w składzie: Piotr Misztal – Marcin Rackiewicz, Andrzej Niewulis, Maciej Mysiak, Michał Kucharski (85′ Daniel Kraska) – Mateusz Stryjewski (70′ Krzysztof Kopciński), Michał Danilczyk (46′ Arkadiusz Górka), Maciej Machalski, Maksymilian Banaszewski, Paweł Kaczmarek – Przemysław Kita

Żółte kartki otrzymali: Machalski, Górka, Mysiak – Gogol, Pomorski, Dzienis.

Sędzia: Konrad Aluszyk (Gorzów Wielkopolski)

15 komentarze na temat artykułu “Pierwsze ligowe zwycięstwo Olimpii!

1. Chłopaki dali z siebie wszystko, to teraz kolej na nas w sobotę! Pomóżmy dopingiem Olimpii w starciu ze Stalą!
    Grać na całego i walczyć do upadłego, tylko OLIMPIA ZKS!!!!!!!
    NIE WSTYDź SIę swojego miasta, nie wstydź się swojego klubu!!
    Wszyscy na stadion, sobota 17:00 i ognia!!! Drzemy gardła za Olimpię!

2. Gratki dla całego zespolu! a szczególnie dla trenera Zalewskiego.Nie trafne były głosy o dymisji naszego szkoleniowca.W tej ekipie jest potencjał,ale trzeba to pokazać w każdym spotkaniu i >nie bać się< rywala.Po wynikach widać,że 2 liga lubi często zaskakiwać,tak jak to było w 2 lidze wsch.Wierzę,że w sobotę będzię w dalszym ciągu progres i marsz do spokojnego utrzymania się :] ZKS-sie DO BOJU!!!

3. Emocje dnia wczorajszego opadły. 3 pkt były nam potrzebne jak tlen do oddechu. Wczoraj analizowałem skład Znicza i stwierdziłem, że nie powala on na kolana. Bałem się gospodarskiego sędziowania. W drodze na mecz byłem przekonany, że wygramy 3:0.
    Moje spostrzeżenia z wczorajszego meczu są następujące:
    1. Znicz zaskoczył nas taktyką, bo w pierwszych minutach oddał grę i zmusił nas do ataku pozycyjnego
    2. Znicz miał bardzo groźne stałe fragmenty gry, a w szczególności rzuty rożne
    3. Wykopy od bramki trzeba poprawić, bo wiele z nich niewiele wnosi
    4. Nasza ofensywa padła w 60 minucie i do 85 minuty piłka niebezpiecznie przechodziła w poprzek naszego pola karnego
    5. Zmiany ożywiły naszą grę, ale ja pozostawiłbym Patryka i Lemana
    6. Odnotowaliśmy sporo strat w środku pola
    7. Skuteczność do poprawki
    8. Naszą grę można przyspieszyć zmniejszając kiwanie się i zwiększając grę z pierwszej piłki
    9. Brakowało nam dokładności w kluczowych momentach akcji
    10. Kluczem do sukcesu w kolejnym meczu będzie regeneracja zawodników

Dziękuję
    1. Czapli za sprytne pozostawienie większej przestrzeni przy „krótkim” słupku po to, żeby wybronić sytuację sam na sam, za pewną grę w całym meczu, za grę na przedpolu, za umiejętne przytrzymywanie piłki
    2. Mariuszowi Dz. za walkę, często już z samym sobą
    3. Pile za timing, walkę, za prostopadłe podania, za grę na poziomie przewyższającym 2 ligę
    4. Mariuszowi G za timing, walkę, wprowadzanie piłki do gry od tyłu, za grę na poziomie przewyższającym 2 ligę, za współpracę z Piłą
    5. Wojtkowi za perfekcyjną grę na lewej stronie, za włączanie się do akcji ofensywnych
    6. Lemanowi za wygrane pojedynki jeden na jeden, za grę kombinacyjną, za stalowe nerwy przy karnym i GOOOOLAAAAA
    7. Kuczałowi za walkę do upadłego, za grę kombinacyjną, za odbiór piłki (żółta kartka „wisiała w powietrzu”)
    8. Krystionowi za grę kombinacyjną, za wygrane pojedynki jeden na jednego
    9. Łukaszowi za grę kombinacyjną, za walkę do upadłego, za grę głową w końcówce meczu, za umiejętność przytrzymania piłki w trudnych chwilach („żółć wisiała w powietrzu”)
    10. Patrykowi za skuteczne rajdy na skrzydle, za masę wygranych pojedynków jeden na jeden, za umiejętność przytrzymania piłki w trudnych momentach, za GOLAAAAA
    11. Kamilowi za umiejętność przytrzymania piłki, za walkę w powietrzu, za to że szybko włączył się w grę zespołu i jest jego częścią, za walkę po kontuzji
    12. Michałowi za wywalczenie karnego w bardzo trudnym momencie meczu, za bardzo dobrą zmianę i tradycyjnie za walkę
    13. Panu Krzysztofowi za zmiany w momencie, gdy ofensywa nasza padła, za grę różnymi ustawieniami w zależności od sytuacji na boisku, za wymienność zawodników na pozycjach w zależności od sytuacji na boisku
    14. Całej drużynie za radość, którą nam sprawili!!
    15. Garstce kibiców za wiarę i wierność naszej drużynie!!!
    Generalnie to nasza drużyna na tle Znicza piłkarsko prezentowała się dobrze. Bardzo mnie cieszą elementy gry kombinacyjnej w ataku pozycyjnym, które wczoraj można było zaobserwować.
    Zawsze ZKS OLIMPIA ZAMBRÓW!!!

• wszystkim „niecierpliwym” kibicom,którzy szybciej piszą niż myślą (wypowiedzi po remisie z puszczą)dedykuję powiedzenie „niecierpliwość sukcesu
      jest zwycięstwem porażki”.

• Jeśli jesteś z Zambrowa to też mogłeś pojechać! Byłeś?!
      Czas kibiców OLIMPII dopiero nadchodzi!
      Obudzimy najpierw Zambrów, później ruszamy w Polskę!
      Zawsze i wszędzie OZ najlepsza będzie!!!

4. Fanatykow moze nie bylo ale wiernych kibicow bylo okolo 30 osob,
    a mecz w sobote jest o 16;],chlopaki dzieki za walke i naprawde dobry mecz az chcialo sie go ogladac. Pzdr.

5. Kiedyś, kiedyś pozwoliłem sobie zmodernizować tą przyśpiewkę, może ktoś skorzysta na meczu? Dokładnie w ten sam rytm i tak samo jak powtarzają to oni.

(nazwa klubu np.) Stalo twe ataki na nic!