Pierwszy rewanż Olimpii Zambrów

W najbliższą niedzielę 16 listopada Olimpia Zambrów rozegra pierwszy mecz rundy rewanżowej III ligi. Zespół z Zambrowa skonfrontuje się na wyjeździe z szesnastym w tabeli Startem Działdowo. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 13:00.

Start Działdowo w poprzednim sezonie zajął 4. miejsce w III lidze podlasko-warmińsko-mazurskiej. Działdowianie w 34 spotkaniach wywalczyli 67 punktów, a ich bilans bramkowy wyniósł 59:39.

Zambrowianie we wtorek 11 listopada przegrali wyjazdowy mecz na szczycie z Olimpią Elbląg 0:1. Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego niezmiennie plasują się na drugim miejscu w tabeli III ligi z 43 punktami na koncie i bilansem bramkowym 48:10. Strata Olimpii Zambrów do lidera to trzy punkty, natomiast przewaga nad trzecią w tabeli Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie wynosi pięć „oczek”.

Poniżej oczekiwań spisuje się w obecnym sezonie Start Działdowo, który sklasyfikowany jest na szesnastym miejscu. Zespół prowadzony przez Andrzeja Biedrzyckiego zanotował trzy zwycięstwa, trzy remisy oraz jedenaście porażek, co ma odzwierciedlenie w niekorzystnym bilansie bramkowym 14:26. W ostatniej kolejce Start pokonał przed własną publicznością Olimpię Olsztynek 2:0.

W rundzie jesiennej sezonu 2012/2013 Olimpia Zambrów pokonała u siebie Start Działdowo 2:1, ale na wiosnę przegrała w Działdowie 0:2. W obecnym sezonie „biało-niebiescy” wygrali na własnym boisku ze Startem 2:1, a na listę strzelców wpisywali się Kamil Zapolnik z karnego i Michał Hryszko.

Najlepszym strzelcem Startu Działdowo jest Marcin Ogrodowczyk, który zdobył cztery gole w obecnym sezonie. Na czele klasyfikacji strzelców znajduje się Kamil Zapolnik z Olimpii Zambrów, który, podobnie jak Paweł Piceluk z Drwęcy, zanotował 16 trafień w rozgrywkach ligowych.

Sędzią głównym niedzielnego meczu pomiędzy Startem Działdowo a Olimpią Zambrów będzie Krzysztof Szczypiński z Olsztyna. Ten arbiter prowadził w obecnym sezonie wyjazdowe spotkanie Olimpii z Huraganem Morąg zakończone zwycięstwem 1:0 po bramce Michała Twardowskiego.

Start Działdowo – Olimpia Zambrów
Stadion MOSiR w Działdowie, 16 listopada 2014, godzina 13:00

Pary pozostałych spotkań 18. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej:

  • Dąb Dąbrowa Białostocka – KS Wasilków, 16 listopada, 12:00
  • Płomień Ełk – Rominta Gołdap, 15 listopada, 13:00
  • Jagiellonia II Białystok – Puszcza Hajnówka, 16 listopada, 13:00
  • ŁKS 1926 Łomża – Olimpia Olsztynek, 15 listopada, 13:00
  • Olimpia Elbląg – Concordia Elbląg, 16 listopada, 13:30
  • Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Znicz Biała Piska, 16 listopada, 13:00
  • Huragan Morąg – Warmia Grajewo, 15 listopada, 13:00
  • MKS Korsze – Sokół Ostróda, 15 listopada, 13:00

6 komentarze na temat artykułu “Pierwszy rewanż Olimpii Zambrów

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *