Plan przygotowań Olimpii Zambrów

Zespół Olimpii Zambrów przygotowania do nowego sezonu w III lidze podlasko-warmińsko-mazurskiej rozpoczął 29 czerwca. Drużyna trenuje od poniedziałku do piątku, a w sobotę lub niedzielę (ewentualnie środę) rozgrywa kolejne gry kontrolne.

Piłkarze Olimpii w środy i czwartki trenowali ponadto na sztucznej nawierzchni przy Szkole Podstawowej nr 3 w Zambrowie, jednak teraz będą trenowali wyłącznie na stadionie przy ulicy Wyszyńskiego.

Po sezonie 2008/09 z zespołu odeszło sporo zawodników. W Olimpii nie będzie występować przede wszystkim „białostocki zaciąg”, a więc w przyszłym sezonie w barwach zambrowian nie zobaczymy Michała Grzanki, Filipa Jurczuka, Karola Laskowskiego, Łukasza Krawczyka i Damiana Szczęsnego. Poza tym z zespołu odeszli Szymon Nowak, Robert Wilczewski oraz Przemysław Porowski.

Prawdopodobne jest odejście Bartka Wyrzykowskiego, którym zainteresowana jest ekipa MOSP Jagiellonii Białystok, do białostockiego zespołu może również trafić Przemysław Jastrzębski, który przebywa obecnie na testach w Jagiellonii. Młodym zawodnikiem Olimpii zainteresowany jest również Widzew Łódź, w którym zawodnik przebywał na testach.

Nowymi zawodnikami w zambrowskiej drużynie są Rafał Szczepanik i Hubert Karwacki, którzy zostali wypożyczeni z Ruchu Wysokie Mazowieckie. Do zespołu włączeni zostali także dwaj juniorzy Zbigniewa Stańczyka – Sylwester Perkowski i Damian Król, a z SMS-u Łodź przyszedł Damian Kuczałek. Niewykluczone, że do zespołu dołączą Michał Kachniarz i Tomasz Jakuszewski z Ruchu Wysokie Mazowieckie. Testowani są m.in. Tomasz Mężyński, Grzegorz Kawałko (obaj Sparta Augustów) i Paweł Cwaliński (ostatnio Czarni Olecko).

Zambrowianie rozegrali do tej pory trzy sparingi. W pierwszym spotkaniu zmierzyli się w Szepietowie z drugoligowym Ruchem Wysokie Mazowieckie, niestety mecz zakończył się sromotną klęską, bowiem Olimpia przegrała aż 0:8. W ostatnią środę Olimpia pojechała do Łomży, gdzie zagrała ze spadkowiczem z II ligi wschodniej – ekipą ŁKSu Łomża. „Biało-niebiescy” wyszli górą z tego pojedynku, a po jednej bramce dla zambrowian zdobyli wychowanek ŁKS-u Łomża Radosław Kowalczyk i Wojciech Kowalczyk. Honorowe trafienie dla łomżan zaliczył Cezary Antolak. W trzecim sparingu, który został rozegrany w Kolnie Olimpia pokonała miejscowego Orła 2:1 po bramkach Wojciecha Kowalczyka i Huberta Karwackiego.

Olimpia Zambrów ma w planach rozegranie jeszcze pięciu sparingów. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to zambrowianie zmierzą się jeszcze z Piastem Białystok, Tęczą JBB Łyse, Wissą Szczuczyn, zespołem Jagiellonii występującym w Młodej Ekstraklasie i Bugiem Wyszków. Wszystkie spotkania sparingowe Olimpia rozgrywa na wyjazdach, a godziny kolejnych spotkań kontrolnych są w trakcie ustaleń.

Plan sparingów:
15.07 – Piast Białystok
18.07 – Tęcza JBB Łyse
22.07 – Wissa Szczuczyn
25.07 – Jagiellonia Białystok (ME)
1.08 – Bug Wyszków

Wyniki dotychczasowych sparingów:
Ruch Wysokie Mazowieckie – Olimpia Zambrów 8:0 (4:0)
ŁKS Łomża – Olimpia Zambrów 1:2 (1:1)
Orzeł Kolno – Olimpia Zambrów 1:2

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *