Plan sparingów Olimpii Zambrów

Piłkarze Olimpii Zambrów w poniedziałek, 27 czerwca rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka w sparingach na pewno zmierzą się z Tęczą Łyse, MKS Ełk i Stomilem Olsztyn. Jeden z terminów jeszcze czeka na dogadanie sparingpartnera, natomiast pod znakiem zapytania stoi mecz towarzyski z Jagiellonią II Białystok, który zależeć będzie od wyniku Olimpii w I rundzie Pucharu Polski.

W pierwszej grze kontrolnej, którą zaplanowano na 2 lipca, Olimpia na wyjeździe skonfrontuje się z Tęczą Łyse, która w minionym sezonie zdeklasowała rywali w lidze okręgowej grupy Ciechanów-Ostrołęka, zdobywając tym samym bezpośredni awans do IV ligi. Cztery dni później zambrowianie podejmą III-ligowy MKS Ełk. Prawdziwym testem dla biało-niebieskich będzie mecz towarzyski z I-ligowym Stomilem Olsztyn, który zostanie rozegrany 9 lipca.

W planach Olimpia ma jeszcze do rozegrania mecz towarzyski 13 lipca, jednak nie ustalono jeszcze przeciwnika zambrowskiego klubu. Trzy dni później podopieczni Zbigniewa Kaczmarka rozegrają I rundę Pucharu Polski. Przeciwnik Olimpii w tym spotkaniu jest jeszcze nieznany. W przypadku zwycięstwa biało-niebieskich tydzień po tym meczu Olimpia będzie zmagać się w II rundzie tych rozgrywek, natomiast w przypadku odpadnięcia zambrowian w I rundzie, 23 lipca Olimpia podejmie drugi zespół Jagiellonii Białystok.

Przypomnijmy, że po minionym sezonie aż ośmiu zawodników opuściło Olimpię Zambrów. Klub nie przedłużył kontraktu z napastnikiem Michałem Twardowskim i dwoma pomocnikami – Sebastianem Janikiem i Martinem Koćmierowskim. Oprócz tego wypożyczenia skończyły się pięciu innym zawodnikom: Robertowi Brzęczkowi, Maksymowi Kowalowi, Wojciechowi Dziemidowiczowi, Arkadiuszowi Mroczkowskiemu i Tomaszowi Porębskiemu. Póki co nie ma oficjalnych informacji na temat wzmocnień, jednak wiemy, że na pierwszym treningu ma pojawić się kilku zawodników testowanych.

Plan sparingów Olimpii Zambrów:

 • 2 lipca (sobota) – Tęcza Łyse (w Łysych)
 • 6 lipca (środa) – MKS Ełk (miejsce nie ustalone)
 • 9 lipca (sobota) – Stomil Olsztyn (miejsce nie ustalone)
 • 13 lipca (środa) – przecwnik do ustalenia
 • 16 lipca (sobota) – I runda Pucharu Polski, przeciwnik nieznany
 • 23 lipca (sobota) – II runda Pucharu Polski (w przypadku zwycięstwa w I rundzie) lub sparing z Jagillonią II Białystok

9 komentarze na temat artykułu “Plan sparingów Olimpii Zambrów

 1. nareszcie jakieś pewne info mam nadzieje że będą też konkretne wzmocnienia bo w obecnym składzie to nawet o mecz z Tęczą Łyse się martwie
  Walczyć Trenować Olimpia MUSI panować :)

 2. Beznadziejne sparingi, cały czas to samo, słaby poziom przeciwników. Nie w najlepszą stronę to wszystko idzie niestety. Cały zarząd do wymiany bo jak widać zero zmian niestety.

  • Ciekawie Panowie w tym PP na początku Chełm a next meczyk(ewenualnie) Tychy i Łomżunia z którą mielibyśmy szanse przejść dalej. Ale póki co sparingi i szukanie nowych grajków.PS. nie zapominać o Euro jutro godz15 trzeba zjeść w całości ten szwajcarski serek.:-P :-)

  • Każdy się wzmacnia i obwieszcza to wszem i wobec,a w OZ żadnej wzmianki na ten temat.A może to już tak zostanie???! Zibi poradź coś w tej patowej sytuacji w Tobie nadzieja :]

 3. Fan z tego co wiem zarząd ZKS-u nie chce wyjawiać nazwisk nowych zawodników,którzy przebywają na testach z tego co wiem oficjalnie ZKS ogłosił,że zawodnik Olimpii Warszawa Michał Kielak jest na testach w Olimpii Zambrów a z nieoficjalnych źródeł na dzień dzisiejszy są jeszcze Wojciech Kuriata (O – MKS Ełk), Patryk Rosoliński (N – MKS Ełk) Fan oto wypowiedź z gazety Współczesnej. Nowy trener Olimpii Zbigniew Kaczmarek na pierwszym treningu miał 20 piłkarzy. Połowa to była nowi zawodnicy. – Testujemy głównie młodzieżowców, bo właśnie takich zawodników najbardziej potrzebujemy – twierdzi Zbigniew Stańczyk, dyrektor klubu. – O nazwiskach nie ma sensu mówić, bo jeszcze żadnych decyzji nie podjęliśmy. Zapraszamy piłkarzy na testy, a także sami zgłaszają się. Także w najbliższych dniach może być spory ruch na zajęciach. Chcemy jak najszybciej mieć pełna kadrę, bo na przygotowania jest bardzo mało czasu, a liga będzie trudna.
  Fan przykro mi stwierdzić ale nic nie mogę poradzić na tą sytuację co napisałeś (jestem skromną osobą), zarząd ZKS-u jest skryty i mi się wydaje,że to cisza przed burzą, ale czas wszystko zweryfikuje.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *