Po walnym zebraniu w Olimpii

W poniedziałek 30 marca w świetlicy klubu przy ulicy Wyszyńskiego 8 odbyło się coroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Zambrowskiego Klubu Sportowego „Olimpia”.

Na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym ZKS „Olimpia” pojawiło się 16 z 31 Członków Klubu. Po otwarciu zebrania wybrano jego przewodniczącego i sekretarza, którymi zostali odpowiednio Henryk Kosieradzki oraz Kazimierz Lubowicki. Członkowie Klubu jednogłośnie zatwierdzili regulamin obrad, a po chwili przyjęli porządek zebrania. Kolejnym punktem był wybór Komisji Mandatowej, w której skład weszli Bogdan Krassowski, Sławomir Sasinowski oraz Kamil Rosiński. Z kolei w stworzonej Komisji Uchwał i Wniosków znaleźli się Jan Jarząbek, Zdzisław Terebka oraz Władysław Mularczyk.

walne2015_news2

Następnie prezes Olimpii Sławomir Skrzypkowski przedstawił sprawozdanie Zarządu Klubu z działalności za 2014 rok. Po kilku minutach sprawozdanie finansowe klubu przedstawiła księgowa Teresa Zawistowska. Okazało się, że w 2014 roku klub ZKS „Olimpia” uzyskał wynik finansowy (strata) w kwocie 34 668,01 złotych, który zostanie pokryty z funduszu własnego klubu.

Po sprawozdaniu Komisji Rewizyjnej i dyskusji nad przedstawionymi sprawozdaniami Członkowie Klubu jednogłośnie udzielili absolutorium członkom Zarządu. Członkowie Klubu jednogłośnie podjęli również trzy uchwały w sprawach: przyjęcia sprawozdania Zarządu Klubu, sprawozdania finansowego i podziału zysku oraz sprawozdania Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu preliminarza budżetowego na 2015 rok i podjęciu w tym celu stosownej uchwały przyszedł czas na sprawy różne, po których przewodniczący Henryk Kosieradzki zakończył Walne Zebranie Sprawozdawcze ZKS „Olimpia”.

foto – Zambrow.org

13 komentarze na temat artykułu “Po walnym zebraniu w Olimpii

 1. a jaki to mieliśmy budżet w 2014? Uwzględnić oczywiście trzeba runde wiosenna w drugiej lidze wsch. wymagającą większych nakładów niż np. obecnie. A jaki budżet jest na 2015? Fajnie by było, jak byśmy się dowiedzieli ile kasy idzie na co. To było by poinformowanie kibiców o meritum zagadnienia. Takie informacje powinny być dostępne dla każdego, szczególnie, że miasto finansuje klub.

 2. bardzo zastanawia mnie punkt obrad: „podział zysku”. Jeśli była strata, to skąd był zysk do podziału? Nie żebym się czepiał, bo klub odnosi sukcesy na arenie lokalnej, widać, że jest dobrze zarządzany. Są bardzo dobre wyniki sportowe. Przydało by się jednak dowiedzieć coś więcej o naszym klubie.

 3. Panowie kto chcial to mogl przyjsc i uczestniczyc w zebraniu tam bylo wszystko dokladnie powiedziane co ile na co idzie kasy jakie straty jakie zyski itp. , wiem ze kazdy by chcial wiedziec kto sie tym interesuje na co idzie kasa zwlaszcza tak jak mowicie ze to miasto finansuje z naszej kasy i nie tylko;]
  Pzdr dla wiernych fanow.

  • Shadow, Ci co nie mogli przyjść, napewno chętnie by się dowiedzieli czegoś więcej. Powyższy artykuł nie wyczerpuje podstawowych treści takich jak przeszły czy obecny budżet. Nie chodzi mi o szukanie dziury w całym, a jedynie o przejrzystą informacje. Nikt nie musi się tłumaczyć, ale wyliczenie kilku ogólnych liczb to chyba nie jest nie wiadomo co? Dlaczego właśnie kwestia budżetu jest ogólnie owiana tajemnicą?(nie tylko w naszym klubie zresztą) Shadow, bez żalu i podejrzeń i nagonki. Jeśli masz takie dane, to ja i inni kibice chętnie by się o tym dowiedzieli. Powtórzę: klub z zewnątrz wygląda na dosyć dobrze zarządzany. Kadra jest nieduża, ale za to wydajna na boisku, i z dużą jakością personalną. Wyniki sportowe ostatnich co najmniej 5-ciu lat to ciągła poprawa. Od strony sportowej Olimpia Zambrów góruje na Podlasiu i myślę, że mamy świetnych ludzi w drużynie i wokół niej.
   Pozdrawiam.

 4. Mieć nie mam jedynie ma to ksiegowa, ktora przedstawila dokladnie cale wydatki i przychody, mysle ze nie zostalo to podane bo bylo tego bylo sporo albo nie mialo zostac podane najwieksze wydatki z tego co pamietam to ochrona oplacenie sedziów pracownikow zawodnikow energii podatek jest jeszcze cos takiego jak jakias oplata do PZPN-u kupno sprzetu oplata za wyjadzy dokladnych sum nie podam bo nie pamietam co do tego ze ze klub jest dobrze zarzadzany to masz racje jak bylo na orgu info ze od 2007r byla pierwsza strata wiec to cos znaczy o klubie i o ludziach nim zarzadzającym, a i nie ma zadnego zalu i podejrzen;p
  Pzdr.

 5. W mojej ocenie obaj Panowie mają rację. Z jednej strony dla chcącego nic trudnego i każdy miał okazję przyjść. Kibice ZKS-u są jednak nie tylko w Zambrowie. U mnie oznaczałoby to urlop w pracy i „kawałek” drogi do przejechania. Z drugiej strony relacja z WZ jest bardzo ogólnikowa. Wygląda na to, że członkowie zebrali się i pogratulowali sobie dobrze wykonanej pracy. Zakładam, że tak nie jest i wszyscy mają dobrą intencję i chcą dobra klubu. Od kiedy grałem a teraz kibicuję Olimpii cały czas obserwuję grono zapaleńców, którzy poświęcają swój czas dla klubu. Cieszę się, że byli zawodnicy aktywnie uczestniczą w życiu ZKS, tj. Sławek Sas i Zbyszek Stańczyk. Spiker też jest mocno zwariowany na punkcie ZKS-u. Pan Adam Czartoryski dokłada swoich pieniędzy kolejny raz. Burmistrz, który kiedyś był trenerem, teraz też nie szczędzi grosza i interesuje się losem ZKS-u. Ocenić efektywności zarządzania klubem nie jestem w stanie, bo nie mam dostępu do danych. W dużym uproszczeniu jeżeli klub dostaje 1 PLN od sponsorów, generuje drugie tyle, a wydaje 1,8 PLN to znaczy, że jest zarządzany skutecznie. Na wiele pytań należałoby sobie odpowiedzieć, np. czy wydane przysłowiowe 1 PLN może zamienić na wydatek 0,8 PLN? I tak należałoby postąpić z każdą pozycją wydatków i dochodów. To jest bardzo ciężka i żmudna praca. Wierzę, że ludzie zgromadzenie wokół klub wykonują ją. Forma komunikacji z kibicami może budować relacje z klubem, wzbudzać zainteresowanie i co więcej angażować nas w pomoc ZKS-owi. Inicjatywa „Żubr żubrowi” pozostała bez słowa komentarza :-)

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *