Podsumowanie sparingów Olimpii

Siedem zwycięstw i dwie porażki – to bilans sparingowych potyczek piłkarzy Olimpii Zambrów w ramach okresu przygotowawczego do rundy wiosennej rozgrywek III ligi.

Podopiecznym Krzysztofa Zalewskiego udało się wygrać z Romintą Gołdap, Świtem, Turem Bielsk Podlaski, Zniczem Biała Piska, ŁKS 1926 Łomża, Pogonią II Siedlce i Dębem Dąbrowa Białostocka. Zambrowianie zanotowali dwie porażki z rzędu ulegając Płomieniowi Ełk i MKS Polonii Warszawa.

„Biało-niebiescy” w dziewięciu grach kontrolnych zdobyli 33 bramki tracąc 17. W pierwszych połowach Olimpia zdobyła 17 goli i straciła 8, natomiast w drugich odsłonach sparingów strzeliła 16 bramek i straciła 9. Cztery gole Olimpii strzeliły zespoły MKS-u Polonii Warszawa i Dębu Dąbrowa.

Najlepszym strzelcem Olimpii w zimowych sparingach był Michał Twardowski, który dziewięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Zdobywcą siedmiu bramek był Dominik Lemanek, a jednego gola mniej strzelił Michał Poduch. Pięć trafień zanotował Tomasz Jaworowski, a dwie bramki strzelił Łukasz Grzybowski. Po jednym golu zdobyli Michał Hryszko, Mateusz Jastrzębski i Przemysław Jastrzębski.

Strzelcy bramek dla Olimpii Zambrów w sparingach:

 • 9 goli – Michał Twardowski,
 • 7 goli – Dominik Lemanek,
 • 6 goli – Michał Poduch,
 • 5 goli – Tomasz Jaworowski,
 • 2 gole – Łukasz Grzybowski,
 • 1 gol – Michał Hryszko, Mateusz Jastrzębski, Przemysław Jastrzębski.

Wyniki sparingów Olimpii Zambrów przed rundą wiosenną III ligi:

Olimpia Zambrów – Rominta Gołdap 6:0 (2:0)relacja
Bramki: Tomasz Jaworowski 27′, 76′, 77′. Michał Poduch 31′, Michał Twardowski 56′, 62′.

Olimpia Zambrów – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:3 (3:1)relacja
Bramki: Dominik Lemanek 8′, ? 26′ (s), Michał Poduch 30′, 86′ – Kamil Szczepański 11′, Tomasz Rusakowicz 57′, Jakub Stepnowski 67′.

Olimpia Zambrów – Tur Bielsk Podlaski 6:1 (3:0)relacja
Bramki: Michał Poduch 11′, 42′ (k), Tomasz Jaworowski 40′, Łukasz Grzybowski 51′, Dominik Lemanek 84′, Michał Twardowski 90′ – Łukasz Popiołek 75′.

Olimpia Zambrów – Płomień Ełk 2:3 (1:1)relacja
Bramki: Michał Poduch 22′, Dominik Lemanek 59′ – Bartłomiej Wierzbicki 27′, 71′, Kamil Jackiewicz 88′.

MKS Polonia Warszawa – Olimpia Zambrów 4:2 (2:2)relacja
Bramki: 
Grzegorz Janiszewski, Bartosz Niksiński, Konrad Cichowski (dwie) – Łukasz Grzybowski, Michał Twardowski.

Olimpia Zambrów – Znicz Biała Piska 3:2 (1:1)relacja
Bramki: Michał Hryszko 41′, Michał Twardowski 56′, Dominik Lemanek 62′ – Konrad Radzikowski 6′, Kamil Melka 89′.

Olimpia Zambrów – ŁKS 1926 Łomża 4:0 (2:0)relacja
Bramki: Dominik Lemanek 4′, Przemysław Jastrzębski 13′, Mateusz Jastrzębski 71′, Tomasz Jaworowski 86′.

Pogoń II Siedlce – Olimpia Zambrów 0:1 (0:0)relacja
Bramki: Michał Twardowski 56′.

Olimpia Zambrów – Dąb Dąbrowa Białostocka 5:4 (3:2)relacja
Bramki: Dominik Lemanek 16′, 25′, Michał Twardowski 33′ (k), 49′, 62′ – Mateusz Jaremkiewicz 11′, ? 22′, ? 79′, ? 81′.

8 komentarze na temat artykułu “Podsumowanie sparingów Olimpii

 1. WILKIE DZIĘKI dla Admina.Jestem zadowlony zarówno z tego podsumowania gier kontrolnych,jak i z samych sparingów:-)Mogło by być jeszcze lepiej,wiadomo nie wszystko jest do wygrania,porażki to też element testmeczy.Sparingi pokazały,że błęndy trzeba wyeliminować,tj.gra w defensywie. Walczyć,Trenować,ZKS musi panować !

 2. Witam Was,
  dzięki dla Admina. Uważam, że podsumowanie to bardzo dobry ruch. Im bardziej aktywna będzie strona klubowa tym więcej chętnych będziemy mieli do dyskusji i kibicowania.
  Kilka rzeczy warto poruszyć:
  1. Złożenie zapytań wstępnych w/s sponsorowania ZKS wymaga zaangażowania ze strony klubu. Każdy poważny, potencjalny sponsor będzie wymagał wizji klubu, celów, oczekiwań, badania sprawozdań finansowych, struktury organizacyjnej, itp. Warto mieć również przygotowaną odpowiedź na pytanie, co klub oferuje w zamian za sponsorowanie? Pytanie do klubu, czy jest zainteresowany takimi działaniami?
  2. Do tej pory traciliśmy bramki z drużynami, które poziomem „ocierały” się o 2 ligę, tj. Świt, Płomień, Polonia, Znicz. Dąb jednak będzie walczył o utrzymanie w 3 lidze. Nie sądzę, żeby Michał z Łukaszem oduczyli się gry. To zawodnicy, którzy sprawdzili się w 2 lidze. Niepokoję się ilością straconych bramek, ale wierzę chłopakom i trenerowi. Ze „Stalówką” w Łomży 75% czasu nasza obrona grała pod olbrzymią presją i robiła to bezbłędnie. W 85 minucie (o ile pamiętam) Łukasz przeprowadził rajd i strzelał sam na sam. To był mecz i wygraliśmy 1:0. Zagrajcie tak z Jagą!
  3. Kamilowi życzę wszystkiego najlepszego. Nie liczyłbym na to, że będzie przy każdej okazji przypominał o wdzięczności dla ZKS-u.
  4. Probierz będzie miał doskonałą okazję do przeglądu kadr. Szansa do demonstracji swoich umiejętności będzie dla wszystkich, w tym dla naszych zawodników.
  Pierwsze 2 mecze pokażą, w jakiej dyspozycji znajduje się zespół.
  ZKS OLIMPIA ZAMBRÓW!!
  Pozdrawiam wiernych Kibiców.

  • Gregu, nie chodziło mi o to żeby Kamil wymieniał Olimpie Zambrów na każdym kroku. Jednak okazji miał kilka, a nie zauważyłem by podziękował trenerowi, kolegom, zespołowi. Npastnik żyje z podań, i bramki padają po akcji całego zespołu i wypadało by mieć choć troszeczke wdzięczności. Poza tym Kamil nabrał prędkości grając w naszej Olimpii Zambrów, więc nawiązywanie bardziej do Jagi niż Zambrowa było mało eleganckie. Nie wątpię, że Kamil był cały czas świetnym zawodnikiem i miał zawsze ogromny potencjał. Jednak, jego talent zabłysł w Olimpii Zambrów i to właśnie za gre w Olimpii Zambrów dostał angaż w Wigrach. Mi chodziło o takie małe dziękuję dla Olimpii Zambrów i ferajny. Bez napinki, bez kwasów, mówię jak ja to widze. Pozdrawiam.

 3. Do Gr! Z Olimpią jest jak z żoną. Czasami denerwuje, irytuje i masz ochotę przepędzić ją. Mimo wszystkiego cały czas z nią jesteś. Nie zawsze jak żona Cię wkur…to należy reagować. Chociaż niektóre mecze rewanżowe w 2 lidze nazwałbym zdradą i wtedy należałoby małżonkę wygonić z domu :-)))

 4. Ze sparingów wnioski ma mieć trener, my możemy tylko gdybać, czy było to co miało być. Nie mamy pojęcia co było ćwiczone i na kiedy forma będzie najwyższa. Mimo że mamy tylko 3 nowych, to również 3-ech odeszło, a to w sumie sześciu ludzi. Niw wiemy czy poziom zgrania został osiągnięty taki jaki ma być w lidze. Idealnie jest wtedy, gdy zespół wygrywa wszystko, strzela dużo i nic nie traci. Takich drużyn jest jednak niewiele. Ja wolę, jak sparingi są jakie były, a gra o punkty rewelacyjna. Ten najbliższy mecz może być tym najtrudniejszym na wiosne. Jak będzie dobrze, to reszta ligi będzie już z górki (bo chyba nikt w trzeciej nie ma lepszego składu niż ektraklasowa Jaga). Co do Zapolnika, to ja mu będę życzył jak najlepiej. Chodziło mi jednak o to, że powinniśmy zająć się bardziej obecnymi Twardowski, Poduch, Lemanek, Grzybek, Hryszko, Kuczałek itd… niż płakać po odejściu Kamila. Pozdrawiam serdecznie kibiców Olimpii Zambrów i całą drużynę na zmagania ligowe. Oby nam sprzyjało szczęście, i dopisywało zdrowie. ZKS

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *