Podsumowano miniony rok w ZKS Olimpia

Członkowie Zarządu i klubu ZKS Olimpia spotkali się na walnym zebraniu sprawozdawczym, podczas którego podsumowano 2015 rok, przyjęto sprawozdania zarządu, udzielono absolutorium i omówiono harmonogram wydatków na bieżący rok.

Walne zebranie sprawozdawcze za 2015 rok odbyło się dziś, 14 marca w świetlicy ZKS Olimpia. Wzięło w nim udział 20 członków klubu, w tym członkowie Zarządu. Na spotaniu obecny był zarówno były już prezes zambrowskieg klubu Sławomir Skrzypkowski, który przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu ZKS-u w 2015 roku oraz omówił organizowane w ubiegłym roku przez Olimpię imprezy sportowo-rekreacyjne, jak też nowy prezes Cezary Kulesza.
Image02
Były prezes Sławomir Skrzypkowski przypomniał najważniejsze osiągnięcia, takie jak I miejsce seniorów w III lidze podlasko-warmińsko-mazurskiej sezonu 2014/2015 i awans po meczu brażowym ze Stalą Rzeszów do II ligi centralnej. Na początku lipca drużyna seniorów rozpoczęła przygotowania do rozgrywek sezonu 2015/2016 w II lidze. Wśród ubiegłorocznych roszad warto odnotować zmianę trenera. W październiku 2015 roku Krzysztofa Zalewskiego na tym stanowisku zastąpił Piotr Zajączkowski. Warto dodać, że w drużynie występują wyróżniający się wychowankowie zambrowskiego klubu. Po zakończeniu rozgrywek rundy jesiennej sezonu 2015/2016 drużyna seniorów zajęła w tabeli 12. miejsce.

Image01

ZKS poza treningami i rozgrywkami ligowymi w minionym roku był organizatorem szeregu innych imprez sportowych, takich jak halowe turnieje piłki nożnej drużyn niezrzeszonych, turnieje halowe wszystkich grup trenujących w klubie, turnieje drużyn szkolnych, towarzyskie mecze piłki nożnej, czy turnieje tenisa ziemnego.

Podczas zebrania księgowa ZKS omówiła ubiegłoroczny budżet klubu, który zamknął się stratą w wysokości 47 tys. 992 zł. Jest to już druga strata finansowa ZKS-u od 2007 roku. Na koniec 2015 roku zanotowano po stronie przychodów – 1 mln 169 tys. 372 zł, zaś po stronie wydatków – 1 mln 217 tys. 365 zł.

Członkowie klubu uczestniczący w zebraniu przyjęli sprawozdanie zarządu, sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie komisji rewizyjnej, udzielając Zarządowi absolutorium. Ponadto jednogłośnie zatwierdzono preliminarz budżetowy na 2016 rok, który po stronie przychodów zakłada kwotę 1 mln 155 tys. zł, natomiast po stronie wydatków – 1 mln 153 tys. 500 zł.

Image04

Na koniec poruszono także kilka kwestii dotyczących funkcjonowania klubu. Mówiono m.in. o potrzebie montażu własnego monitoringu na stadionie, masztów flagowych, czy lampy przy bramie wejściowej na sektor gości. Trenerzy Paweł Olszewski i Kamil Rosiński sygnalizowali także problem braku uczestnictwa niektórych zawodników grup młodzieżowych na turniejach, spowodowane głównie problemami finansowymi ich rodziców. Wszystkie sugestie zostały zanotowane przez przewodniczącego zebrania. Zarząd ma przyjrzeć się każdemu z nich.

Głos podczas zebrania zabrał także nowy prezes Olimpii Cezary Kulesza, który mówił, że cały czas zapoznaje się z sytuacją finansową i organizacyjną klubu. Prosił o danie mu kilku miesięcy na to, aby pewne kwestie ustabilizować. Jak mówił, cały czas prowadzi on rozmowy z dużymi firmami – potencjalnymi sponsorami zambrowskiego klubu. Podkreślał, że jest to podstawa, aby klub mógł bez problemów funkcjonować w II lidze.

Fot. www.zambrow.org

12 komentarze na temat artykułu “Podsumowano miniony rok w ZKS Olimpia

 1. Jejku, ale ten klub jest amatorski. Przychodzi prezes i prosi o parę miesięcy czasu. Już za dwa miesiące, może być za późno, żeby coś ratować. Ludzie obudźcie się i nauczcie się liczyć. Życzę powodzenia.

  • Zaobserwowałem, iż od dłuższego czasu szukasz absolutnie wszędzie problemu i powodu, aby przyczepić się do Olimpii, a konkretniej osób zarządzających klubem. W rzeczywistości kilka miesięcy na ustabilizowanie sytuacji to rozsądny termin, a ja nowemu prezesowi życzę powodzenia. Liczę na to, iż wniesie powiew świeżości i wyczaruje pieniądze na sprawne funkcjonowanie klubu. Tak czy siak zadanie nie należy do najłatwiejszych, a cały czas jest się na „celowniku” kibiców :) Pozdrawiam.

 2. Ja, również jak wyżej napisałem życzę powodzenia. Jednak sam piszesz „wyczaruje pieniądze”, przepraszam, ale to nie baśnie, że można coś wyczarować. Inne kluby na takim poziomie i w tym okresie, liczą pieniądze na kolejną rundę. Za kilka miesięcy to możemy co najwyżej liczyć, czy przystąpimy do gry na poziomie III ligi. Jak pisałem trudne to nie jest, trzeba potrafić liczyć i mierzyć siły na zamiary. Niestety potem najbardziej poszkodowani są piłkarze, którzy nie mają za co żyć i kibice, którzy są rozczarowani.

  • Proszę dać szansę nowemu prezesowi, a nie już „na starcie” go krytykować. Każdy na Jego miejscu potrzebowałby czasu na wdrożenie. Poczekajmy i dopiero oceniajmy …

 3. Ja nie odbieram nowemu prezesowi szansy. Piszę tylko o tym, że proszenie o kilka miesięcy czasu na poziomie „pół amatorskiego” klubu jest trochę nie poważne i świadczy, o braku pomysłu/wiedzy na temat funkcjonowania klubu sportowego. Mimo wszystko, życzę powodzenia.

 4. Myślę, że dobrym pomysłem jest poczekać na pierwsze efekty pracy nowego prezesa. Obiecuje stabilizację i rozmawia ze sponsorami. Z drugiej strony zgadzam się z Rafałem, że kilka miesięcy jest bardzo długim okresem. Nie możemy przespać utrzymania zespołu w 2 lidze. Po reformie 3 ligi koszty utrzymania zespołu będą zbliżone. Kilka miesięcy czekania może oznaczać brak wzmocnień, odejścia zawodników i kiepskie warunki w okresie przygotowawczym do kolejnego sezonu. Faktem jest, że duża część klubów ma już „zapięte” budżety na kolejny sezon.
  Podsumowując, uważnie przeczytałem deklaracje nowego prezesa. Kilka miesięcy w mojej ocenie to jest jednak stanowczo za długo. Czekam na pierwsze efekty i decyzje.
  Kibicuję ZKS-owi, więc i prezesowi naszego klubu!!

   • Dokładnie odejścia zawodników nie wchodzą w grę.Okienko jest zamknięte,więc o czym mowa?Zajmijmy się finasowaniem i (ewentualnym sposorem strategicznym),bo 2 liga wg.mnie tego wymaga.Życzę powodzenia dla p.Czarka bo po czynach ich poznacie.Aha 19III WSZYSCY NA MECZ! i wspieramy dopingiem ZKS! :-)

 5. Rafal co ty się czepiasz nowego prezesa (chciałeś dymisji poprzedniego i jak za sprawą czarodziejskiej różdżki raz ✂ i już masz) teraz przeszkadza TOBIE że prosi o kilka miesięcy (ale nie mówi czy 2 czy 5) na poukładanie wszystkiego bądźmy cierpliwi moie zdanie jest takie żeby poczekać a myślę że nie będzie źle
  Nie dziwię się Rafalowi że krytykuje ale ty Greg to się tego nie spodziewałem ale cóż takie jest życie
  Prezesie powodzenia.

  • Zwracam uwagę na fakt, że kilka miesięcy oczekiwania w naszych realiach może oznaczać określone konsekwencje. Krytka może też pozytywna. Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu.
   Po owocach go poznamy. Poczekajmy cierpliwie (ale nie kilka miesięcy) :-)

 6. Jedna rzecz, jeśli piłkarze nie mieli pensji, to zarzad również jej nie powinien mieć, aby było sprawiedliwie. Drugie, nazywanie Olimpii Z zespołem pół amatorskim, to nie obraza jak chce Rafał, a stwierdzenie faktu, bo tak niestety jest, i nie ma co się o to obrażać. W profesjonalnym klubie wychowankowie znajduja zatrudnienie w ligach wyższych a piłkarze pierwszego zajmuja się tylko kopaniem piłki i z tego normalnie żyja. Mniemam, że zawodnicy naszego klubu musza mieć dodatkowe zajęcie, inaczej by nie przeżyli. (Jesli jest inaczej, proszę mnie wyprowadzić z niewiedzy). Poza tym, jeśli takie kluby jak Okocimski, Dolcan wycofały się z rozgrywek, a Stomil Bóg wie co go czeka, to uważam, że i tak z OZ nie jest źle, biorac pod uwage brak prywatnego sponsora strategicznego. Nowego prezesa bym się nie czepiał, bo klub i tak zależny jest od miasta. Jeśli prosi o kilka miesięcy, to na wypracowanie koncepcji trzeba mu je dać. Znajdzie nowych sponsorów, to po piętach go będa chcieli wszyscy całować. Na koniec, zyski, czy nadwyżki, powinny być angażowane na kolejny sezon, a nie dzielone. (W tym sezonie był deficyt, więc nie było co dzielić) Życzę sukcesów i powodzenia nowemu prezesowi, zarzadowi, i drużynie Olimpii Zambrów.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *