Podsumowujemy przygotowania do rundy wiosennej

Do wznowienia sezonu I grupy III ligi piłki nożnej pozostało już tylko kilka dni. Przed Olimpią Zambrów ostatnie przygotowania, więc czas podsumować tegoroczny okres meczów kontrolnych.

Piłkarze Olimpii Zambrów kończą okres przygotowań do rundy wiosennej III ligi. Biało-niebiescy rozegrali dziewięć meczów kontrolnych, z czego aż siedem wygrali, jeden zremisowali i jeden przegrali.

W pierwszym meczu kontrolnym Olimpia na własnym obiekcie przegrała z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn 3:1. W meczu tym dla Olimpii bramkę honorową zdobył Kamil Jackiewicz. W drugim spotkaniu towarzyskim, rozegranym w Zambrowie, biało-niebiescy pokonali IV-ligową Koronę Ostrołęka 5:3. Hattrickiem popisał się w tym spotkaniu Kamil Jackiewicz. Dwie bramki dla Olimpii dołożył jeszcze wychowanek biało-niebieskich Mateusz Jastrzębski. Tydzień później podopieczni Wiesława Jancewicza zremisowali z ligowym rywalem – Turem Bielsk Podlaski 1:1, a jedyną bramkę dla zespołu z Zambrowa zdobył Łukasz Grzybowski. Następnie przyszły już same zwycięstwa. Najpierw z IV-ligowcami – Mławianką Mława 2:1 (bramki dla Olimpii zdobyli Michał Hryszko oraz samobójczą zawodnik Mławianki) i 2:0 ze Zniczem Biała Piska (bramki zawodnik testowany i Mateusz Jastrzębski). Później zambrowianie pokonali na wyjeździe ligowego rywala – Polonię Warszawa 2:1 (bramki dla Olimpii zdobyli zawodnik testowany i Mateusz Jastrzębski), a następnie IV-ligowy Ruch Wysokie Mazowieckie 6:1 (bramki dla ekipy z Zambrowa zdobyli: po dwie Kamil Jakubowski i Kamil Jackiewicz i po jednej Łukasz Grzybowski i Kamil Zalewski), juniorów starszych Jagiellonii Białystok 4:3 (dwie bramki Łukasza Grzybowskiego i po jednej Michała Kuczałka i Kamila Jakubowskiego), a w ostatnim sparingu rozgromili IV-ligową Warmię Grajewo 7:0 (Po dwie bramki zdobyli Kamil Zalewski i Łukasz Grzybowski oraz po jednej Mateusz Ostaszewski, Mateusz Jastrzębski i Przemysław Jastrzębski).

W sumie we wszystkich dziewięciu sparingach Olimpia Zambrów zdobyła aż 30 bramek i straciła ich 13. Daje to średnio 3,33 zdobytych i 1,44 traconych goli na mecz. Jeżeli chodzi o zdobywanie bramek, to wśród zawodników biało-niebieskich wyróżniali się Kamil Jackiewicz i Łukasz Grzybowski. Obaj zdobyli w sparingach po sześć goli. Jedną bramkę mniej ustrzelił wychowanek Olimpii Mateusz Jastrzębski. Pocieszająca jest także forma dwóch nowych zawodników zambrowskiego klubu – Kamila Jakubowskiego i Kamila Zalewskiego, którzy zdobyli w meczach kontrolnych po trzy bramki.

Czterech odeszło i czterech przyszło
W zimowym okienku transferowym z zambrowskim klubem pożegnało się w sumie czterech graczy: obrońca Wojciech Zalewski, pomocnik Mateusz Butkiewicz, napastnik Rafał Babul i bramkarz Artur Marzec. W ich miejsce pojawiło się czterech innych zawodników. Z biało-niebieskimi związali się wspomniani wcześniej napastnik Kamil Zalewski i pomocnik Kamil Jakubowski oraz bramkarz Kamil Dykas i pomocnik Mateusz Ostaszewski.

– „Przyglądaliśmy się im na treningach i w meczach sparingowych. Okazuje się, że ci zawodnicy wnoszą coś pozytywnego do zespołu, czy to bramki, czy asysty i jak na razie spełniają nasze oczekiwania. Jak będzie później, czas pokaże (…) Kadrę mamy już zapełnioną, w miarę dopisuje zdrowie zawodników. Gry w meczach o mistrzostwo pokażą, czy te przygotowania były dobre.” – powiedział nam trener Olimpii Zambrów Wiesław Jancewicz.

Wyniki sparingów Olimpii Zambrów przed rundą wiosenną I grupy III ligi sezonu 2017/18:

  • Olimpia Zambrów – Stomil Olsztyn 1:3
  • Olimpia Zambrów – Korona Ostrołęka 5:3
  • Olimpia Zambrów – Tur Bielsk Podlaski 1:1
  • Mławianka Mława – Olimpia Zambrów 1:2
  • Olimpia Zambrów – Znicz Biała Piska 2:0
  • Polonia Warszawa – Olimpia Zambrów 1:2
  • Olimpia Zambrów – Ruch Wysokie Mazowieckie 6:1
  • Olimpia Zambrów – Jagiellonia Białystok (juniorzy starsi) 4:3
  • Olimpia Zambrów – Warmia Grajewo 7:0

Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej Olimpia Zambrów zajmuje 10. pozycję w tabeli I grupy III ligi. Na swoim koncie ma 24 punkty, 22 bramki zdobyte i 25 straconych. Na 17 rozegranych spotkań podopieczni Wiesława Jancewicza 8 razy wygrywali i 9 razy przegrali.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *