Pogrom Warmii w Zambrowie

Olimpia Zambrów rozgromiła przed własną publicznością Warmię Grajewo 5:0 (2:0) w meczu 12. kolejki III ligi. Dla gospodarzy trzy gole zdobył Michał Twardowski, a kolejne dwa trafienia zanotował Kamil Zapolnik, który został liderem klasyfikacji strzelców.

Na początku meczu dwa niecelne strzały oddał Przemysław Jastrzębski, a podobnym rezultatem zaskoczyła się próba Daniela Tuzinowskiego, który posłał piłkę nad bramką Olimpii. W 12. minucie zagrożenie pod bramką Olimpii stworzyli grajewianie. Po dośrodkowaniu Pawła Sypytkowskiego bliski zdobycia gola był Tomasz Dzierzgowski, ale piłkę z problemami zatrzymał Piotr Czapliński. Cztery minuty później kąśliwy strzał Michała Hryszko minął słupek bramki strzeżonej przez Krzysztofa Gieniusza. W 20. minucie po rzucie rożnym strzał z bliska oddał Przemysław Jastrzębski, piłkę znakomicie odbił Krzysztof Gieniusz, a następnie Kamil Randzio wybił futbolówkę z linii bramkowej. Zambrowianie objęli prowadzenie minutę później, gdy bramkarz Warmii odbił strzał Michała Kuczałka, ale był bezradny wobec dobitki Kamila Zapolnika. W 23. minucie na 2:0 podwyższył Michał Twardowski, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z lewej strony i z bliska wepchnął piłkę do siatki gości. W 35. minucie po rzucie rożnym zamieszanie w polu karnym gospodarzy wyjaśnił obrońca Olimpii, który wyekspediował piłkę na połowę rywala. W kolejnej akcji zambrowian Kamil Zapolnik z 11 metrów strzelił obok słupka. W 43. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Michał Twardowski, który stanął oko w oko z golkiperem, ale uderzył obok bramki.

olimpia-warmia_news2

Drugą połowę znakomicie rozpoczęła Olimpia Zambrów, która już w 48. minucie podwyższyła na 3:0. Prostopadłe podanie z głębi pola wykorzystał Michał Twardowski, który po raz drugi w tym meczu pokonał Krzysztofa Gieniusza. W 53. minucie z mocnym strzałem Pawła Górskiego poradził sobie Piotr Czapliński, który sparował piłkę na rzut rożny. Pięć minut później hat tricka skompletował Michał Twardowski, który przedryblował obrońców Warmii i umieścił futbolówkę w bramce. W 60. minucie groźny strzał Mateusza Cybulskiego odbił w bok Piotr Czapliński. W 78. minucie po rzucie rożnym minimalnie nad poprzeczką uderzył Kamil Zapolnik. Po chwili Kamil Zapolnik był faulowany w sytuacji sam na sam z Krzysztofem Gieniuszem, który zobaczył czerwoną kartkę. Do „jedenastki” podszedł sam poszkodowany, który pewnym strzałem podwyższył na 5:0. W końcówce meczu trzykrotnie gości przed utratą szóstego gola ratował 16-letni bramkarz. W 83. minucie Łukasz Sobolewski zatrzymał silny strzał Przemysława Jastrzębskiego, a po kolejnym dośrodkowaniu w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkarz Warmii Grajewo zatrzymał futbolówkę, którą z bliska uderzył Kamil Zapolnik.

olimpia-warmia_news3

W następną sobotę 18 października podopieczni Krzysztofa Zalewskiego udadzą się na wyjazdowy mecz z Sokołem Ostróda. Początek spotkania 13. kolejki III ligi zaplanowano na godzinę 18:00.

Olimpia Zambrów – Warmia Grajewo 5:0 (2:0)
Bramki: Kamil Zapolnik 21′, 80′ (k), Michał Twardowski 23′, 48′, 58′.

Olimpia: Czapliński – Olszewski (60′ Dzienis), Piłatowski, Gogol (69′ Gul), Korotkiewicz – Hryszko (75′ Poduch), Lachowicz, Kuczałek, Jastrzębski – Zapolnik, Twardowski.

Warmia: Gieniusz – Randzio, Domurat, Koszczuk, P. Górski (61′ Matysiewicz) – Lekenta, Jagłowski, Tuzinowski, Sypytkowski – Dzierzgowski (42′ Kozikowski), Zubowski (78′ Sobolewski).

Żółte kartki: Piłatowski, Jastrzębski (Olimpia).

Czerwona kartka: Gieniusz (78′, Warmia).

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok). Liniowi: Grzegorz Kawałko, Marcin Łebkowski.