Polonia Warszawa pokonana!

Kolejny wygrany mecz zanotowała nasza drużyna. Tym razem biało-niebiescy na własnym stadionie pokonali Polonię Warszawa 1:0. Jedyną i jakże przepiękną bramkę przewrotką zdobył w pierwszej połowie najskuteczniejszy zawodnik Olimpii Fabian Piasecki.

img_7762_wynik_wynik

W pierwszej połowie gra Olimpii mogła się podobać. Podopieczni Piotra Rzepki kontrolowali przebieg gry będąc częściej przy piłce i stwarzając więcej sytuacji podbramkowych. Jedna z nich zakończyła się bramką i to w dodatku jakiej urody. W 22. minucie z prawej strony piłkę tuż przed bramkę dośrodkował Daniel Michałowski, a tam z najbliższej odległości przewrotką piłkę do siatki skierował najskuteczniejszy zawodnik biało-niebieskich Fabian Piasecki. Biorąc pod uwagę sposób zdobycia gola z pewnością jest to bramka kolejki, a być może i całej rundy jesiennej. W 31. minucie podwyższyć wynik próbował strzałem z dystansu Patryk Brzeski, ale bramkarz gości pewnie wyłapał jego uderzenie. Przez całą pierwszą połowę Polonia nie potrafiła stworzyć tak naprawdę żadnej dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Do szatni oba zespoły schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu gospodarzy.

img_7776_wynik_wynik

img_7805_wynik_wynik

Obraz gry w drugiej połowie zmienił się diametralnie. To zespół „czarnych koszul” przejął inicjatywę raz po raz zagrażając bramce strzeżonej przez Macieja Humerskiego. W wielu fragmentach gry Olimpia nie potrafiła nawet wyjść przez dłuższy czas ze swojej połowy. Świetną okazję do wyrównania miał już dwie minuty po wznowieniu gry Fabian Pawela, ale jego strzał w dużym zamieszaniu z ok. 9 metrów odbił się od jednego z zawodników Polonii. Chwilę później to Olimpia miała doskonałą sytuację do podwyższenia rezultatu, jednak piłka przerzucona nad wychodzącym bramkarzem przez Piaseckiego powędrowała minimalnie obok bramki. Pięć minut później w sytuacji sam na sam z golkiperem gości Sebastian Szerszeń posłał futbolówkę obok lewego słupka bramki. Im bliżej było do końcowego gwizdka arbitra, tym śmielej atakowali zawodnicy z Warszawy. Swoje szanse do zdobycia gola mieli m.in. Przemysław Szabat, Michał Oświęcimka i Daniel Choroś, ale każdy z ich strzałów nie znajdował drogi do bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Olimpii 1:0. Tym samym nasza drużyna zanotowała już piąty z rzędu mecz bez porażki.

img_7851_wynik_wynik

img_7878_wynik_wynik

Z pewnością był to mecz walki. Sędzia tego spotkania Sebastian Załęski pokazał w meczu aż 8 żółtych kartek. Niestety, jedną z nich zobaczył Fabian Piasecki, przez co zawodnik ten, za przekroczenie limitu żółtych kartek, nie będzie mógł zagrać w najbliższym meczu wyjazdowym z Olimpią Elbląg.

Na uwagę zasługuje fakt, że mecz na trybunach stadionu miejskiego w Zambrowie obserwował m.in. związany z Polonią Warszawa byłe selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Engel.

Olimpia Zambrów – Polonia Warszawa 1:0
22′ Fabian Piasecki

Olimpia wystąpiła w składzie: Maciej Humerski – Artur Bogusz, Mariusz Gogol, Michał Kuczałek, Hubert Kotus (46′ Rafał Włodarczyk) – Jakub Bach, Daniel Michałowski (64′ Bartosz Osoliński), Patryk Brzeski (69′ Łukasz Grzybowski), Bartosz Biel, Sebastian Szerszeń (90′ Mateusz Jastrzębski) – Fabian Piasecki

Polonia wystąpiła w składzie: Dominik Pusek – Marcin Bochenek, Bazyli Kokot, Daniel Choroś, Grzegorz Wojdyga (78′ Marcin Kluska) – Przemysław Szabat, Michał Oświęcimka, Piotr Kosiorowski (62′ Piotr Ćwik), Aleksander Tomaszewski (57′ Mariusz Wierzbowski), Bartosz Wiśniewski (71′ Piotr Petasz) – Fabian Pawela

Żółte kartki: Bach, Kotus, Piasecki, Szerszeń, Osoliński – Bochenek, Wojdyga, Kosiorowski

Sędzia: Sebastian Załęski (Ostrołęka)