Porażka na koniec tegorocznych rozgrywek

W meczu w ramach 19. kolejki II ligi Olimpia Zambrów przegrała na wyjeździe z GKS Tychy 3:2. Był to ostatni mecz Olimpii w tym roku.

Pierwsza bramka padła już po pierwszym kwadransie meczu. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne posłał Domonik Lemanek, a nieporozumienie obrońców GKS-u wykorzystał Patryk Szymański, który strzelił w krótki róg i wyprowadził Olimpię na prowadzenie. W dalszej części gry można było zaobserwować dość wyrównaną walkę. Przełomowym momentem dla gospodarzy w pierwszej części gry był faul w 43. minucie w polu karnym Olimpii na Grzeszczyku. Jedenastkę pewnie wykorzystał Mariusz Zganiacz. Tym samym pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

W drugiej połowie działo się nieco więcej niż w pierwszej części. Najpierw w 64. minucie na prowadzenie wyszli piłkarze z Tych. Grzeszczyk świetnie wypatrzył w tej sytuacji w polu karnym Roberta Dymowskiego, który uderzeniem z 14 metrów trafił do bramki Konckiego. Zaledwie trzy minuty później arbiter podyktował drugi rzut karny dla gospodarzy. Tym razem do jedenastki podszedł Grzeszczyk, który bez problemów umieścił piłkę w siatce. Z perspektywy zawodników Olimpii sytuacja wydawała się nie za ciekawa. Od 73. minuty zambrowianie grali z przewagą jednego zawodnika, bowiem za drugą żółtą kartkę „czerwień” obejrzał Dymowski. Od tego momentu Olimpia przejęła inicjatywę. Swoją przewagę goście udokumentowali zdobyciem drugiej bramki. W 89. minucie ładnym strzałem z ok. 16 metrów popisał się wychowanek ZKS-u Michał Kuczałek. Olimpia próbowała jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale zabrakło czasu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem GKS Tychy 3:2.

GKS Tychy Olimpia Zambrów 3:2
43′ Mariusz Zganiacz (karny), 63′ Robert Dymowski, 67′ Łukasz Grzeszczyk (karny) – 15′ Patryk Szymański, 89′ Michał Kuczałek

GKS wystąpił w składzie: Paweł Florek – Mateusz Grzybek, Tomasz Boczek, Seweryn Gancarczyk, Mateusz Mączyński (57′ Marcin Wodecki) – Damian Szczęsny, Mariusz Zganiacz (90′ Łukasz Bocian), Robert Dymowski, Daniel Duda (46′ Piotr Okuniewicz), Marcin Radzewicz – Łukasz Grzeszczyk

Olimpia wystąpiła w składzie: Bartosz Koncki – Mariusz Dzienis, Tomasz Porębski, Łukasz Piłatowski, Wojciech Dziemidowicz – Michał Hryszko (81′ Karol Buzun), Michał Kuczałek, Arkadiusz Mroczkowski (68′ Łukasz Grzybowski), Dominik Lemanek (76′ Michał Twardowski), Patryk Szymański (69′ Przemysław Jastrzębski) – Kamil Zapolnik

Żółte kartki: Gancarczyk, Boczek, Dymowski, Radzewicz – Lemanek
Czerwona kartka: Robert Dymowski (73′ za drugą żółtą)

Sędzia: Piotr Łęgosz (Włocławek)

Była to siódma porażka Olimpii w tym sezonie. Jednocześnie podopieczni Piotra Zajączkowskiego zakończyli tegoroczne zmagania. Do ligowych potyczek wrócą dopiero w marcu przyszłego roku.

6 komentarze na temat artykułu “Porażka na koniec tegorocznych rozgrywek

1. Nie jest źle panowie! Nieraz trzeba grać nie tylko przeciwko 11 przeciwników!!!
    Owocnej pracy w przerwie zimowej, która da utrzymanie na wiosnę życzą kibice Olimpii Zambrów!
    Zambrowska Olimpia ZKS!!!

2. pierwszego karnego to widzial tylko chyba sedzia zwany drukarzem.zaczelo sie pchanie Tych za uszy do 1 ligi,szkoda,ze kosztem Olimpii.na wiosne czeka nas ciezka walka o utrzymanie nie tylko z przeciwnikami ale tez z sedziami bo gwarantuje ze kolejek z dziwnymi wynikami bedzie wiele tak jak w poprzednim sezonie.

3. Wreszcie Olimpia „lizneła” trochę tej otoczki stadionowej na najwyszym poziomie(nawet europejskim),tylko już ta frekfencja nie ta co była na otwarcie obiektu w Tychach.Pewnie z goła inny był by wynik żeby….no właśnie. Powiem tak jest ok.mogło być napewno gorzej:-)Czekamy do 16.01 i na dobre wieści z klubu! POZDRAWIAM I DZIĘKUJE Wam za te emocje z r.jesiennej 2ligi których nie brakowało.

4. Krzysztof Zalewski vs Piotr Zajączkowski….Psociliśmy na zmianę trenera, więc należałoby kilka słów na ten temat napisać.
    Pan Krzysztof zdobył w 12 kolejkach 12 punktów, co daje średnią 1 pkt.
    Pan Piotr w 7 kolejkach zdobył 10 punktów, co daje średnią 1,43. Teoretycznie przy średniej Pana Piotra mielibyśmy 27 pkt. To są jednak tylko gdybania, bo frycowe w 2 lidze płaci się na początku. Z drugiej strony możliwe, że przygotowanie zespołu było obliczone na konkretny okres rundy. Widoczne są odmienne filozofie prowadzenia zespołu, tj. uniwersalizm vs specjalizacja zawodników. Bardzo ciekawy jestem, jak ZKS zaprezentuje się po przygotowania z panem Piotrem. Liczę na 2/3 konkrente wzmocnienia. Niektóre marki z 2 ligi na 100% nie spadną, mimo że są na dole tabeli. Część ze środka tabelki dostanie zadyszki. Walka będzie trwała do końca i będzie zacięta.
    Pozdrawiam.

5. Olimpia powinna się wzmocnić przed rundą wiosenną przynajmniej 2-3 zawodników którzy nie odbiegają co najmniej 2 lidze pod względem technicznym szybkością oraz błyskotliwością, bez wzmocnień b.ciężko będzie się utrzymać w 2 lidze, liczę że wiosną OLIMPIA BĘDZIE WIĘCEJ WYGRYWAŁA a nie płaciła frycowe, no i oczywiście odpowiednie przygotowanie do rundy wiosennej.ale od tego mamy nowego trenera,któremu życzę jak najwięcej wygranych z naszą Olimpią.