Porażka Olimpii w pierwszym meczu wyjazdowym

W sobotniej konfrontacji w ramach 3. kolejki II ligi Olimpia Zambrów przegrała na wyjeździe z Polonią Bytom 2:0 (1:0). To druga porażka biało-niebieskich w tym sezonie.

Od pierwszego gwizdka sędziego mecz kontrolowali gospodarze, którzy raz po raz nękali obrońców Olimpii. Już w 6. minucie mogło być 1:0 dla Polonii, jednak piłka po strzale Lachowskiego odbiła się od poprzeczki. Pięć minut później piłkarze bytomskiego klubu sygnalizowali zagranie ręką w polu karnym przez jednego z graczy Olimpii, domagając się rzutu karnego, ale gwizdek sędziego w tej sytuacji milczał. W kolejnych minutach gospodarze zamknęli biało-niebieskich we własnym polu karnym, jednak żadne z ich dośrodkowań nie zostało zakończone strzałem na bramkę. Zambrowianie próbowali co prawda wyprowadza kontry, ale za każdym razem brakowało kluczowego podania. Przewaga Polonii została w 22. minucie udokumentowana bramką. Prowadzenie gospodarzom dał pięknym strzałem z ok. 28 metrów Łukasz Grube. Zaledwie cztery minuty później mogła paść druga bramka dla Polonii. Kapitalnym prostopadłym podaniem za plecy obrońców w tej sytuacji został obsłużony Zieliński, który wyłożył na 15 metr piłkę Lachowskiemu. Ten jednak uderzył wprost w Konckiego. Gospodarze przeprowadzili jeszcze groźną akcję w 44. minucie. Po rzucie rożnym głową uderzał Malec, piłka otarła się jeszcze o głowę jednego z zawodników Olimpii i minimalnie minęła bramkę strzeżoną przez Konckiego.

Drugą połowę nieco lepiej rozpoczęli zawodnicy Olimpii. W 50 minucie ich akcje przyniosły dwa rzuty rożne. Po jednym z nich Twardowski uderzył mocno głową, ale piłkę pewnie wyłapał Gargasz. W odpowiedzi Łukasz Grube uderzył mocno z ok. 25 metrów z rzutu wolnego. Z jego strzałem spore problemy miał Koncki. Ostatecznie piłka została wybita na rzut rożny. 10 minut później Polonia miała kolejną świetną okazję. Na 25. metrze od bramki Olimpii piłkę wyłuskał Zalewski, następnie podał do niepilnowanego Zielińskiego, a fantastyczną interwencją popisał się Koncki. Olimpia w 84. minucie mogła mieć szansę na wyrównanie, ale Malec w ostatniej chwili uprzedził Zapolnika, który znalazłby się oko w oko z bramkarzem. Zawodnicy Polonii nadal jednak kontrolowali mecz. Swoją dominację potwierdzili zdobyciem w 90. minucie drugiej bramki. W tej sytuacji piłkarze gospodarzy wyszli 4 na 1. Indywidualną akcją popisał się Zieliński, który uderzył, jednak wprost w bramkarza Olimpii. Odbita piłka trafiła pod nogi jednego z zawodników biało-niebieskich, który momentalnie oddał ją do Zielińskiego. Ten tym razem nie miał problemów z pokonaniem Konckiego. Ostatecznie podopieczni Krzysztofa Zalewskiego przegrali pierwszy wyjazdowy mecz sezonu 2:0.

– „To był nasz najlepszy mecz z tych trzech ligowych. Graliśmy odważnie i szczególnie w pierwszej połowie mieliśmy bardzo dobre okazje bramkowe. Niestety pierwsza bramka Polonii ustawiła dalszy przebieg tego spotkania. Był to strzał nie do obrony. Na razie to wygląda tak, że rywale wykorzystują każdy nasz najmniejszy błąd, a my niestety tych błędów wykorzystać nie potrafimy. Moim zdaniem w meczu z Polonia zasłużyliśmy na remis. Niestety punktów musimy szukać w kolejnych spotkaniach.” – mówi trener Olimpii Krzysztof Zalewski.

Polonia Bytom – Olimpia Zambrów 2:0 (1:0)
Bramki: 22’ – Łukasz Grube, 90’ – Michał Zieliński

Olimpia wystąpiła w składzie: Bartosz Koncki – Mariusz Dzienis, Łukasz Piłatowski, Mariusz Gogol, Wojciech Dziemidowicz – Michał Hryszko (58′ Dominik Lemanek), Łukasz Grzybowski, Michał Kuczałek (76′ Arkadiusz Mroczkowski), Patryk Szymański – Kamil Zapolnik, Michał Twardowski (67′ Przemysław Jastrzębski)

Żółte kartki: Broniewicz, Trznadel, Malec – Grzybowski

Sędzia: Dominik Pasek

Widzów: 932

18 komentarze na temat artykułu “Porażka Olimpii w pierwszym meczu wyjazdowym

1. Piłka to nie lalka! Walka, walka, walka! Dopóki będziecie walczyć, dopóty będziemy z wami! Na zawsze!
    Czekamy na 3 punkty z Puszczą.
    Tylko ZKS OLIMPIA ZAMBRÓW!

2. Do tej pory gralismy z najsilniejszymi zespolami. Nie ma co ukrywac ze to śląskie druzyny beda faworytami. Z dzisiejszego meczu nie mozna z takiej odleglosci stracic bramki. Drugie co po tych trzech meczach poraża to nieumiejetnosc wprowadzania pilki do gry. Wznowienia przez bramkarza sa na pałe do przodu zamiasf wylrowadzac przez obrone. Od razu strata pilki po wybiciu bramkarskim i musimy biegac za przeciwnikiem. Dzisiaj w drugiej polowie juz troche wprowadzalismy pilke normalnie ale nie zagladajac w twarz z daleka widac ich strach przy wyprowadzaniu. Wiem że okolo 90 minuty w polu karnym byla problematyczna decyzja sedziego a wrecz jej brak. Czy ktos moze sie wypowiedziec czy byl tam karny czy nie bo za chwile stracilismy druga bramke i bylo po meczu.

3. 3 mecze = 1 pkt.= 0.33 na jeden mecz. Absolutne minimum do utrzymania to 1 pkt. na mecz. Spokojne utrzymanie zaczyna się od 1.2~1.3 na mecz. Widać spory przeskok jakościowy w porównaniu do 3-ciej. Do tego gramy po raz pierwszy na skale kraju. Wyniki odzwierciedlają też atmosfere w drużynie. Regeneracja, Regenerecja, Regeneracja. W Zambrowie tylko Olimpia Zambrów!!!

4. Kurde..to nie jest tak, że te zespoły nie były do ogrania. Stare grzechy wracają. Z OE i Stalą było to doskonale widać. Był brak rozegrania piłki i skuteczności. Kurde..trzeba coś z tym zrobić. Nie ma na co czekać. Martwi mnie rewolucja w składzie. Nie wiem, co było powodem. Część zmian była uzasadniona, ale części kompletnie nie rozumiem. Może wywiad z trenerem? Jakie są plany? W poprzedniej 2 lidze granie było, a skuteczności był brak.

5. Patrząc na wyniki to z punktami będzie bardzo ciężko z jakimkolwiek zespołem. To nie jest tak, że mamy pecha i inni wykorzystują nasze błędy. My po prostu nie mamy rozgrywacza i rasowego killera w napadzie. Martwi na pewno to jak piłka jest rozgrywana. Grę opieramy o indywidualne zagrania zawodników, a już te wykopy to zawsze strata piłki. Trener na pewno musi to wszystko przeanalizować i poskładać do kupy z jakimś pomysłem na grę. Ten pomysł musimy wdrożyć, biorąc pod uwagę umiejętności naszych zawodników. Pana z nr 22 to…..

• Napastnik tyle może zrobić ile mu drużyna pomoże. Jak cały zespół gra piach to i najlepszy napadzior sam nic nie osiągnie. Za wcześnie na personalną krytykę. Jak wygrają, to będziecie piać z zachwyru? Sami jako kibice chcieliśmy 2-giej ligi, więc nie narzekajmy, że jest ciężko.

6. Gra tych zespołów nie była kosmiczna, ale przegraliśmy. Niby to tylko 3 kolejki ale z każdym meczem będzie większa presja. Wyliczenia Polo ok.

7. Nie wiem czemu tacy zawodnicy jak Lemanek lub Jastrzębski siedzą na ławce. Myślę że z nimi gra by o wiele lepiej wyglądała. Na skrzydłach Jastrzębski z Hryszko. Ofensywnym Lemanek i Zapolnik na napastniku. Kuczałek i Grzybowski na defensywnym. Uważam że trzeba stawiać na zawodników dzięki którym wygraliśmy 3 ligę.

8. Nic w tym dziwnego nie ma i było jasne od początku tego sezonu, że powtórzy się historia z przed 2 lat i idziemy prawdopodobnie na spadek. Nie można awansować ligę wyżej i grać bez znaczących transferów jak to próbuje robić Olimpia. Psim swędem to można się przez dziurę w płocie przeciskać a nie II ligę. Jeśli nie ma kasy na przyzwoite transfery to po co się pchać na wyższy poziom rozgrywkowy. Wszyscy dookoła mówią, że wolą Olimpię w III czy IV lidze z zambrowiakami niż z zaciągiem szrotu z Jagiellonii w II lidze. Lepiej płacić miejscowym chłopakom niż napychać kabzę obcym.

9. Bzdury. To co mają powiedzieć w Warszawie, Białymstoku, ba Barcelonie, Madrycie i tak bez końca można wyliczać. Świat jest tak zglobalizowany, że zapomnij o sukcesach bez zaciągu(czy był trafiony, czy nie to czas pokaże). Kwestia w tym, aby ci którzy przychodzą do Olimpii czuli się z nią związani a na boisku zostawiali zdrowie dla niej i dla nas kibiców! Ja wolę oglądać 2 ligę z kilkoma zambrowiakami w składzie niż 4 ligową kopaninę. Jak stworzą szkółkę piłkarską dla młodzieży, to byłaby szansa na 50-60% skład zambrowski. Pozdrawiam i czekam na sukcesy Olimpii w 2 lidze!

• My nigdy nie będziemy żadną Warszawą, Madrytem i Barceloną jak nie będzie kasy tak jak teraz. Jak nie ma kasy to grać swoimi w IV i tyle a nie taką popelinę odwalać z bezsensownym awansem żeby potem spaść. Kasa zostanie w Zambrowie a nie będzie wydawana w Bstoku. Poza tym dla kogo ta druga liga? Dla 5 dziadków? W tym mieście nie ma zorganizowanego ruchu kibicowskiego. Lepiej już jakby ŁKS grał w tej 2 lidze to przynajmniej łomżyniaki by sobie po kraju pojeździły bo od nas nikt się nigdzie nie rusza. Netkibice tylko na tej stronie.

• Zapraszamy w sobotę do kibicowania. Najpierw trzeba w Zambrowie rozruszać ruch kibicowski (tak żeby śpiewała przynajmniej grupa 200 ludzi) potem myśleć o wyjazdach. Do zobaczenia w sektorze kibiców ZKS OZ!