Porażka w ostatnim meczu sezonu

Olimpia Zambrów przegrała u siebie swój ostatni mecz w II lidze. Rywalem była drużyna z Puław, która po zwycięstwie nad zambrowską drużyną powalczy w barażach o awans do I ligi.

W ramach 34. kolejki II ligi piłki nożnej Olimpia Zambrów zmierzyła się z drużyną Wisły Puławy. Po słabym meczu w wykonaniu Olimpii mecz zakończył się zwycięstwem puławian 3:0.

IMG_9235_wynik

Podobnie, jak miało to miejsce w ostatnich domowych spotkaniach Olimpii, w dzisiejszym spotkaniu rozegranym na Stadionie Miejskim w Zambrowie od początku lepiej prezentowali się goście. Swoją dominację puławianie udokumentowali bramką już w 4. minucie meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową piłkę do siatki skierował Szymon Wiejak. Zawodnicy Olimpii często próbowali stwarzać zagrożenie w polu karnym przyjezdnych po dośrodkowaniach, jednak większość z takich centr pewnie wychwytywał bramkarz Wisły Nazar Penkoweć. Przy piłce częściej byli jednak goście, którzy w 30. minucie zdobyli drugiego gola. Po szybkiej akcji przez środek i ładne podanie otrzymał Mateusz Olszak, który popisał się pewnym uderzeniem i skierował piłkę obok bezradnego Piotra Czaplińskiego.

IMG_9299_wynik

IMG_9286_wynik

Obraz gry w drugiej połowie nie uległ znaczącej zmianie. To Wisła Puławy dyktowała warunki i kontrolowała przebieg spotkania. W 76. minucie sędzie podyktował jedenastkę po faulu Czaplińskiego na jednym z zawodników gości, który był z nim w sytuacji sam na sam. Arbiter po tej sytuacji pokazał także bramkarzowi biało-niebieskich czerwoną kartkę. W jego miejsce między słupkami stanął Bartosz Koncki. Niestety, nie udało mu się wybronić rzutu karnego pewnie wykonanego przez Sebastiana Głaza. Ta bramka praktycznie pogrzebała nadzieje kibiców Olimpii o wywalczeniu chociażby punktu w tym spotkaniu. Wiślacy mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie w doliczonym czasie gry, ale bezpośrednie mocne uderzenie z rzutu wolnego wybronił Koncki. Ostatecznie, po słabej grze zawodników zambrowskiej Olimpii, mecz zakończył się zwycięstwem Wisły Puławy 3:0.

IMG_9368_wynik

Dla piłkarzy Wisły Puławy dzisiejsze spotkanie było niezwykle ważne. Dzięki wywalczonym w Zambrowie trzem punktom puławianie zapewnili sobie prawo gry w barażach o awans do I ligi. Z kolei Olimpia grała bez presji wyniku, bowiem już tydzień temu w Mielcu podopieczni Grzegorza Dziubka, dzięki remisowi z miejscową Stalą, zagwarantowali sobie utrzymanie w II lidze.

Olimpia Zambrów – Wisła Puławy 0:3
4` Szymon Wiejak 4, 30` Mateusz Olszak, 80` (karny) Sebastian Głaz 80

Olimpia wystąpiła w składzie: Piotr Czapliński – Michał Hryszko, Arkadiusz Mroczkowski, Łukasz Piłatowski (46` Robert Brzęczek), Wojciech Dziemidowicz – Karol Buzun (79` Bartosz Koncki), Robert Tunkiewicz, Łukasz Grzybowski, Mariusz Dzienis, Przemysław Jastrzębski (73` Mateusz Jastrzębski) – Maksym Kowal (46` Michał Twardowski)

Wisła wystąpiła w składzie: Nazar Peńkoweć – Łukasz Turzyniecki, Mateusz Pielach, Klimas Gusočenko, Sebastian Duda – Jakub Sołdecki (88` Konrad Szczotka), Sebastian Głaz, Arkadiusz Maksymiuk (85` Michał Budzyński), Szymon Wiejak, Dawid Pożak (77` Tomasz Sedlewski) – Mateusz Olszak (61` Konrad Nowak)

Czerwona kartka: Piotr Czapliński (76` za faul w polu karnym)

Sędzia: Konrad Aluszyk (Gorzów Wielkopolski)

Spotkanie obejrzało ok. 200 widzów.

Było to ostatnie spotkanie Olimpii w II lidze sezonu 2015/2016. Zambrowianie zostają w II lidze, jednak w przerwie biało-niebiescy muszą wiele naprawić w swojej grze. Wystarczy zaznaczyć, że w rundzie wiosennej Olimpia była najgorzej punktującą u siebie drużyną w całej lidze. Wiosną zambrowianie u siebie zdobyli zaledwie 5 punktów, a w całej rundzie wiosennej – tylko 15 puntów (z czego 3 uzyskane dzięki walkowerowi z Okocimskim KS Brzesko). To pokazuje, że podopiecznych Grzegorza Dziubka czeka z pewnością ciężka praca podczas przygotowań do nowego sezonu II ligi.

8 komentarze na temat artykułu “Porażka w ostatnim meczu sezonu

1. Pan Prezes i Pan Trener do dymisji i to natychmiast ! Cały skład wraz z rezerwowymi do wymiany. Zostawiłbym tylko obu bramkarzy bo prezentowali się dobrze. Z zawodników z pola zostawiłbym jeszcze Pana Gogola i Pana Kuczałka, reszta definitywnie do wymiany. Jeszcze jedno, za rundę wiosenną to ja na miejscu zawodników wstydziłbym się kibicom na oczy pokazać. Wstyd i hańba !!!

2. Wielki szacunek dla pana Piórkowskiego, który nie wstydzi się dopingować Olimpię Zambrów na meczach :-) Tak trzymać ! Oby więcej takich pozytywnych kibiców.

3. Runda liczona od 03-2016.

Piotr Zajączkowski

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
    Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    1. GKS Tychy 7 15 4 3 0 13-2 2 1 0 4-1 2 2 0 9-1
    2. Kotwica Kołobrzeg 7 14 4 2 1 7-2 1 2 0 1-0 3 0 1 6-2
    3. Błękitni Stargard Szczeciński 7 14 4 2 1 6-2 2 1 0 3-0 2 1 1 3-2
    4. Puszcza Niepołomice 7 13 3 4 0 10-5 2 1 0 5-1 1 3 0 5-4
    5. Nadwiślan Góra 7 13 4 1 2 9-6 3 0 1 8-3 1 1 1 1-3
    6. Znicz Pruszków 7 12 3 3 1 12-6 1 2 0 2-1 2 1 1 10-5
    7. Stal Mielec 7 11 3 2 2 9-6 3 0 1 8-3 0 2 1 1-3 1 3 1 0 0 2-1
    8. Gryf Wejherowo 7 11 3 2 2 10-4 2 1 0 5-0 1 1 2 5-4 1 0 0 0 1 1-2