Porażka w ostatnim sparingu. Podsumowujemy przygotowania do rundy wiosennej

W ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek II ligi, Olimpia Zambrów uległa w Białymstoku MKS-owi Ełk 4:1. Jedyną bramkę dla ZKS-u zdobył Michał Twardowski.

W minioną sobotę biało-niebiescy rozegrali ostatni sparing przed rundą wiosenną II ligi. Po raz drugi w okresie przygotowawczym rywalem naszej drużyny był III-ligowy MKS Ełk. Niestety, piłkarze trenera Piotra Zajączkowskiego tego spotkania nie zaliczą do udanych. Olimpia wysoko uległa w Białymstoku rywalowi 4:1 (1:0).

W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka. W 36. minucie jej autorem był zawodnik MKS-u Kamil Jackiewicz. W drugiej połowie ten sam zawodnik, w zaledwie 11 minut, dwukrotnie zdołał wpisać się na listę strzelców. Najpierw swoją drugą bramkę zdobył w 47. minucie, natomiast hat-tricka skompletował w 58. minucie. Cztery minuty później czwartą bramkę dla ekipy z Ełku zdobył Mateusz Butkiewicz. Honorowe trafienie dla Olimpii zdobył w 78. minucie Michał Twardowski.

Olimpia Zambrów – MKS Ełk 1:4
78′ Michał Twardowski – 36′, 47′, 58′ Kamil Jackiewicz, 62′ Mateusz Butkiewicz

Olimpia wystąpiła w składzie: Piotr Czapliński (46′ Bartosz Koncki) – Mariusz Dzienis (75′ Martin Koćmierowski), Łukasz Piłatowski, Mariusz Gogol, Wojciech Dziemidowicz – Michał Hryszko (46′ Karol Buzun), Michał Kuczałek (46′ Łukasz Grzybowski), Robert Tunkiewicz (46′ Arkadiusz Mroczkowski), Przemysław Jastrzębski (46′ Sebastian Janik), Robert Brzęczek (75′ Mateusz Jastrzębski) – Maksym Kowal (70′ Michał Twardowski).

Mamy nadzieje, że ten zimny prysznic dobrze wpłynie na naszych zawodników przed pierwszym spotkaniem w II lidze.

Przypomnijmy, że wcześniej nasz klub rozegrał osiem sparingów. Zwycięstwo Olimpia uzyskała w pierwszych dwóch grach kontrolnych. Najpierw, po bramce Wojciecha Dziemidowicza zambrowianie pokonali pierwszoligowe Wigry Suwałki, a tydzień później pokonali drużynę Znicz Biała Piska 2:1. W kolejnym meczu towarzyskim rywalami Olimpii były zespoły z III ligi. Najpierw podopieczni Piotra Zajączkowskiego zremisowali 2:2 z Pelikanem Niechanowo, a po tym starciu pokonali MKS Ełk wynikiem 3:2. W kolejnych dwóch spotkaniach wyjazdowych zambrowski klub odniósł porażki. Najpierw w Legionowie przegrał z miejscową Legionovią 2:1, a cztery dni później w Miętnem uległ I-ligowej Pogoni Siedlce 3:0. Dwa następne mecze odbyły się w Zambrowie z drużynami trzecioligowymi. Najpierw Olimpia pokonała ŁKS Łomża 1:0, a tydzień później zremisowała ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:1.

W sumie we wszystkich sparingach Olimpia Zambrów zdobyła 12 bramek i straciła ich aż 15, co daje 1,33 zdobytych i 1,66 traconych goli na mecz. Jeżeli chodzi o zdobywanie bramek, to wśród zawodników ZKS-u żaden z piłkarzy nie wyróżniał się szczególnie na tle innych. Po dwie bramki zdobyli: Wojciech Dziemidowicz, Mariusz Gogol, Dominik Lemanek i Przemysław Jastrzębski. Po jednym trafieniu zanotowali natomiast: Arkadiusz Mroczkowski, Łukasz Grzybowski, Michał Twardowski i zawodnik testowany.

– MKS Ełk – Olimpia Zambrów 4:1

Warto dodać, że w zimowym okienku transferowym w drużynie Olimpii doszło do kilku zmian kadrowych. Przed wznowieniem ligi zambrowski klub pozyskał pięciu zawodników. Z biało-niebieskimi związali się czterej pomocnicy: Robert Tunkiewicz, Robert Brzęczek, Sebastian Janik i Martin Koćmierowski; a także kanadyjski napastnik Maksym Kowal. Były także odejścia. Przed rundą wiosenną z zambrowskim klubem pożegnali się: Piotr Murawski, Krystian Pomorski, Patryk Szymański, Kamil Zapolnik i Dominik Lemanek. Szczególnie dotkliwe dla zambrowskiego klubu może okazać się odejście dwóch ostatnich, na których opierała się głównie gra biało-niebieskich. Zapolnik wrócił z wypożyczenia do Wigier Suwałki, a Lemanek odszedł do IV-ligowego MKS-u Ciechanów. Obaj gracze zdobyli w minionej rundzie dla Olimpii najwięcej bramek – łącznie 11.

Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej Olimpia Zambrów zajmuje 12. pozycję w tabeli II ligi. Na swoim koncie ma 22 punkty, 26 bramek zdobytych i 30 straconych. Na 19 rozegranych spotkań podopieczni Piotra Zajączkowskiego 5 razy wygrywali, 7 razy zremisowali i również 7 razy przegrali.

Runda wiosenna II ligi piłki nożnej sezonu 2015/2016 rozpocznie się już w przyszły weekend. W pierwszym meczu po zimowej przerwie Olimpia Zambrów na własnym boisku zmierzy się z Polonią Bytom.

4 komentarze na temat artykułu “Porażka w ostatnim sparingu. Podsumowujemy przygotowania do rundy wiosennej

1. Mało czasu na zgranie nowych ze pozostałymi.Podobnie jak Polo remis biorę jak najbardziej w ciemno,bo inny wynik oprócz wygranej Polonii będzie zaskoczeniem.WALCZYĆ TRENOWAĆ….!

2. Niezwykle ważny mecz, patrząc na tabelę, którego nie można przegrać. Może trochę pesymistycznie ale czytając ostatnie komentarze trudno być wielkim optymistą. Czekam na niespodziankę (czyli wygraną) i dobre wejście w rundę rewanżową a w konsekwencji na utrzymanie 2 ligi w Zambrowie. Dobra gra i wizja utrzymania pozwoli na pozyskanie sponsorów (którzy z pewnością się przyglądają i czekają na argumenty na boisku) i budowanie mocniejszego zespołu na kolejny sezon.

3. Polonia Bytom bedzie bardzo, bardzo nie-zgranana. Okolo 13-tu nowych przyslo, odeszlo z 12. Trzesienie ziemi jak niegdys w Radomiaku w zime w trakcie zwariowanego sezonu kiedyl to utrzymalo sie tylko 8 druzyn w drugiej wschodniej. (Radomiak mimo ruchow transferowych spadl wtedy do 3-ciej) Ja sie obawialem, ze 5-ciu nowych u nas to problem :) Polonia to ma problem :) Mimo to, remis uznam za dobry wynik. Zwyciestwo bedzie jak slodki rewanz, ale jak dla mnie, remisik bedzie ok. :)