Porażka w pierwszym domowym meczu sezonu

W 2. kolejce I grupy III ligi sezonu 2017/2018 Olimpia Zambrów przegrała z Lechią Tomaszów Mazowiecki wynikiem 2:4. Było to pierwsze domowe spotkanie biało-niebieskich w nowym sezonie.

Dziś, w ramach 2. kolejki I grupy III ligi piłki nożnej, Olimpia Zambrów podjęła na Stadionie Miejskim w Zambrowie zespół Lechii Tomaszów Mazowiecki. Oba zespoły w pierwszym meczu sezonu wygrały swoje mecze i przed dzisiejszym starciem trudno było wskazać faworyta.

Pierwsza połowa była w wykonaniu Olimpii fatalna, szczególnie w grze linii defensywnej. Skrzętnie wykorzystali to gracze Lechii Tomaszów Mazowiecki, którzy prowadzenie objęli już w 8. minucie. Po błędzie jednego z obrońców biało-niebieskich w sytuacji sam na sam z bramkarzem piłkę do siatki wpakował Marcin Mirecki. Olimpia szybko próbowała odrobić straty, ale wszystkie jej akcje kończyły się fiaskiem. W 24. minucie było już 2:0 dla Lechii. Kamil Szymczak wykorzystał kolejny błąd defensywy gospodarzy i z około 25 metrów posłał piłkę obok Czaplińskiego do pustej siatki. Widać było, że gracze z Zambrowa byli nieco podłamani takim obrotem gry, jednak się nie poddawali i próbowali za wszelką cenę zdobyć bramkę kontaktową. Sztuka ta udała im się w 37. minucie. Wówczas po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę na szesnastce otrzymał Mateusz Butkiewicz, który oddał silny strzał, nie dając szans bramkarzowi gości na obronę. Niestety, zaledwie minutę później piłkarze Lechii odpowiedzieli w najlepszy dla siebie sposób, zdobywając trzeciego gola. Tym razem po szybkim kontrataku piłkę na skrzydło otrzymał Klasa, który zagrał do Mireckiego, a ten spokojnie posłał piłkę do bramki Olimpii. Nie był to jednak koniec emocji. Tuż przed przerwą goście zdołali zdobyć jeszcze czwartą bramkę. W tej sytuacji pewnym strzelcem okazał się Jakub Rozwandowicz, który wyszedł sam na sam z bramkarzem. Podopieczni Mirosława Dymka byli w pierwszej połowie totalnie rozbici i do szatni schodzili przy stanie 4:1 dla Lechii.

W drugiej części gry było już zdecydowanie mniej emocji, a także bramek. Jedyny gol padł w 66. minucie. Wówczas w zamieszaniu podbramkowym piłkę do własnej siatki skierował gracz Lechii Paweł Margoń. W kolejnych minutach gra Olimpii wyglądała co prawda nieco lepiej niż w pierwszej połowie, ale zambrowianie nie zdołali odrobić strat do rywala i ostatecznie przegrali pierwszy domowy mecz w tym sezonie 4:2.

Olimpia Zambrów – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:4
37` Mateusz Butkiewicz, 66` Paweł Magdoń (bramka samobójcza) – 8`, 38` Marcin Mirecki, 24` Kamil Szymczak, 44` Jakub Rozwandowicz

Skład wyjściowy Olimpii: Czapliński – Łupiński, Zalewski, Gryko, Piłatowski – Butkiewicz, Kuczałek, Jackiewicz, Hryszko – M. Jastrzębski, Prolejko

Skład wyjściowy Lechii: Grejber – Jakubczyk, Magdoń, Cyran, Kornacki – Bocian, Żytek, Szymczak, Kolasa, Mirecki – Rozwandowicz

Kolejne spotkanie Olimpia rozegra na wyjeździe 19 sierpnia. Rywalem biało-niebieskich będzie Sokół Ostróda. Z kolei najbliższy domowy mecz ZKS-u zaplanowany jest na 23 sierpnia. Wówczas zambrowianom przyjdzie się zmierzyć z Victorią Sulejówek.

3 komentarze na temat artykułu “Porażka w pierwszym domowym meczu sezonu

1. Admin,
    z Twojego opisu wynika, że Kuczał grał na lewej obronie, a Piłat z Żurkiem w środku pomocy.Graliśmy też 2 napastnikami. Przegrana…trudno. Gramy w 3. lidze, ale ten klub ma swoje tradycje!