Porażka w starciu z Błękitnymi

W meczu w ramach 25. kolejki II ligi Olimpia Zambrów niestety przegrała na wyjeździe z Błękitnymi Stargard Szczeciński 2:0. Była to trzecia porażka biało-niebieskich w rundzie wiosennej i dziesiąta w całym sezonie.

W porównaniu z ostatnim meczem z Rakowem Częstochowa przed dzisiejszym spotkaniem trener Olimpii Piotr Zajączkowski dokonał jednej zmiany w wyjściowym składzie swojego zespołu. Do pierwszej jedenastki wskoczył wychowanek ZKS-u Przemysław Jastrzębski, który zastąpił Łukasza Grzybowskiego.

Pierwsza część spotkania była dość monotonna. Było mało sytuacji podbramkowych, za to dużo walki w środku pola. Tuż przed zakończeniem pierwszej części gry bramkę „do szatni” strzelili Olimpii jednak gospodarze. Piłka po dośrodkowaniu z lewej strony trafiła pod nogi Inczewskiego, który strzałem w okienko pokonał bramkarza gości. Warto odnotować, że Inczewski pojawił się na boisku dosłownie pięć minut wcześniej, bowiem zastąpił kontuzjowanego Wiśniewskiego.

W drugiej połowie nieco lepiej wyglądali zawodnicy Błękitnych. W 59. minucie wyprowadzili oni świetną kontrę, po której w znakomitej sytuacji znalazł się Inczewski, jednak jego strzał i dobitkę na raty obronił Koncki. Piętnaście minut później gospodarze podwyższyli wynik na 2:0. W tej sytuacji piłkę w środku pola zgarnął ze sobą Wawszczyk. Zagrał do Fadeckiego, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Olimpii i pokonał go strzałem w długi róg. Do końca meczu na tablicy świetlnej wynik nie uległ już zmianie i świetnie spisujący się w rundzie wiosennej gracze Błękitnych mogli dopisać sobie 3 punkty.

Błękitni Stargard Szczeciński – Olimpia Zambrów 2:0
45′ Sebastian Inczewski, 74′ Wojciech Fadecki 74

Olimpia wystąpiła w składzie: Bartosz Koncki – Mariusz Dzienis, Łukasz Piłatowski, Mariusz Gogol, Wojciech Dziemidowicz – Przemysław Jastrzębski (61′ Karol Buzun), Arkadiusz Mroczkowski, Michał Kuczałek, Sebastian Janik (75′ Robert Brzęczek), Robert Tunkiewicz – Michał Twardowski (61′ Maksym Kowal)

Błękitni Stargard Szczeciński: Marek Ufnal – Franciszek Siwek, Arkadiusz Jasitczak, Patryk Baranowski, Ariel Wawszczyk – Paweł Lisowski, Maciej Kazimierowicz (51′ Maciej Więcek),Grzegorz Szymusik (79′ Wojciech Baszak), Bartosz Flis (90′ Kacper Pluta), Wojciech Fadecki – Radosław Wiśniewski (39′ Sebastian Inczewski)

Żółta kartka: Lisowski

Sędzia: Tomasz Białek (Drezdenko)

W kolejnym meczu Olimpia Zambrów podejmie u siebie Gryf Wejherowo. Mecz zaplanowany jest na 16 kwietnia na godz. 16.00.

3 komentarze na temat artykułu “Porażka w starciu z Błękitnymi

1. Myślę że jest i tak dobrze biorąc pod uwagę,że mamy bardzo często”rotacyjny”skład którym gra nasz trener.Remis z Rakowem był wg.mnie 1 i ważnym krokiem do pozostania w lidzie. Brak starych wyjadaczy;) Hryszki i Gyrzbka w sobotę nie miał tu nic do wyniku tak myślę.Ważne aby u siebie grać pewnie i na 0 z tyłu.Też czekam na dobry obrót spraw w klubie.Pozdrawiam AVE ZKS !