Remis Olimpii z Legionovią 1:1

Legionovia Legionowo

Olimpia Zambrów zremisowała w sparingu z ligowym rywalem Legionovią Legionowo 1:1 (1:0). Trener Krzysztof Zalewski sprawdzał w grze kontrolnej kilku nowych zawodników.

W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane z lekkim wskazaniem na Legionovię. Przeciwnicy skonstruowali jedną stuprocentową akcję, jednak w sytuacji sam na sam ze strzałem rywala poradził sobie Piotr Czapliński. W 9. minucie golkiper Olimpii obronił rzut karny. „Biało-niebiescy” również stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji, w których znaleźli się m.in. Rafał Dzierbicki oraz Arkadiusz Ciach. W 41. minucie oko w oko z bramkarzem Legionovii stanął Arkadiusz Ciach, jednak golkiper odbił piłkę, a Ciach wycofał ją do Michała Hryszko, który umieścił futbolówkę w okienku bramki.

Druga odsłona to dominacja Legionovii, która była zdecydowanie lepszym zespołem. Piłkarze z Legionowa stworzyli kilka groźnych sytuacji podbramkowych, jednak podopieczni Krzysztofa Zalewskiego wyszli z tych zagrożeń obronną ręką. W 89. minucie sędzia podyktował rzut karny, który obronił Mateusz Konopka. Z niewyjaśnionych przyczyn prowadzący zawody arbiter nakazał powtórzenie jedenastki, a druga próba Pawła Tomczyka okazała się już skuteczna.

Oprócz awizowanych wcześniej zawodników w sparingu z Legionovią Legionowo wystąpili Łukasz Sołowiej (Wigry Suwałki), Mateusz Piwko (Start Otwock) oraz Jacek Gagacki (KS Wasilków).

Legionovia Legionowo – Olimpia Zambrów 1:1 (0:1)
Bramki: Paweł Tomczyk 89′ (k) – Michał Hryszko 41′.

Legionovia: Krasiewicz (46′ Kornatka) – Pyrka (46′ Pielak), Tyburski (46′ Dankowski), Augustyniak (Fabiszewski), Flakiewicz (46′ P. Wolski) – Rawski (46′ Tomczyk), Latos (46′ Broniszewski), Goliński (46′ Janusiński), Maciejewski (46′ Lewicki), Sawicki (46′ Sołtys) – Karaszewski.

Olimpia: I połowa: Czapliński – Gogol, Sołowiej, Grzybowski, Szczepanik – Hryszko, Sobótka, Kuczałek, Dzierbicki – Poduch, Ciach. II połowa: Konopka – Gogol, Grzybowski, Miąsko, Szczepanik – Kulesza, Kuczałek, Jaworowski, Gagacki, Piwko – Ciach.

3 komentarze na temat artykułu “Remis Olimpii z Legionovią 1:1

1. jesli to byly niejasne przyczyny, to sedzia testowal karne na bramkarzach Olimpii. Wynik spoko, a biorac pod uwage klase rywala, to jest calkiem dobry. Ja i tak jestem pod wrazeniem, ze to druga liga bedzie w tym sezonie. Jak to sie pouklada wszystko pod baczna uwaga pana Krzysztofa, to beda kopary opadac drugoligowcom, ha.