Remis w sparingu z Ruchem Wysokie Mazowieckie

W rozegranym w piątkowe popołudnie na sztucznym boisku przy Stadionie Miejskim w Zambrowie sparingu Olimpia zremisowała z czwartoligowym Ruchem Wysokie Mazowieckie 3:3 (1:0). Obie połowy trwały po 40 minut.

Zaledwie trzech minut potrzebowali zambrowianie na wyjście na prowadzenie. W 3. minucie dobrze w kierunku Tomasza Dzierzgowskiego podał Tomasz Jaworowski, a „Dzierzgo” umieścił futbolówkę w siatce Ruchu Wysokie Mazowieckie. Jak się później okazało, bramka zdobyta przez Olimpię w trzeciej minucie, była jedyną w pierwszej połowie meczu.

Zdecydowanie bardziej obfita w gole była druga odsłona, w której padło aż pięć bramek. Na początku drugiej połowy skuteczniejsi okazali się piłkarze Ruchu, którzy zdobyli dwa gole i wyszli na prowadzenie. Do wyrównania w 70. minucie doprowadził Mariusz Baranowski, który zamienił rzut karny na bramkę. Kolejnego gola zdobyli goście, a w 80. minucie wynik meczu na 3:3 ustalił Damian Zubowski.

– Bardzo się cieszę, że pogoda pozwoliła na rozegranie tej gry kontrolnej. Było to dla nas dobre zakończenie krótkiego okresu roztrenowania, po którym wszyscy udajemy się na urlopy. To był dobry mecz z dwóch stron, który obfitował w sytuacje bramkowe. Ponadto okazję do zaprezentowania swoich umiejętności otrzymali juniorzy – powiedział po meczu trener Olimpii Zambrów, Krzysztof Zalewski.

Piłkarze Olimpii Zambrów treningi wznowią najprawdopodobniej 9 stycznia 2012 roku. Wkrótce opublikowany zostanie plan sparingów, które Olimpia rozegra w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej.

Olimpia Zambrów – Ruch Wysokie Mazowieckie 3:3 (1:0)
Bramki dla Olimpii: Tomasz Dzierzgowski 3′, Mariusz Baranowski 70′ (k), Damian Zubowski 80′ – Aleksander Popławski 42′, Tomasz Kułkiewicz 63′ (k), Piotr Faszczewski 78′.

Olimpia: (I połowa): Konopka – Sawicki, Piłatowski, Podleś, R. Szczepanik – Steć, Król, M. Kuczałek, Bujnowski – Dzierzgowski, Jaworowski. (II połowa): Broniek – Olszewski, Piłatowski, Podleś, Jurczuk – Zubowski, Król, Wiśniewski, Baranowski – Butkiewicz, Jaworowski.

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *