Remis z Radomiakiem 1:1

W niezwykle emocjonującym spotkaniu 16. kolejki II ligi wschodniej Olimpia Zambrów zremisowała na własnym obiekcie z Radomiakiem Radom 1:1 (1:0). Prowadzenie dał Olimpii w 40. minucie Tomasz Jakuszewski, a po przerwie wyrównał Łukasz Białożyt.

Kilka chwil przed rozpoczęciem spotkania pamiątkowy upominek z okazji wstąpienia w związek małżeński otrzymał kapitan Olimpii Paweł Olszewski. Następnie przedstawiciele Polskiego i Podlaskiego Związku Piłki Nożnej wręczyli prezesowi Sławomirowi Skrzypkowskiemu trofea za zwycięstwo w III lidze podlasko-warmińsko-mazurskiej w sezonie 2012/2013.

W 2. minucie po rzucie wolnym groźnym dośrodkowaniem w kierunku bramki Łukasza Skowrona próbował zaskoczyć Tomasz Jakuszewski, któremu zabrakło kilkunastu centymetrów. W odpowiedzi indywidualną akcję przeprowadził Brazylijczyk Leândro, ale uderzył obok bramki. W 12. minucie napastnik Radomiaka oddał kolejny strzał, a świetną paradą popisał się Piotr Czapliński. Pięć minut później na strzał z 18 metrów zdecydował się Michał Hryszko, a silnie uderzona futbolówka trafiła w poprzeczkę, a następnie na głowę Kamila Zapolnika, który lekkim, ale bardzo precyzyjnym strzałem wbił ją do bramki. Gol nie został jednak zaliczony z uwagi na to, iż napastnik Olimpii w momencie strzału znajdował się na spalonym. W 22. minucie karnego dla gości próbował wymusić Leândro, ale prowadzący zawody Grzegorz Pożarowszczyk nie dał się nabrać. W kolejnej akcji niebezpieczeństwo zażegnał Czapliński, który uprzedził Łukasza Cichosa. W 28. minucie tylko przypadek uratował zambrowian przed utratą bramki, bowiem po rzucie rożnym pięć metrów od linii bramkowej Olimpii z piłką zaplątał się jeden z ofensywnych graczy Radomiaka i wybili ją obrońcy. W 33. minucie futbolówkę spod nóg Leândro wyłuskał Czapliński, a napastnik próbował wymusić rzut karny, za co został ukarany żółtą kartką. Trzy minuty później bramkarz Olimpii poradził sobie ze strzałem Krystiana Putona. W 36. minucie wbiegającego z piłką w pole karne Zapolnika faulował Maciej Wichtowski. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Michał Hryszko i trafił w spojenie słupka z poprzeczką. W 40. minucie podanie Łukasza Grzybowskiego wykorzystał Jakuszewski, który pokonał Skowrona i dał prowadzenie gospodarzom. W końcówce pierwszej połowy Jakuszewski miał okazję do podwyższenia, ale jego intencje wyczuł bramkarz gości, który cofnął się i uniknął przelobowania.

Drugą odsłonę znakomicie rozpoczął Radomiak. W 52. minucie na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Łukasz Białożyt, który zaskoczył bramkarza „biało-niebieskich” i doprowadził do wyrównania. W kolejnych akcjach na bramkę Olimpii uderzali Puton i Leândro, ale bez kłopotów bronił Czapliński. W 58. minucie niecelnie z dystansu strzelał Grzybowski. W 68. minucie z precyzyjnym strzałem autorstwa Jakuszewskiego poradził sobie Skowron, który miał się mocno natrudzić, aby zatrzymać futbolówkę. Cztery minuty później w dobrej sytuacji znalazł się Leândro, ale ponownie czujny był Czapliński. W 73. minucie rewelacyjny strzał oddał Jakuszewski, a do umieszczenia go w okienku bramki zabrakło centymetrów. Po chwili piłka przeniosła się pod drugą bramkę i trafiła w słupek po uderzeniu Białożyta. W 77. minucie faulu przed własnym polem karnym dopuścił się Jakub Cieciura, a do piłki podszedł Jakuszewski. Jego precyzyjne uderzenie minęło mur i zmierzało do bramki, ale po raz kolejny fenomenalnie interweniował Skowron. W doliczonym czasie gry w okolicach szesnastki Olimpii faulowany był Łukasz Derbich, a Białożyt oddał kiepski strzał. Za moment sędzia zakończył mecz, po którym niedosyt towarzyszył piłkarzom obu drużyn.

Remis pozwolił Olimpii przesunąć się o jedną pozycję w tabeli. Obecnie podopieczni Krzysztofa Zalewskiego sklasyfikowani są na czternastym miejscu z 18 punktami na koncie. W następny weekend, a konkretniej 17 listopada zambrowianie zagrają na wyjeździe z Limanovią Limanowa.

Olimpia Zambrów – Radomiak Radom 1:1 (1:0)
Bramki: Tomasz Jakuszewski 40′ – Łukasz Białożyt 52′.

Olimpia: Czapliński – Olszewski, Piłatowski, Gogol, Szczepanik – Hryszko, Kuczałek, Grzybowski, Jakuszewski (77′ Dołubizna), Jastrzębski – Zapolnik (88′ Poduch).

Radomiak: Skowron – Cieciura, Wichtowski, Świdzikowski, Derbich – Wolski, Radecki (82′ Czoska), Białożyt, Puton (60′ Byszewski) – Cichos (74′ Stanisławski), Leândro.

Żółte kartki: Jakuszewski, Jastrzębski, Zapolnik (Olimpia) – Leândro, Puton, Radecki, Wichtowski (Radomiak).

Sędzia: Grzegorz Pożarowszczyk (Lublin).

Widzów: 250.

20 komentarze na temat artykułu “Remis z Radomiakiem 1:1

1. No nad tym karnymi to trzeba popracować bo zamiast 3 punktow mamy 1;/ moglismy zblizyc sie do pierwszej 8 na 3 punkty a tak dalej dzieli nas 5

2. Mecz meczem było dobrze w pierwszej połowie, a w drugiej juz troszke słabo… A dziękujemy naszemu Prezesowi Bardzo dziękujemy na traktowanie kibiców jak śmieci. Wielki SZACUNEK dla naszej Zambrowskiej Policji :/ Od początku było coś nie tak… Dlaczego Kibice nie mają żadnego prawa ? My też jestesmy LUDŹMI ! Więc chcemy też szacunku. Dlaczego jesteśmy karani za wszystko ? Za słowo Kur** już problem ? No przepraszam, ale to jest żałosne… a co do drugiego zajścia… Przemilcze bo to śmiech ! Może pieniądze miały być przeznaczone na cele dobroczynne dla chorych dzieci ? I co ?

PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW !

3. pierwsza polowa byla super i ten doping a w drugiej gdy was zabraklo to bylo juz ponuro i mozliwe ze przelozylo to sie tez na zawodnikow Olimpii bo kto wie czy przy dopingu nie zdolali by jeszcze strzelic bramki ale w sumie wam sie nie dziwie bo doping jest super i kulturalny a dostajecie mandaty no ale tak to juz jest w Polsce. w dodatku najwulgarniejsze slowo jakie dzis uslyszalem w waszym dopingu to wódka. i mam tez pytanie po co jest ochrona i Olimpia im placi jak na meczu jest policja tego to juz nie ograniam albo jedni albo drudzy bo to sie w pale nie miesci.

4. Myślę że jak na pierwszy mecz u siebie było całkiem nieźle poza kilkoma mankamentami (niewykorzystany karny):-@ ale-co sie niema co sie lubi to sie lubi co się ma,zostało dwa spotkania mam nadzieję że będą to Viktorie powodzenia panowie 100%ZKS.

5. Największym mankamentem dzisiaj była policja, ktora karala klub kibica za nic. Drugim mankamentem jest prezes i burmistrz, ktorzy na to wszystka patrza i udaja ze nic nie moga zrobic.

Ja za to co pozwalacie robic z tymi chlopakami wiecej za bilet wam nie zaplace.

6. panowie prezesi obudzcie sie bo na nastepnym meczu kibice przyjda i beda ogladac mecz ale zza siatki a chyba nie oto chodzi.czasami mam wrazenie,ze w Zambrowie na kibicach nikomu nie zalezy.ludzi trzeba do przychodzenia na mecze zachecac a nie udawac ,ze sie nie widzi co dzieje se ie na trybunach.widocznie Olimpia jest tak bogatym klubem,ze nie zalezy wam na tych kilku tysiacach zlotych z biletow.czytajac pozniej rozne fora kibicowskie ludzie z innych miast dziwia sie,ze majac tak dobra druzyne i to grajaca w 2 lidze na meczach jest tak malo kibicow.takimi akcjami jak dzisiaj frekwenji na pewno nie poprawicie.mysle i mocno w to wierze,ze to byla ostatnia taka jazda z kibicami.

7. oby to byla ostatnia taka sytuacja bo jesli z motorem cos takiego sie powtorzy to na wiosne bede chodzil na mecze bo szkoda pilkarzy ktorzy nie sa niczemu winni ale ustane za siatka a nie bede placil za bilet i zastanawial sie czy zaraz nie podejdzie policja i nie wlepi mandatu za nie wiadomo co

8. Czy wiadomo ile mandatow zostalo wypisanych, na jakie kwoty, i jakie powody zostaly podane? Musimy sie zorganizowac, niestety rowniez pod wzgledem prawnym. Proponuje, by poprosic o pomoc odnosnie prawa jakiegos starszego kibica, ktory sie na tym zna. Musimy poruszyc srodowisko odnosnie uprzykrzania zycia przez funkcjonariuszy Policji. Jesli nic nie zrobimy, to oni beda w ten sam sposob, albo i mocniej nas niepokoic. W drugiej polowie na prawde bylo cicho bez dopingu…..

9. mandat byl 1 albo 2 a reszta zostala spisana. ale jesli nie zrobimy nic z tym teraz to w nastepnych meczach bedzie tylko gorzej. na prezesa nie ma co liczyc niestety

10. Piszcie oficjalna skarge do PZPN’u za działania klubu i pozwalanie na takie rzeczy na ich terenie. Jesli byla to impreza masowa to na jakije podstawie jeśli obiekt miesci max 300 osób. I dlaczego PO-licja wchodzi na stadion i wyciaga kibiców.

11. Te oddzialy Policji, to widac byla taka komisja Anty-dopingowa. Ludzie ze strachu przed mandatem nawet nie podnosili glosu na meczu po ich interwencji.

12. na fb chlopaki ktorzy prowadzili doping i robili oprawy oglasili zawieszenie dzialalnosci. dzieki policji i prezesowi nastepne mecze beda wygladaly jak 2 polowa wczoraj. wiec nie pozostaje nic innego jak ogladac mecze za siatka i nie dawac im ani zlotowki bo najwidoczniej Olimpia jest tak bogata ze nie potrzebuje kibicow ani dopingu

13. Witam Wszystkich!
    Ten weekend był dla mnie pełen sportowych i pozosportowych wydarzeń. W piątek podglądałem Motor. Napiszę do klubu kilka słów nt. gry Motoru, ale nie wiem, czy mnie nie oleją. Byłem pod olbrzymim wrażeniem zachowania piłkarzy i działaczy Motoru, którzy nie wyszli na mecz do momentu wyjaśnienia problemów kibiców z Lublina z wejściem na stadion. Kibice zdecydowali się zostać pod ogrodzeniem, bo było ich 270, a mogło wejść 150. Po przegranym 4:1 meczu piłkarze podeszli do ogrodzenia i jedni podziękowali drugim.
    Odnosząc się do mandatów w Zambrowie to jest masakra. Od 25 lat kibicuję Olimpii i nigdy nie spotkałem się z taka sytuacją. Po pierwsze osoba, która podpierd…to kretyn. Po drugie policjanci mogli postąpić inaczej. Podejść i poprosić kibiców o zmianę zachowania. Po trzecie trzeba wziać pod uwagę, że wsród chłopaków z młyna nigdy nie było uczniów ze średnią 5.0 z nauki. Grzeczni chłopcy podczas meczów siedzą nad książkami. Za wulgaryzmy trzeba w takim razie ukarać 90% kibiców, którzy posłali siarczyste kur….po stracie bramki. Doping chłopaków był rewelacyjny. Łezka w oku się zakręciła, bo tyle czekaliśmy na prawdziwy doping i przy okazji przypomniały się dawne czasy. My jak kibicowaliśmy robiliśmy dużo gorsze rzeczy. W naszych piosenkach cały czas leciały „słowa uważane powszechnie za obraźliwe”. Każdy wiedział, że ŁKS jest, czym jest i to się nie zmieniło. Siedziałem obok i nie usłyszałem żadnego przekleństwa. Mandat za „puszkę” jest nadgorliwością policjantów. Kibice pokazali już, że zbierali na cele dobroczynne.
    Chłopaki błagam Was, nie karzcie zespołu za głupoty innych! Piłkarze podnoszą się z kolan po serii porażek. Walczą mimo że są pod formą. Dajcie mi czas do wtorku. Zorientuję się w sprawie i odezwę.
    Pozdrawiam chłopaków z młyna. Dla mnie byliście rewelacyjni i przy nas to jesteście aniołkami :-)

14. Teraz troche o meczu. Mogliśmy przegrać kilkoma bramkami i mogliśmy wygrać kilkoma bramkami. Widziałem naszych piłkarzy z bliska. W 2 połowie byli ekstremalnie zmęczeni i walczyli resztkami sił. Mógłbym przeanalizować błędy i je opisać. Zostawię to jednak trenerowi. Po meczu jestem wyjątkowo spokojny, bo wiem, że piłkarze dają z siebie wszystko. Widziałem ich twarze, krótki oddech i uginające się kolana. Radomiak wyraźnie lepszy był kondycyjnie. Warto zaznaczyć bardzo dobry mecz Piotra w bramce, Mariusza w obronie i w 2 poł. Michała Kuczałka. Nie wiem, czy zmieniłbym Tomka Jakuszewskiego, bo moim zdaniem rozgrywał on bardzo dobre zawody i piłka wyjątkowo siedziała mu na nodze. Ot i tyle…Zauważyłem też, że Radomiak grał praktycznie bez środka pomocy i przy długich piłkach skrajni pomocnicy zrównywali się z napastnikami.
    Brawa należą się chłopakom za doping!

15. Bura należy się Policji!!!!!!! Ukaraliście chłopaków, dla których te pier…mandaty nie należały się!!! Na Waszym miejscu napisałbym raport o pomyłkowym wystawieniu mandatów. W ten sposób możecie wyjść z twarzą z tej sytuacji. Kiedyś policjanci podchodzili do nas i mówili: ” Chłopaki przeginacie”. Jest jednak pewna różnica. My faktycznie przeginaliśmy!!!!!!!!! Z tego co się orientuję to Policja wchodzi na prośbę organizatora. Jeżeli tak było to szkoda mi słów, bo dostałbym serię mandatów za wulgaryzmy.